PERSOR ENGINEERING SRL
CUI 35675728 · J2016002395406
PERSOR ENGINEERING SRL are CUI 35675728, nr. de înregistrare J2016002395406, înmatriculată pe 18.02.2016. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 2, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7112. În 2025: cifră de afaceri 433.930 lei, profit net 354.238 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-03-15 | COMUNA VISINA (PRIMARIA COMUNEI VISINA) | Servicii de expertiza (Rev.2) | 28 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 434 mii lei · mediana 172 mii lei | 252% din mediană |
| Profit net | 354 mii lei · mediana 31 mii lei | de 11× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 81.6% · mediana 23.7% | 344% din mediană |
| Cifră pe salariat | 434 mii lei · mediana 176 mii lei | 246% din mediană |
Comparat cu 103.071 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 433.930 | 383.452 | 340.661 | 250.888 | 126.600 | 53.253 | 54.500 | 104.474 | 113.650 | 46.171 |
| Venituri totale | 433.997 | 383.538 | 340.693 | 250.894 | 126.604 | 53.255 | 54.500 | 104.474 | 113.650 | 46.171 |
| Cheltuieli totale | 71.563 | 69.290 | 60.883 | 8.268 | 5.514 | 3.980 | 4.512 | 5.970 | 6.696 | 4.205 |
| Profit / pierdere brută | 362.434 | 314.248 | 279.810 | 242.626 | 121.090 | 49.275 | 49.988 | 98.504 | 106.954 | 41.966 |
| Profit / pierdere netă | 354.238 | 308.058 | 276.471 | 236.661 | 117.367 | 47.786 | 48.353 | 95.370 | 103.544 | 40.580 |
| Active imobilizate | 8.475 | 1.634 | 3.034 | — | — | — | — | 153 | 459 | 866 |
| Active circulante | 637.773 | 558.968 | 318.387 | 252.520 | 125.366 | 98.226 | 56.577 | 102.495 | 119.230 | 44.002 |
| Creanțe | 282.859 | 230.337 | 39.967 | 167.604 | 29 | 2.953 | 624 | 7.221 | 33 | — |
| Casa și conturi la bănci | 354.914 | 328.631 | 278.420 | 84.916 | 125.337 | 95.273 | 55.953 | 95.274 | 119.197 | 44.002 |
| Cheltuieli în avans | 941 | 1.056 | 1.082 | 795 | 735 | 787 | 445 | 431 | 354 | — |
| Datorii | 292.525 | 253.360 | 45.792 | 16.414 | 8.494 | 50.987 | 8.429 | 7.469 | 16.259 | 4.088 |
| Capitaluri proprii | 354.664 | 308.298 | 276.711 | 236.901 | 117.607 | 48.026 | 48.593 | 95.610 | 103.784 | 40.780 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 0 | — | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 18.02.2016 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 7112 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PERSOR ENGINEERING SRL |
| Nr. reg. com. | J2016002395406 |
| EUID | ROONRC.J2016002395406 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2016-02-18 |
| Sediu social | Str. Inginerilor Tei, 6, Sector 2 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR INGINERILOR TEI, NR.6, BL.T30C, SC.A, ET.8, AP.93 |
| Telefon | 0721233069 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ACME CONSTRUCTII MONTAJ S.R.L. | aceeași clădire |
| CRISMONI SERVICE SRL inactiv | aceeași clădire |
| DAMIANNI CORP SRL inactiv | aceeași clădire |
| GOLDMANN & BERGER SRL inactiv | aceeași clădire |
| GRIGIO MARKET SRL inactiv | aceeași clădire |
| KARMA PRO COMPANY SRL inactiv | aceeași clădire |
| LET`S DISCOVER ROMANIA S.R.L. | aceeași clădire |
| MANCAM LA BLAS S.R.L. | aceeași clădire |
| MITUNS STYLE S.R.L. | aceeași clădire |
| ONEST PREST SRL inactiv | aceeași clădire |
| R&G HOSTING SRL inactiv | aceeași clădire |
| SEGAROM SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7112 | 2016 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (12)
Sunt 12 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (9)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-19 · ONRC: 2026-10-25