VALEDA DESIGN S.R.L.
CUI 35759969 · J2016000521089
VALEDA DESIGN S.R.L. are CUI 35759969, nr. de înregistrare J2016000521089, înmatriculată pe 04.03.2016. Sediul social e în Municipiul Braşov, jud. Braşov. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4614. În 2025: cifră de afaceri 334.088 lei, profit net 165.604 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 334 mii lei · mediana 199 mii lei | 168% din mediană |
| Profit net | 166 mii lei · mediana 3 mii lei | de 58× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 49.6% · mediana 1.6% | de 31× mediana |
| Cifră pe salariat | 334 mii lei · mediana 224 mii lei | 149% din mediană |
Comparat cu 270.677 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 334.088 | 392.571 | 190.854 | 115.880 | 5.542 | 27.781 | 68.413 | 63.340 | 85.313 | 72.805 |
| Venituri totale | 337.171 | 392.573 | 191.765 | 120.044 | 9.706 | 28.229 | 68.413 | 63.340 | 85.313 | 72.805 |
| Cheltuieli totale | 165.148 | 145.972 | 162.405 | 73.906 | 28.814 | 35.317 | 60.658 | 61.009 | 77.148 | 68.804 |
| Profit / pierdere brută | 172.023 | 246.601 | 29.360 | 46.138 | -19.108 | -7.088 | 7.755 | 2.331 | 8.165 | 4.001 |
| Profit / pierdere netă | 165.604 | 240.342 | 27.488 | 44.294 | -19.275 | -7.839 | 5.703 | 520 | 5.605 | 1.817 |
| Active imobilizate | 74.044 | 13.467 | 5.457 | 10.522 | 12.539 | 19.220 | 0 | 530 | 1.590 | 2.651 |
| Active circulante | 109.305 | 229.978 | 33.492 | 82.337 | 4.381 | 2.573 | 6.999 | 8.943 | 7.648 | 4.826 |
| Creanțe | 59.763 | 223.366 | 2.701 | 836 | 2.363 | 1.786 | 22 | 22 | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 49.542 | 6.612 | 30.791 | 81.501 | 2.018 | 787 | 6.977 | 8.921 | 7.648 | 4.826 |
| Datorii | 17.203 | 2.851 | 11.209 | 68.816 | 33.009 | 14.444 | 1.044 | 1.321 | 1.606 | 5.450 |
| Venituri în avans | — | — | — | 908 | 5.071 | 9.233 | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 166.146 | 240.594 | 27.740 | 23.135 | -21.160 | -1.884 | 5.955 | 8.152 | 7.632 | 2.027 |
| Capital subscris vărsat | 500 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | 1 | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 04.03.2016 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 4614 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | VALEDA DESIGN S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2016000521089 |
| EUID | ROONRC.J2016000521089 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2016-03-04 |
| Sediu social | Str. Hărmanului, 110, Camera 1, Mun. Braşov, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. HĂRMANULUI, NR.110, CAMERA 1, BL.11, SC.C, AP.6 |
| Telefon | 0733518743 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| SOTECH EVOLUTION S.R.L. | aceeași clădire |
| VINTAGE ATREI S.R.L. | aceeași clădire |
| CAMERAS COM SRL inactiv | 23 m |
| OVERMAR SRL inactiv | 23 m |
| SUIRAM EXPERT EXECUTION S.R.L. | 23 m |
| CRUISE HR MANAGEMENT S.R.L. | 41 m |
| NEXTREND P-D-C-A S.R.L. | 41 m |
| R.G. RAL CONSTRUCT S.R.L. | 41 m |
| SECA ARCHITECTS S.R.L. | 41 m |
| SKYLINE ROPE SOLUTIONS S.R.L. | 41 m |
| STEGAZ INSTAL SRL | 41 m |
| CBV MEDIA PLUS S.R.L. | 47 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4614 | 2016 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (7)
CAEN autorizat (19)
Alte firme din Braşov
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25