BLU ACCOUNTING SRL
CUI 34780776 · J2015008703404
BLU ACCOUNTING SRL are CUI 34780776, nr. de înregistrare J2015008703404, înmatriculată pe 15.07.2015. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 3, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6920. În 2025: cifră de afaceri 2.338.025 lei, profit net 1.312.662 lei, 5 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2,3 mil lei · mediana 172 mii lei | de 14× mediana |
| Profit net | 1,3 mil lei · mediana 31 mii lei | de 42× mediana |
| Salariați | 5 · mediana 1 | 500% din mediană |
| Marjă netă | 56.1% · mediana 23.7% | 237% din mediană |
| Cifră pe salariat | 468 mii lei · mediana 176 mii lei | 266% din mediană |
Comparat cu 103.071 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 11 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.338.025 | 2.247.689 | 1.459.155 | 1.430.476 | 1.129.001 | 1.030.360 | 892.580 | 395.032 | 365.560 | 328.068 | 184.101 |
| Venituri totale | 2.341.466 | 2.250.674 | 1.459.155 | 1.430.477 | 1.130.005 | 1.030.490 | 892.970 | 395.032 | 365.560 | 328.068 | 184.101 |
| Cheltuieli totale | 793.383 | 482.385 | 240.550 | 277.567 | 238.198 | 229.584 | 288.091 | 189.671 | 186.411 | 156.431 | 47.743 |
| Profit / pierdere brută | 1.548.083 | 1.768.289 | 1.218.605 | 1.152.910 | 891.807 | 800.906 | 604.879 | 205.361 | 179.149 | 171.637 | 136.358 |
| Profit / pierdere netă | 1.312.662 | 1.702.110 | 1.204.305 | 1.139.615 | 881.281 | 791.376 | 596.415 | 201.411 | 175.494 | 168.356 | 130.835 |
| Active imobilizate | 293.609 | 10.110 | 29.423 | 45.379 | 80.852 | 110.556 | 140.611 | 175.432 | 45.662 | 516 | 1.021 |
| Active circulante | 1.288.789 | 1.685.556 | 1.156.766 | 1.173.847 | 900.563 | 780.612 | 585.096 | 133.948 | 177.700 | 204.889 | 160.436 |
| Stocuri | 9.519 | — | — | — | — | 1.433 | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 1.195.178 | 1.590.196 | 1.053.042 | 994.347 | 701.034 | 671.552 | 537.186 | 56.610 | 10.113 | 17.894 | 17.608 |
| Casa și conturi la bănci | 84.092 | 95.360 | 103.724 | 179.500 | 199.529 | 107.627 | 47.910 | 77.338 | 167.587 | 186.995 | 142.828 |
| Cheltuieli în avans | 12.722 | 188.497 | 118.256 | 10.473 | 9.536 | 6.841 | 6.572 | 3.910 | 1.419 | 297 | 140 |
| Datorii | 257.746 | 156.413 | 74.496 | 56.819 | 83.630 | 81.909 | 109.388 | 87.639 | 25.047 | 17.106 | 10.562 |
| Venituri în avans | 472 | 1.400 | 1.404 | 9.025 | 1.800 | 484 | 2.236 | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1.336.902 | 1.726.350 | 1.228.545 | 1.163.855 | 905.521 | 815.616 | 620.655 | 225.651 | 199.734 | 188.596 | 151.035 |
| Capital subscris vărsat | 20.200 | 20.200 | 20.200 | 20.200 | 20.200 | 20.200 | 20.200 | 20.200 | 20.200 | 20.200 | 20.200 |
| Număr mediu de salariați | 5 | 3 | 3 | 5 | 5 | 4 | 6 | 6 | 6 | 6 | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 15.07.2015 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 6920 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | BLU ACCOUNTING SRL |
| Nr. reg. com. | J2015008703404 |
| EUID | ROONRC.J2015008703404 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2015-07-15 |
| Sediu social | Bld. Decebal, 17, Sector 3 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, BLD DECEBAL, NR.17, BL.S16, SC.A, ET.4, AP.11 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AQUARIUS STUDIO SRL inactiv | aceeași clădire |
| ART RESTORE SOLUTION SRL inactiv | aceeași clădire |
| AZUR DM BRANDING S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| BEST SOUND LP SRL inactiv | aceeași clădire |
| BLUE EXCLUSIVE BUILDINGS S.R.L. | aceeași clădire |
| BLUE EXPERT ACCOUNTING SRL inactiv | aceeași clădire |
| BUSINESS BROTHERS CONCEPT SRL | aceeași clădire |
| DANIEL TRANS & LOGISTIC SPEDITION SRL inactiv | aceeași clădire |
| DECEBAL & SON SRL inactiv | aceeași clădire |
| E.DE.CO ENGINEERING COMPANY SRL inactiv | aceeași clădire |
| EAGLE-STATE-EMPIRE SRL inactiv | aceeași clădire |
| EDITURA OLIMP PRINTING SOLUTIONS SRL inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6920 | 2015 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (28)
Sunt 28 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25