MASPEX ROMANIA SRL
CUI 3451510 · J2005001275297
MASPEX ROMANIA SRL are CUI 3451510, nr. de înregistrare J2005001275297, înmatriculată pe 07.06.2005. Sediul social e în Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, jud. Prahova. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 1107. În 2025: cifră de afaceri 1.260.965.163 lei, profit net 113.524.183 lei, 1.640 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-05-30 | S.N. Aeroportul International Mihail Kogalnice | Apa minerala carbogazoasa (Rev.2) | 57 mii lei |
| 2024-04-29 | Primaria Municipiului Lugoj | Apa minerala (Rev.2) | 3 mii lei |
| 2024-01-23 | Primaria Municipiului Lugoj | Apa minerala (Rev.2) | 3 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,3 mld lei · mediana 252 mii lei | de 5.005× mediana |
| Profit net | 114 mil lei · mediana 7 mii lei | de 15.376× mediana |
| Salariați | 1.640 · mediana 2 | de 820× mediana |
| Marjă netă | 9% · mediana 3% | 300% din mediană |
| Cifră pe salariat | 769 mii lei · mediana 161 mii lei | 477% din mediană |
Comparat cu 95.001 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.260.965.163 | 1.257.254.693 | 1.153.504.517 | 1.025.070.780 | 805.738.552 | 685.276.111 | 635.340.613 | 541.830.304 | 409.052.029 | 361.565.503 | 327.121.648 | 300.838.592 | 300.191.086 | 279.538.553 | 264.040.470 |
| Venituri totale | 1.315.068.580 | 1.307.352.104 | 1.183.110.975 | 1.092.728.194 | 822.715.589 | 685.944.201 | 657.476.009 | 557.611.631 | 417.102.197 | 372.344.195 | 332.510.869 | 308.060.642 | 306.411.266 | 293.950.215 | 284.288.899 |
| Cheltuieli totale | 1.190.199.299 | 1.108.519.747 | 1.011.681.615 | 969.953.561 | 688.626.370 | 585.076.017 | 579.007.007 | 527.668.881 | 390.051.413 | 332.521.753 | 304.359.580 | 285.865.014 | 297.237.243 | 294.776.740 | 273.917.153 |
| Profit / pierdere brută | 124.869.281 | 198.832.357 | 171.429.360 | 122.774.633 | 134.089.219 | 100.868.184 | 78.469.002 | 29.942.750 | 27.050.784 | 39.822.442 | 28.151.289 | 22.195.628 | 9.174.023 | -826.525 | 10.371.746 |
| Profit / pierdere netă | 113.524.183 | 177.694.166 | 153.660.446 | 114.177.888 | 116.143.834 | 90.247.236 | 72.882.117 | 26.104.113 | 23.267.948 | 34.571.534 | 26.461.907 | 19.182.835 | 7.416.376 | -1.357.671 | 7.991.071 |
| Active imobilizate | 1.351.243.632 | 774.368.000 | 648.101.005 | 491.454.967 | 483.275.484 | 397.142.964 | 369.374.688 | 338.201.764 | 314.614.678 | 235.939.750 | 175.650.488 | 186.141.459 | 151.259.613 | 125.673.857 | 135.666.791 |
| Active circulante | 378.851.239 | 480.302.223 | 442.859.137 | 363.025.259 | 271.429.716 | 321.260.260 | 263.644.158 | 207.602.555 | 180.810.678 | 131.734.676 | 122.547.062 | 115.358.188 | 121.712.334 | 119.382.000 | 109.892.424 |
| Stocuri | 165.989.457 | 214.799.863 | 187.705.444 | 156.713.542 | 98.204.511 | 86.162.498 | 82.291.054 | 87.838.429 | 67.316.342 | 55.171.958 | 51.225.890 | 46.315.158 | 50.562.597 | 61.640.865 | 53.157.344 |
| Creanțe | 195.120.860 | 192.726.739 | 136.922.225 | 162.878.639 | 120.185.691 | 107.035.129 | 124.767.039 | 99.703.621 | 91.159.034 | 64.781.591 | 66.182.892 | 66.157.929 | 64.725.128 | 54.680.304 | 55.011.336 |
| Casa și conturi la bănci | 17.740.922 | 72.775.621 | 118.231.468 | 43.433.078 | 53.039.514 | 128.062.633 | 56.586.065 | 20.060.505 | 22.335.302 | 11.781.127 | 5.138.280 | 2.885.101 | 6.424.609 | 3.060.831 | 1.723.744 |
| Cheltuieli în avans | 4.584.482 | 3.701.283 | 2.785.210 | 2.525.191 | 1.142.697 | 1.595.845 | 1.015.375 | 720.158 | 478.021 | 443.897 | 486.808 | 781.168 | 964.642 | 525.996 | 382.535 |
| Datorii | 748.032.012 | 386.512.952 | 364.227.460 | 204.605.515 | 220.470.577 | 240.814.157 | 233.775.054 | 214.700.215 | 188.159.247 | 147.762.927 | 111.646.082 | 150.088.884 | 160.177.006 | 169.635.989 | 168.637.784 |
| Venituri în avans | 25.838.250 | 9.193.393 | 10.976.821 | 13.393.697 | 2.781.458 | 3.567.210 | 5.632.664 | 6.666.449 | 7.943.411 | 9.202.859 | 10.457.273 | 79.338 | 81.947 | — | — |
| Provizioane | 6.850.968 | 6.820.614 | 5.964.449 | 3.913.801 | — | — | — | — | — | — | — | 1.954.653 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 953.958.123 | 855.844.547 | 712.576.622 | 635.092.404 | 532.595.862 | 475.617.702 | 394.626.503 | 325.157.813 | 299.800.719 | 211.152.537 | 176.581.003 | 150.157.940 | 113.677.636 | 75.945.864 | 77.303.966 |
| Capital subscris vărsat | 38.937.370 | 38.937.370 | 38.937.370 | 38.937.370 | 38.937.370 | 38.937.370 | 38.937.370 | 38.937.370 | 38.937.370 | 33.038.150 | 33.038.150 | 33.038.150 | 31.340.150 | 982.910 | 982.910 |
| Număr mediu de salariați | 1.640 | 1.734 | 1.686 | 1.438 | 1.327 | 1.286 | 1.380 | 1.460 | 1.290 | 996 | 888 | 950 | 760 | 723 | 707 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 07.06.2005 |
| Organ fiscal | Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili |
| CAEN principal | 1107 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MASPEX ROMANIA SRL |
| Nr. reg. com. | J29/1275/2005 |
| EUID | ROONRC.J2005001275297 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2005-06-07 |
| Sediu social | Str. Ştefan cel Mare, 38-40, Orş. Vălenii de Munte, PRAHOVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. PRAHOVA, ORŞ. VĂLENII DE MUNTE, STR. STEFAN CEL MARE, NR.38-40 |
| Telefon | 0244283344 |
| Web | www.tymbark.ro |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| POZITIVII CAMP S.R.L. | 373 m |
| EDUFLAV CONSTRUCT SRL inactiv | 375 m |
| MADUDU IMPEX SRL inactiv | 375 m |
| REZONANCE WORLD CENTER SRL inactiv | 375 m |
| ALLMAS DACIA SERVICE SRL | 580 m |
| AB FITTINGS S.R.L. | 1.026 m |
| MEGASERV PREST SRL inactiv | 1.026 m |
| TERATLAS INN S.R.L. | 1.026 m |
| TICĂ GLASS COMPANY S.R.L. | 1.026 m |
| ASAR PRODEX S.R.L. | 1.077 m |
| GAMWOOD91 S.R.L. | 1.077 m |
| GILMET SRL | 1.077 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 1107 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (30)
Alte firme din Prahova
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08