PALEX SALES SRL
CUI 35304592 · J8/2001/2015
PALEX SALES SRL are CUI 35304592, nr. de înregistrare J8/2001/2015, înmatriculată pe 08.12.2015. Sediul social e în Municipiul Braşov, jud. Braşov. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4617. În 2025: cifră de afaceri 96.301 lei, pierdere netă 12.398 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 96 mii lei · mediana 199 mii lei | 48% din mediană |
| Profit net | -12 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -12.9% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 96 mii lei · mediana 224 mii lei | 43% din mediană |
Comparat cu 270.677 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 11 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 96.301 | 75.224 | 120.141 | 121.696 | 81.717 | 89.297 | 87.667 | 100.266 | 79.358 | 85.365 | 25.170 |
| Venituri totale | 99.743 | 81.132 | 131.170 | 136.200 | 97.771 | 89.297 | 87.667 | 100.266 | 79.358 | 85.405 | 25.170 |
| Cheltuieli totale | 111.163 | 125.926 | 94.879 | 107.957 | 48.027 | 44.830 | 36.753 | 25.637 | 27.293 | 30.032 | 1.371 |
| Profit / pierdere brută | -11.420 | -44.794 | 36.291 | 28.243 | 49.744 | 44.467 | 50.914 | 74.629 | 52.065 | 55.373 | 23.799 |
| Profit / pierdere netă | -12.398 | -45.509 | 35.131 | 25.041 | 47.569 | 42.106 | 48.285 | 71.621 | 49.685 | 52.810 | 23.044 |
| Active imobilizate | 62.500 | 87.500 | — | 1.886 | 5.119 | 8.353 | 504 | 504 | 504 | 504 | 628 |
| Active circulante | 22.020 | 3.503 | 67.617 | 46.327 | 205.399 | 159.182 | 127.361 | 106.761 | 57.705 | 52.931 | 23.371 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | 7.862 | 2.475 | — | — | 1.395 |
| Creanțe | — | — | 18.104 | 13.149 | 29.001 | 75 | 81 | 504 | 141 | 4 | — |
| Casa și conturi la bănci | 22.020 | 3.503 | 49.513 | 33.178 | 176.398 | 159.107 | 119.418 | 103.782 | 57.564 | 52.927 | 21.976 |
| Datorii | 81.970 | 76.055 | 7.160 | 22.887 | 767 | 822 | 759 | 3.582 | 757 | 405 | 755 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 19.358 | 9.679 | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 2.550 | 14.948 | 60.457 | 25.326 | 190.393 | 157.034 | 127.106 | 103.683 | 57.452 | 53.030 | 23.244 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 08.12.2015 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 4617 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PALEX SALES SRL |
| Nr. reg. com. | J08/2001/2015 |
| EUID | ROONRC.J8/2001/2015 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2015-12-08 |
| Sediu social | Bld. Saturn, 28, Cam.1, Mun. Braşov, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, BLD. SATURN, NR.28, CAM.1, AP.5 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CRESCENDO OPTIM SRL | aceeași clădire |
| DIASON '97 SRL inactiv | aceeași clădire |
| DUO DUMITRESCU SNC inactiv | aceeași clădire |
| LUDATECH S.R.L. | aceeași clădire |
| CONTDAF SRL inactiv | 43 m |
| EDICONS DESIGN S.R.L. | 43 m |
| SPOKEY TATTOO STUDIO S.R.L. | 43 m |
| ASPIRE KIDS SRL inactiv | 57 m |
| BIJUTERIA INTER-GOLD SRL | 57 m |
| DEBUT SRL | 57 m |
| ELARNA SRL inactiv | 57 m |
| FEDEX BIOREM SRL inactiv | 57 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4617 | 2015 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (4)
| 34585694 | CRESCENDO OPTIM SRL |
| 42416360 | VÎRLAN LUDMILA PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ |
| 49394889 | LUDATECH S.R.L. |
CAEN autorizat (8)
Alte firme din Braşov
| 1097832 | BEGA SRL |
| 1130084 | ECOMTRANS STOIA SRL |
| 3046037 | FLANCOMO SRL |
| 3216662 | VIMAK SRL |
| 4646692 | INIMI DESCHISE SRL |
| 5226182 | CHIMONO COM SRL |
| 5226360 | RENTABILO SRL |
| 5450375 | ROMANELI SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25