IORDACHE IONUŢ TAXI SRL
CUI 34178453 · J2015000321299
IORDACHE IONUŢ TAXI SRL are CUI 34178453, nr. de înregistrare J2015000321299, înmatriculată pe 03.03.2015. Sediul social e în Municipiul Ploieşti, jud. Prahova. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4933. În 2025: cifră de afaceri 12.706 lei, pierdere netă 8.945 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 13 mii lei · mediana 158 mii lei | 8% din mediană |
| Profit net | -9 mii lei · mediana 5 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -70.4% · mediana 3.2% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 94.327 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 11 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 12.706 | 10.487 | 12.268 | 26.867 | 41.371 | 47.100 | 46.157 | 48.542 | 49.149 | 46.084 | 30.883 |
| Venituri totale | 12.706 | 12.727 | 12.748 | 27.347 | 41.851 | 47.600 | 46.881 | 49.262 | 49.809 | 46.804 | 31.358 |
| Cheltuieli totale | 21.651 | 22.928 | 28.414 | 24.663 | 29.410 | 20.349 | 22.964 | 24.530 | 27.717 | 27.481 | 25.247 |
| Profit / pierdere brută | -8.945 | -10.201 | -15.666 | 2.684 | 12.441 | 27.251 | 23.917 | 24.732 | 22.092 | 19.323 | 6.111 |
| Profit / pierdere netă | -8.945 | -10.201 | -15.666 | 1.864 | 11.185 | 25.844 | 22.510 | 23.068 | 20.618 | 18.070 | 5.184 |
| Active imobilizate | 6.375 | 8.625 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 83.977 | 89.978 | 113.384 | 129.838 | 127.421 | 117.902 | 91.269 | 70.381 | 48.407 | 30.679 | 11.517 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 3 | — |
| Creanțe | — | — | — | — | — | — | — | 1.136 | 1.136 | 1.136 | — |
| Casa și conturi la bănci | 83.977 | 89.978 | 113.384 | 129.838 | 127.421 | 117.902 | 91.269 | 69.245 | 47.271 | 29.540 | 11.517 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 1.136 | 1.136 | — | — | — | 1.136 |
| Datorii | 1.278 | 584 | 509 | 1.296 | 743 | 3.545 | 2.756 | 3.242 | 4.336 | 7.225 | 7.269 |
| Capitaluri proprii | 89.074 | 98.019 | 112.875 | 128.542 | 126.678 | 115.493 | 89.649 | 67.139 | 44.071 | 23.454 | 5.384 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | 1 | — | — | — | 1 | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 03.03.2015 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova |
| CAEN principal | 4933 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | IORDACHE IONUŢ TAXI SRL |
| Nr. reg. com. | J2015000321299 |
| EUID | ROONRC.J2015000321299 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2015-03-03 |
| Sediu social | Aleea Şcolii, 8, Mun. Ploieşti, PRAHOVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, ALEEA ŞCOLII, NR.8, BL.50, SC.A, ET.1, AP.8 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALFI GSM SRL inactiv | aceeași clădire |
| ARHICITY OFFICE SRL | aceeași clădire |
| BATSIBA PREST SRL inactiv | aceeași clădire |
| CRIDO FOTOLIGHT S.R.L. | aceeași clădire |
| DAF TOTAL FAȚADE S.R.L. | aceeași clădire |
| DEIALEX ELECTRO SRL | aceeași clădire |
| DOSTIN SERV SRL | aceeași clădire |
| ERIC ROAD STARAUTO SRL | aceeași clădire |
| GYKOTAX TRANS S.R.L. | aceeași clădire |
| HARRY DAN IMPEX SRL inactiv | aceeași clădire |
| ILY MEDICAL OZON S.R.L. | aceeași clădire |
| INTEGRITECH LABS S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4932 | 2015 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (12)
Sunt 12 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Prahova
| 1344231 | VICTORIA OVIDIU SRL |
| 1354863 | CHELSTAR SRL |
| 2699917 | THOMAS & CO SRL |
| 2994437 | TROIA SRL |
| 3195268 | ONICOST SRL |
| 5157031 | ELGETRANS CITY SRL |
| 5522889 | ANDREI 94 SRL |
| 10134280 | MEIJIN COM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25