SOMUC S.R.L.
CUI 342542 · J1991000351407
SOMUC S.R.L. are CUI 342542, nr. de înregistrare J1991000351407, înmatriculată pe 09.02.1991. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 3, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 6820. În 2025: cifră de afaceri 533.277 lei, profit net 338.526 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 533 mii lei · mediana 124 mii lei | 429% din mediană |
| Profit net | 339 mii lei · mediana 17 mii lei | de 20× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 63.5% · mediana 19.4% | 327% din mediană |
| Cifră pe salariat | 533 mii lei · mediana 172 mii lei | 310% din mediană |
Comparat cu 55.834 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 533.277 | 529.230 | 616.800 | 518.716 | 431.836 | 365.239 | 355.054 | 213.346 | 184.964 | 178.368 | 163.984 | 127.815 | 0 | 39.396 | 22.081 |
| Venituri totale | 815.247 | 530.440 | 616.845 | 518.746 | 556.563 | 365.239 | 355.054 | 213.346 | 184.964 | 178.368 | 180.841 | 127.815 | 166.186 | 39.397 | 22.081 |
| Cheltuieli totale | 457.892 | 457.033 | 378.057 | 338.811 | 549.662 | 331.830 | 220.276 | 169.345 | 156.488 | 155.474 | 101.541 | 102.986 | 227.732 | 514.401 | 10.229 |
| Profit / pierdere brută | 357.355 | 73.407 | 238.788 | 179.935 | 6.901 | 33.409 | 134.778 | 44.001 | 28.476 | 22.894 | 79.300 | 24.829 | -61.546 | -475.004 | 11.852 |
| Profit / pierdere netă | 338.526 | 60.997 | 232.742 | 168.667 | -9.462 | 23.244 | 124.126 | 37.601 | 22.927 | 17.542 | 73.831 | 20.995 | -61.546 | -475.004 | 9.956 |
| Active imobilizate | 964.523 | 953.044 | 1.082.781 | 1.205.921 | 1.265.028 | 987.248 | 1.675.235 | 1.636.484 | 1.415.780 | 1.413.302 | 1.412.078 | 1.135.905 | 162.297 | 328.483 | 67.456 |
| Active circulante | 148.765 | 65.539 | 121.494 | 58.345 | 138.231 | 72.775 | 58.416 | 54.362 | 42.704 | 23.372 | 28.024 | 14.604 | 75.271 | 70.840 | 61.555 |
| Stocuri | 70.473 | 11.807 | 12.964 | 12.964 | 67.677 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 71.653 | 40.813 | 66.241 | 32.998 | 29.498 | 14.813 | 51.572 | 32.302 | 2.085 | 1.286 | 13.725 | 1.920 | 74.513 | 69.340 | 60.632 |
| Casa și conturi la bănci | 6.639 | 12.919 | 42.289 | 12.383 | 41.056 | 57.962 | 6.844 | 22.060 | 40.619 | 22.086 | 14.299 | 12.684 | 758 | 1.500 | 923 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | 17.281 | 24.718 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 451.537 | 275.158 | 397.647 | 638.404 | 946.063 | 593.366 | 675.084 | 763.842 | 544.363 | 545.480 | 566.450 | 350.688 | 395.881 | 496.709 | 10.925 |
| Capitaluri proprii | 661.751 | 743.425 | 806.628 | 625.862 | 457.196 | 466.657 | 1.075.848 | 951.722 | 914.121 | 891.194 | 873.652 | 799.821 | -158.313 | -97.386 | 118.086 |
| Capital subscris vărsat | 111.000 | 111.000 | 111.000 | 111.000 | 111.000 | 111.000 | 110.474 | 110.474 | 110.474 | 110.474 | 110.474 | 110.474 | 110.474 | 110.474 | 110.474 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 09.02.1991 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 6820 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SOMUC S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J1991000351407 |
| EUID | ROONRC.J1991000351407 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-02-09 |
| Sediu social | Bld. Theodor Pallady, 107, Sector 3 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, B-DUL THEODOR PALLADY, NR.107 |
| Telefon | 0749039326 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CENTRAL ELECTRIC MANAGEMENT S.R.L. | aceeași clădire |
| EASY START S.R.L. | aceeași clădire |
| GREDY COMPANY SRL | aceeași clădire |
| INXSTECH SRL | aceeași clădire |
| KELL OVERSEAS SECURITY SRL inactiv | aceeași clădire |
| KITPOP DELIVERY S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| THE HUMAN POWER S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AGRICOLA F.A.R. LAND S.R.L. | 130 m |
| AREA.PET S.R.L. inactiv | 130 m |
| BRUTUS TECHNICAL SOLUTIONS S.R.L. | 130 m |
| COACHING FOR LIFE S.R.L. inactiv | 130 m |
| CROSSOLUTIONS S.R.L. | 130 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 6820 | 2015 – 2025 |
| 4669 | 2012 – 2014 |
| 4690 | 2011 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (0)
Niciunul.
Alte firme din Bucureşti
| 19 | BUCUR OBOR SA |
| 94 | COMPIL PIPERA SA |
| 116 | CONECT BUSINESS PARK SA |
| 124 | JECO TRADING SA |
| 132 | DIASFIN SA |
| 167 | CI-CO SA |
| 302 | UNISEM SA |
| 337 | METALOGLOBUS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08