MAYABIS LUMY SRL
CUI 34495044 · J2015000490049
MAYABIS LUMY SRL are CUI 34495044, nr. de înregistrare J2015000490049, înmatriculată pe 13.05.2015. Sediul social e în Municipiul Bacău, jud. Bacău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4933. În 2025: cifră de afaceri 59.579 lei, profit net 22.187 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 60 mii lei · mediana 158 mii lei | 38% din mediană |
| Profit net | 22 mii lei · mediana 5 mii lei | 425% din mediană |
| Marjă netă | 37.2% · mediana 3.2% | de 12× mediana |
Comparat cu 94.323 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 11 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 59.579 | 90.764 | 106.327 | 13.020 | 18.067 | 19.276 | 26.311 | 11.925 | 7.053 | 6.412 | 522 |
| Venituri totale | 69.579 | 90.764 | 106.327 | 16.020 | 18.067 | 19.278 | 26.311 | 11.925 | 11.053 | 6.412 | 522 |
| Cheltuieli totale | 44.095 | 79.183 | 101.144 | 5.641 | 6.219 | 9.342 | 9.122 | 12.415 | 24.663 | 22.590 | 3.004 |
| Profit / pierdere brută | 25.484 | 11.581 | 5.183 | 10.379 | 11.848 | 9.936 | 17.189 | -490 | -13.610 | -16.178 | -2.482 |
| Profit / pierdere netă | 22.187 | 10.683 | 4.120 | 10.009 | 11.307 | 9.358 | 16.399 | -848 | -13.941 | -16.334 | -2.498 |
| Active imobilizate | 12.725 | 12.725 | 11.479 | 14.000 | — | — | — | — | — | 14.441 | 591 |
| Active circulante | 53.910 | 43.329 | 43.342 | 3.834 | 3.738 | 9.095 | 14.390 | 1.458 | 2.278 | 1.779 | 627 |
| Stocuri | — | 27.565 | 19.581 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 7.844 | 7.844 | 1.920 | — | 288 | 908 | 1.073 | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 46.066 | 7.920 | 21.841 | 3.834 | 3.450 | 8.187 | 13.317 | 1.458 | 2.278 | 1.779 | 627 |
| Datorii | 15.528 | 27.126 | 37.047 | 4.181 | 94 | 16.758 | 31.411 | 34.878 | 34.850 | 34.852 | 3.516 |
| Capitaluri proprii | 51.107 | 28.928 | 17.774 | 13.653 | 3.644 | -7.663 | -17.021 | -33.420 | -32.572 | -18.632 | -2.298 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | 1 | 0 | — | — | — | — | — | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 13.05.2015 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău |
| CAEN principal | 4933 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MAYABIS LUMY SRL |
| Nr. reg. com. | J2015000490049 |
| EUID | ROONRC.J2015000490049 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2015-05-13 |
| Sediu social | Str. Prelungirea Bradului, 46, Mun. Bacău, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. PRELUNGIREA BRADULUI, NR.46 |
| Telefon | 0755450821 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CĂSUŢA MOV S.R.L. | aceeași clădire |
| DANIMAR EXCLUSIV CONCEPT SRL | 21 m |
| OTICOM SRL | 35 m |
| INA LOGISTIC SRL | 46 m |
| MONDI GRUP INVEST S.R.L. | 46 m |
| VOLTIX ONLINE STORE S.R.L. | 46 m |
| SARATESSA IMPEX SRL | 62 m |
| ARALIA GROUP SRL | 78 m |
| ZOF EXPERIENCE S.R.L. | 78 m |
| DAMIEL STAR S.R.L. | 79 m |
| ACEBER COMPANY SRL inactiv | 89 m |
| ADIR GRUP SRL inactiv | 89 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4932 | 2015 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (12)
Alte firme din Bacău
| 4354132 | CANOLIA-COM SRL |
| 6195190 | COM ORLEAN SRL |
| 13200167 | VALDIEM-TRANS SRL |
| 13467173 | GUSTY-CRIST-TRANS SRL |
| 15184300 | CAB SERVICE SRL |
| 15914065 | SEMNAL TRANS SRL |
| 17419136 | AUGUSTI SRL |
| 18285237 | JOHN CAB SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25