FABER PUBLISHING SRL
CUI 35339809 · J2015000489070
FABER PUBLISHING SRL are CUI 35339809, nr. de înregistrare J2015000489070, înmatriculată pe 18.12.2015. Sediul social e în Sat Gorbăneşti, Comuna Gorbăneşti, jud. Botoşani. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 5819. În 2025: cifră de afaceri 76.400 lei, profit net 14.349 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-26 | UAT COMUNA TUDORA | Servicii de publicitate (Rev.2) | 5 mii lei |
| 2024-04-01 | COMUNA COPALAU | Servicii de publicitate (Rev.2) | 5 mii lei |
| 2024-03-19 | COMUNA COPALAU | Servicii de publicitate (Rev.2) | 5 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 76 mii lei · mediana 158 mii lei | 48% din mediană |
| Profit net | 14 mii lei · mediana 40 mii lei | 36% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 18.8% · mediana 36.4% | 52% din mediană |
| Cifră pe salariat | 76 mii lei · mediana 221 mii lei | 35% din mediană |
Comparat cu 33.354 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 76.400 | 61.500 | 57.200 | 45.164 | 35.140 | 34.630 | 32.107 | 3.750 | 15.000 | 190.000 |
| Venituri totale | 78.542 | 130.564 | 108.108 | 143.033 | 35.140 | 34.630 | 32.107 | 3.750 | 15.000 | 190.000 |
| Cheltuieli totale | 63.521 | 51.699 | 55.023 | 45.288 | 27.649 | 25.831 | 16.345 | — | — | — |
| Profit / pierdere brută | 15.021 | 78.865 | 53.085 | 97.745 | 7.491 | 8.799 | 15.762 | 3.750 | 15.000 | 190.000 |
| Profit / pierdere netă | 14.349 | 78.505 | 52.513 | 97.338 | 6.437 | 7.659 | 14.108 | 3.637 | 14.550 | 184.300 |
| Active imobilizate | 50.000 | 50.476 | 53.332 | 56.188 | 61.900 | 50.000 | — | — | — | — |
| Active circulante | 158.273 | 154.244 | 150.070 | 404.229 | 355.158 | 361.310 | 217.634 | 203.250 | 199.500 | 190.200 |
| Stocuri | — | — | — | — | 3.070 | 3.070 | 825 | 825 | — | — |
| Creanțe | 124.756 | 124.833 | 124.749 | 129.750 | 166.767 | 166.765 | 164.846 | 168.750 | 165.000 | 190.000 |
| Casa și conturi la bănci | 33.517 | 29.411 | 25.321 | 274.479 | 185.321 | 191.475 | 51.963 | 33.675 | 34.500 | 200 |
| Datorii | 34.022 | 19.676 | 29.580 | 2.773 | 1 | 690 | 1.527 | 563 | 450 | 5.700 |
| Venituri în avans | 11.424 | 13.566 | 80.850 | 123.706 | 186.854 | 186.854 | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 162.827 | 171.478 | 92.972 | 333.938 | 230.203 | 223.766 | 216.107 | 202.687 | 199.050 | 184.500 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 18.12.2015 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani |
| CAEN principal | 5819 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | FABER PUBLISHING SRL |
| Nr. reg. com. | J2015000489070 |
| EUID | ROONRC.J2015000489070 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2015-12-18 |
| Sediu social | GORBĂNEŞTI, 88, Str. Principală, Sat Gorbăneşti Com. Gorbăneşti, BOTOŞANI |
| Domiciliu fiscal | JUD. BOTOŞANI, SAT GORBĂNEŞTI COM. GORBĂNEŞTI, GORBĂNEŞTI, NR.88, STR. PRINCIPALĂ |
| Telefon | 0753326229 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 5819 | 2015 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (13)
Alte firme din Botoşani
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25