ENOVISE PRESENT S.R.L.
CUI 34839555 · J2015000955179
ENOVISE PRESENT S.R.L. are CUI 34839555, nr. de înregistrare J2015000955179, înmatriculată pe 31.07.2015. Sediul social e în Municipiul Galaţi, jud. Galaţi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6290. În 2025: cifră de afaceri 684.642 lei, profit net 352.805 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 685 mii lei · mediana 286 mii lei | 239% din mediană |
| Profit net | 353 mii lei · mediana 113 mii lei | 312% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 51.5% · mediana 45.2% | 114% din mediană |
| Cifră pe salariat | 685 mii lei · mediana 297 mii lei | 231% din mediană |
Comparat cu 28.579 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 684.642 | 504.162 | 433.628 | 133.210 | 725.386 | 1.365.459 | 546.118 | 102.292 | 47.533 | 440 |
| Venituri totale | 684.642 | 504.162 | 433.628 | 135.215 | 726.454 | 1.367.170 | 546.182 | 102.292 | 47.533 | 440 |
| Cheltuieli totale | 314.597 | 281.576 | 265.386 | 122.644 | 465.613 | 370.933 | 78.854 | 25.577 | 16.423 | 12.594 |
| Profit / pierdere brută | 370.045 | 222.586 | 168.242 | 12.571 | 260.841 | 996.237 | 467.328 | 76.715 | 31.110 | -12.154 |
| Profit / pierdere netă | 352.805 | 207.764 | 163.905 | 11.288 | 254.301 | 983.466 | 461.866 | 75.692 | 30.159 | -12.167 |
| Active imobilizate | 150.821 | 33.487 | 39.020 | 47.589 | 55.494 | 34.061 | 21.448 | 21.448 | 14.432 | — |
| Active circulante | 259.854 | 215.179 | 183.605 | 259.640 | 368.868 | 1.362.588 | 510.509 | 70.868 | 16.895 | 1.545 |
| Stocuri | 32.852 | 5.474 | 5.474 | 3.574 | 6.445 | 5.284 | 3.057 | 2.434 | 2.435 | 321 |
| Creanțe | 195.742 | 129.149 | 64.690 | 40.989 | 18.215 | 304.792 | 2.324 | — | — | 275 |
| Casa și conturi la bănci | 31.260 | 80.556 | 113.441 | 211.443 | 244.208 | 1.052.512 | 505.128 | 68.434 | 14.460 | 949 |
| Cheltuieli în avans | 10.909 | — | 441 | 8.502 | — | 1.120 | — | — | — | — |
| Datorii | 68.579 | 40.702 | 12.958 | 23.214 | 7.957 | 88.712 | 6.366 | 28.591 | 13.135 | 13.512 |
| Capitaluri proprii | 353.005 | 207.964 | 210.108 | 292.517 | 416.405 | 1.309.057 | 525.591 | 63.725 | 18.192 | -11.967 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 31.07.2015 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi |
| CAEN principal | 6290 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ENOVISE PRESENT S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2015000955179 |
| EUID | ROONRC.J2015000955179 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2015-07-31 |
| Sediu social | Str. 13 Decembrie, 1, CORP C2, Mun. Galaţi, GALAŢI |
| Domiciliu fiscal | JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. 13 DECEMBRIE, NR.1, CORP C2 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALICE TOOPHAIR STYLE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CRISDEEA BIO SRL inactiv | aceeași clădire |
| ENERG OANCRIS S.R.L. | aceeași clădire |
| PAVMIR AGRO SRL | aceeași clădire |
| PROCONTRA SRL | aceeași clădire |
| REGORY S.R.L. | aceeași clădire |
| VIGAMALE SERVICE SRL | aceeași clădire |
| CAVE HRIS SRL inactiv | 68 m |
| SIGPROD SISTEM S.R.L. | 68 m |
| POWER PURE ENERGY SRL | 94 m |
| BPB BRANEA CONSTRUCT S.R.L. | 109 m |
| THECON SRL | 115 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 6209 | 2025 |
| 7022 | 2015 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (7)
Alte firme din Galaţi
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25