ANTONIUS-EXIM SRL
CUI 3404585 · J1993001343131
ANTONIUS-EXIM SRL are CUI 3404585, nr. de înregistrare J1993001343131, înmatriculată pe 16.02.1993. Sediul social e în Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, jud. Constanţa. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 4.594.506 lei, profit net 122.145 lei, 11 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 4,6 mil lei · mediana 199 mii lei | de 23× mediana |
| Profit net | 122 mii lei · mediana 3 mii lei | de 43× mediana |
| Salariați | 11 · mediana 1 | de 11× mediana |
| Marjă netă | 2.7% · mediana 1.6% | 169% din mediană |
| Cifră pe salariat | 418 mii lei · mediana 224 mii lei | 187% din mediană |
Comparat cu 270.691 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4.594.506 | 4.853.998 | 5.395.273 | 5.638.708 | 5.424.719 | 4.745.777 | 5.253.864 | 5.000.741 | 4.872.866 | 4.293.096 | 3.912.601 | 2.966.927 | 2.524.962 | 1.895.466 | 1.983.396 |
| Venituri totale | 4.608.233 | 4.858.123 | 5.395.428 | 5.639.073 | 5.470.897 | 4.745.777 | 5.253.864 | 5.000.741 | 4.872.866 | 4.293.096 | 3.912.835 | 3.002.347 | 2.524.962 | 1.939.192 | 2.969.260 |
| Cheltuieli totale | 4.453.823 | 4.816.128 | 5.440.178 | 5.654.060 | 5.442.457 | 4.787.450 | 5.219.546 | 4.971.841 | 4.812.910 | 4.217.503 | 3.850.228 | 2.987.642 | 2.481.707 | 1.934.594 | 2.104.201 |
| Profit / pierdere brută | 154.410 | 41.995 | -44.750 | -14.987 | 28.440 | -41.673 | 34.318 | 28.900 | 59.956 | 75.593 | 62.607 | 14.705 | 43.255 | 4.598 | 865.059 |
| Profit / pierdere netă | 122.145 | 39.808 | -44.750 | -23.383 | 18.363 | -47.941 | 19.070 | 19.000 | 40.366 | 63.462 | 51.252 | 11.306 | 36.356 | 3.414 | 864.240 |
| Active imobilizate | 84.324 | 8.106 | 18.039 | -21.474 | 77.714 | 160.164 | 134.869 | 212.873 | 274.994 | 217.789 | 271.353 | 335.767 | 280.518 | 310.542 | 330.849 |
| Active circulante | 668.028 | 559.215 | 556.514 | 631.606 | 655.566 | 856.105 | 945.536 | 860.733 | 794.601 | 1.056.302 | 1.028.725 | 884.209 | 868.996 | 756.066 | 651.931 |
| Stocuri | 449.414 | 173.551 | 28.896 | 121.992 | 169.978 | 397.139 | 377.697 | 439.791 | 352.360 | 627.323 | 569.238 | 549.244 | 482.350 | 457.868 | 267.425 |
| Creanțe | 132.809 | 207.233 | 300.723 | 236.058 | 195.800 | 240.685 | 239.123 | 213.743 | 261.196 | 202.162 | 313.460 | 147.434 | 276.224 | 214.920 | 308.494 |
| Casa și conturi la bănci | 85.805 | 178.431 | 226.895 | 273.556 | 289.788 | 218.281 | 328.716 | 207.199 | 181.045 | 226.817 | 146.027 | 187.531 | 110.422 | — | 76.012 |
| Cheltuieli în avans | 14.403 | 10.000 | — | — | — | 5.285 | 15.285 | — | — | — | — | — | — | — | 1.011 |
| Datorii | 464.006 | 454.507 | 491.547 | 482.377 | 563.779 | 870.416 | 896.611 | 893.598 | 868.221 | 1.049.621 | 1.139.070 | 1.110.386 | 1.051.130 | 1.024.462 | 945.059 |
| Capitaluri proprii | 302.749 | 122.814 | 83.006 | 127.755 | 169.501 | 151.138 | 199.079 | 180.008 | 201.374 | 224.470 | 161.008 | 109.590 | 98.384 | 42.146 | 38.732 |
| Capital subscris vărsat | 1.034 | 1.034 | 1.034 | 1.034 | 1.034 | 1.034 | 1.034 | 1.034 | 1.034 | 1.034 | 1.034 | 1.034 | 1.034 | 1.034 | 1.034 |
| Număr mediu de salariați | 11 | 13 | 16 | 16 | 16 | 16 | 15 | — | — | 14 | 10 | 13 | 11 | 11 | 12 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Aug 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 01.03.1993 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Hârşova |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ANTONIUS-EXIM SRL |
| Nr. reg. com. | J1993001343131 |
| EUID | ROONRC.J1993001343131 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-02-16 |
| Sediu social | Str. Ardealului, 25, CAMERA 1, Orş. Hârşova, CONSTANŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. CONSTANŢA, ORŞ. HÂRŞOVA, STR. ARDEALULUI, NR.25, CAMERA 1 |
| Telefon | 0788262964 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| GEO SERV-TRANS SRL | 63 m |
| ORIGINAL CIOARA SRL inactiv | 65 m |
| PREMIUM LIVESTOCK S.R.L. inactiv | 65 m |
| TNT ROAD CONSTRUCTION S.R.L. | 65 m |
| UGURSES INVEST S.R.L. inactiv | 83 m |
| ULKER-IMPEX SRL | 83 m |
| GENERAL AGRO INVEST SRL inactiv | 268 m |
| INVESTMENT PROPERTY SRL inactiv | 268 m |
| ITALY DISCOUNT SHOP S.R.L. | 268 m |
| AS ALMA AUTO SRL | 335 m |
| OVINE PROSPER S.R.L. inactiv | 341 m |
| 8 ACCESORII S.R.L. | 347 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4711 | 2017 – 2025 |
| 4634 | 2011 – 2016 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (9)
Alte firme din Constanţa
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25