BUSINESS START INITIATIVES SRL
CUI 35945988 · J2016000417106
BUSINESS START INITIATIVES SRL are CUI 35945988, nr. de înregistrare J2016000417106, înmatriculată pe 12.04.2016. Sediul social e în Municipiul Râmnicu Sărat, jud. Buzău. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 5819. În 2025: cifră de afaceri 24.680 lei, profit net 13.891 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 25 mii lei · mediana 159 mii lei | 16% din mediană |
| Profit net | 14 mii lei · mediana 40 mii lei | 35% din mediană |
| Marjă netă | 56.3% · mediana 36.4% | 155% din mediană |
Comparat cu 33.355 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 24.680 | 13.450 | 4.100 | 47.885 | 50.480 | 40.705 | 33.425 | 39.005 | 38.552 | 21.306 |
| Venituri totale | 24.680 | 13.450 | 4.100 | 47.886 | 50.604 | 40.705 | 33.425 | 39.005 | 38.552 | 21.306 |
| Cheltuieli totale | 8.147 | 5.943 | 3.702 | 19.633 | 19.327 | 17.873 | 13.313 | 6.548 | 3.312 | 2.862 |
| Profit / pierdere brută | 16.533 | 7.507 | 398 | 28.253 | 31.277 | 22.832 | 20.112 | 32.457 | 35.240 | 18.444 |
| Profit / pierdere netă | 13.891 | 6.305 | 334 | 26.816 | 29.759 | 21.611 | 19.109 | 31.287 | 34.083 | 17.805 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 521 |
| Active circulante | 15.142 | 7.648 | 599 | 27.456 | 30.508 | 22.509 | 20.556 | 31.844 | 35.013 | 18.084 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | 7 | — | 0 |
| Creanțe | 631 | — | 1 | — | 7 | 15.707 | 2 | — | — | 200 |
| Casa și conturi la bănci | 14.511 | 7.648 | 598 | 27.456 | 30.501 | 6.802 | 20.554 | 31.837 | 35.013 | 17.884 |
| Datorii | 1.051 | 1.143 | 65 | 440 | 549 | 698 | 1.247 | 357 | 730 | 600 |
| Capitaluri proprii | 14.091 | 6.505 | 534 | 27.016 | 29.959 | 21.811 | 19.309 | 31.487 | 34.283 | 18.005 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Jul 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RELUARE ACTIVITATE din data 11.11.2023 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală R. Sărat |
| CAEN principal | 5819 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | BUSINESS START INITIATIVES SRL |
| Nr. reg. com. | J2016000417106 |
| EUID | ROONRC.J2016000417106 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2016-04-12 |
| Sediu social | Str. Unirii, Mun. Râmnicu Sărat, BUZĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BUZĂU, MUN. RÂMNICU SĂRAT, STR. UNIRII, BL.5B, ET.2, AP.20 |
| Telefon | 0723774096 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CABINET MEDICAL DR. ELENA VALEANU SRL | aceeași clădire |
| DR URLATEANU ALINA DANIELA SRL | aceeași clădire |
| EDIL ART SADAROLO SRL | aceeași clădire |
| IONUȚ DUMY P.V.S. CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| PESTRITU ENTERTAINMENT S.R.L. | aceeași clădire |
| WALTER DECAR CONSTRUCT SRL | aceeași clădire |
| ANAIS MEDEEA AKIM S.R.L. | 16 m |
| CLAMAR 2003 SRL | 18 m |
| AG & PG MODERN BUILDING S.R.L. inactiv | 22 m |
| CRIS STYLE CONSTRUCT SRL-D inactiv | 22 m |
| HQ LUCAS RZV BRAND S.R.L. inactiv | 27 m |
| INTER HAUS A R NICOL SRL inactiv | 29 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 5819 | 2025 |
| 7022 | 2024 |
| 4711 | 2016 – 2023 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (15)
Sunt 15 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Buzău
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25