EVIMED OPTIC SRL
CUI 35738176 · J1/235/2016
EVIMED OPTIC SRL are CUI 35738176, nr. de înregistrare J1/235/2016, înmatriculată pe 02.03.2016. Sediul social e în Municipiul Alba Iulia, jud. Alba. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8622. În 2025: cifră de afaceri 458.157 lei, profit net 338.618 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 458 mii lei · mediana 220 mii lei | 209% din mediană |
| Profit net | 339 mii lei · mediana 40 mii lei | 843% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 73.9% · mediana 22.2% | 333% din mediană |
| Cifră pe salariat | 458 mii lei · mediana 202 mii lei | 227% din mediană |
Comparat cu 38.019 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 458.157 | 413.656 | 359.926 | 294.448 | 245.249 | 109.212 | 124.347 | 89.010 | 73.393 | 61.943 |
| Venituri totale | 458.178 | 413.671 | 359.938 | 294.457 | 245.252 | 109.212 | 124.347 | 89.010 | 73.393 | 61.943 |
| Cheltuieli totale | 105.815 | 107.767 | 95.310 | 80.620 | 60.482 | 36.300 | 36.102 | 34.966 | 29.130 | 21.303 |
| Profit / pierdere brută | 352.363 | 305.904 | 264.628 | 213.837 | 184.770 | 72.912 | 88.245 | 54.044 | 44.263 | 40.640 |
| Profit / pierdere netă | 338.618 | 293.494 | 261.029 | 210.892 | 179.186 | 69.868 | 84.515 | 51.374 | 42.061 | 38.782 |
| Active imobilizate | 6.652 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Active circulante | 344.021 | 792.816 | 540.264 | 527.244 | 268.373 | 207.996 | 141.774 | 98.782 | 47.596 | 45.515 |
| Creanțe | 207.511 | 2.217 | 16.508 | 159.464 | 5.997 | 2.023 | 5.643 | 8.023 | 1.726 | 2.351 |
| Casa și conturi la bănci | 136.510 | 790.599 | 523.756 | 367.780 | 262.376 | 205.973 | 136.131 | 90.759 | 45.870 | 43.164 |
| Cheltuieli în avans | 1.000 | 1.000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Datorii | 12.782 | 157.868 | 212.685 | 316.111 | 7.829 | 10.877 | 14.523 | 5.107 | 5.295 | 6.533 |
| Venituri în avans | 0 | 14.876 | 0 | 0 | 27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Capitaluri proprii | 338.891 | 621.072 | 327.579 | 211.133 | 260.517 | 197.119 | 127.251 | 93.675 | 42.301 | 38.982 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 02.03.2016 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba |
| CAEN principal | 8622 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | EVIMED OPTIC SRL |
| Nr. reg. com. | J01/235/2016 |
| EUID | ROONRC.J1/235/2016 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2016-03-02 |
| Sediu social | Str. Florilor, 9, Mun. Alba Iulia, ALBA |
| Domiciliu fiscal | JUD. ALBA, MUN. ALBA IULIA, STR. FLORILOR, NR.9 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| GUGUZZA PRIM S.R.L. | 52 m |
| INCOV-CARPET SRL | 52 m |
| STAN MARIUS CONSTRUCŢII SRL | 59 m |
| ARDEAL SPEDITION S.R.L. | 68 m |
| MONA IOANA BIM SRL | 84 m |
| ADAL SOFTWARE S.R.L. | 100 m |
| STATERA IMOBILIARE S.R.L. | 120 m |
| STATERA INTEGRATED MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L. | 120 m |
| DALYCAFE S.R.L. | 126 m |
| DARYMAD FACTORY S.R.L. | 126 m |
| ELECTRO TRUCK SERVICE SRL | 126 m |
| SMART PACK INDUSTRY SRL | 126 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8622 | 2016 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Alba
Actualizat ANAF: 2026-10-14 · ONRC: 2026-10-25