OVIGAB CONSTRUCT SRL
CUI 35724871 · J4/304/2016 · dizolvare
OVIGAB CONSTRUCT SRL are CUI 35724871, nr. de înregistrare J4/304/2016, înmatriculată pe 29.02.2016. Sediul social e în Sat Somuşca, Comuna Cleja, jud. Bacău. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4120. În 2024: cifră de afaceri 12.000 lei, pierdere netă 1.497 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 12 mii lei · mediana 221 mii lei | 5% din mediană |
| Profit net | -1 mii lei · mediana 19 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -12.5% · mediana 9.3% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 112.116 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 9 ani (lei)
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 12.000 | 7.995 | — | — | 14.690 | 960 | — | 4.267 | 20.052 |
| Venituri totale | 12.000 | 7.995 | 0 | 0 | 14.690 | 960 | 0 | 4.267 | 20.052 |
| Cheltuieli totale | 13.497 | 7.475 | 1.841 | — | 23.225 | 38.833 | 6.505 | 5.306 | 16.920 |
| Profit / pierdere brută | -1.497 | 520 | -1.841 | 0 | -8.535 | -37.873 | -6.505 | -1.039 | 3.132 |
| Profit / pierdere netă | -1.497 | 437 | -1.841 | 0 | -8.667 | -37.883 | -6.505 | -1.167 | 2.731 |
| Active circulante | 720 | 520 | — | 9 | 9 | 1.524 | 4.007 | 1.770 | 4.964 |
| Casa și conturi la bănci | 720 | 520 | — | 9 | 9 | 1.524 | 4.007 | 1.770 | 4.964 |
| Datorii | 3.421 | 1.724 | 1.641 | 11.300 | 11.300 | 44.148 | 8.748 | 6 | 2.033 |
| Capitaluri proprii | -2.701 | -1.204 | -1.641 | -11.291 | -11.291 | -42.624 | -4.741 | 1.764 | 2.931 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Sep 01 2023 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 29.02.2016 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău |
| CAEN principal | 4120 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | OVIGAB CONSTRUCT SRL |
| Nr. reg. com. | J04/304/2016 |
| EUID | ROONRC.J4/304/2016 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2016-02-29 |
| Sediu social | Str. Soarelui, 44, Sat Somuşca Com. Cleja, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, SAT SOMUŞCA COM. CLEJA, STR. SOARELUI, NR.44 |
| Telefon | 0740262910 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| GAP PRO CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| GERAM INTERFIN S.R.L. | aceeași clădire |
| GHIURIPAU S.R.L. | aceeași clădire |
| JPD BYGG S.R.L. | aceeași clădire |
| NEL SALC NUT S.R.L. | aceeași clădire |
| NELNUȚ S.R.L. | aceeași clădire |
| SIMFEDFOR S.R.L. | aceeași clădire |
| CREŢU HBO SRL inactiv | 430 m |
| MHAT CAFE S.R.L. | 478 m |
| PATRYK ALEXANDRU STRUCTURI S.R.L. | 478 m |
| DEMOL INTERNATIONAL S.R.L. | 548 m |
| CATEA TRADE CONSTRUCT SRL | 632 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4120 | 2016 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Bacău
| 945411 | CIBAR SRL |
| 945845 | TISECO SRL |
| 960020 | CONSTRUCTII FEROVIARE SRL |
| 972122 | SILIAR SRL |
| 987921 | DOLOMIT SRL |
| 991671 | TOTAL LUCRARI SPECIALE-IMPEX SRL |
| 3202330 | RINELS SRL |
| 3413699 | BEBYCO-IMPEX SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25