ELEMENTARY SOFTWARE SRL
CUI 36025065 · J2016001756125
ELEMENTARY SOFTWARE SRL are CUI 36025065, nr. de înregistrare J2016001756125, înmatriculată pe 28.04.2016. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6210. În 2025: cifră de afaceri 1.048.607 lei, profit net 918.710 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,0 mil lei · mediana 286 mii lei | 366% din mediană |
| Profit net | 919 mii lei · mediana 113 mii lei | 812% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 87.6% · mediana 45.2% | 194% din mediană |
| Cifră pe salariat | 1,0 mil lei · mediana 297 mii lei | 354% din mediană |
Comparat cu 28.578 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.048.607 | 964.198 | 895.208 | 803.371 | 398.559 | 552.096 | 275.251 | 325.247 | 306.855 | 214.535 |
| Venituri totale | 1.109.755 | 1.004.515 | 928.585 | 893.193 | 474.660 | 562.776 | 279.433 | 325.402 | 306.855 | 214.535 |
| Cheltuieli totale | 163.366 | 93.230 | 129.749 | 135.877 | 108.557 | 78.649 | 35.518 | 28.617 | 22.652 | 10.516 |
| Profit / pierdere brută | 946.389 | 911.285 | 798.836 | 757.316 | 366.103 | 484.127 | 243.915 | 296.785 | 284.203 | 204.019 |
| Profit / pierdere netă | 918.710 | 882.170 | 791.094 | 748.899 | 362.096 | 479.005 | 241.136 | 293.533 | 281.134 | 197.582 |
| Active imobilizate | 997.768 | 999.833 | 1.017.581 | 461.601 | 34.878 | 24.358 | 2.241 | 3.361 | — | — |
| Active circulante | 719.569 | 741.909 | 332.596 | 756.179 | 737.984 | 474.789 | 606.082 | 342.379 | 496.365 | 201.967 |
| Creanțe | 719.569 | 741.173 | 77.813 | 606.164 | 33.137 | 42.791 | 27.387 | 26.052 | 24.961 | — |
| Casa și conturi la bănci | — | 736 | 254.783 | 150.015 | 704.847 | 431.998 | 578.695 | 316.327 | 471.404 | 201.967 |
| Cheltuieli în avans | — | — | 535 | 4.846 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 798.096 | 859.332 | 518.142 | 473.487 | 42.047 | 19.902 | 73.414 | 51.967 | 214.991 | 4.185 |
| Capitaluri proprii | 919.241 | 882.410 | 832.570 | 749.139 | 730.815 | 479.245 | 534.909 | 293.773 | 281.374 | 197.782 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 28.04.2016 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 6210 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ELEMENTARY SOFTWARE SRL |
| Nr. reg. com. | J2016001756125 |
| EUID | ROONRC.J2016001756125 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2016-04-28 |
| Sediu social | Str. Zefirului, 4, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. ZEFIRULUI, NR.4 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ARRA GLOBAL SOLUTIONS S.R.L. | aceeași clădire |
| ASSISTIKA CONTENTS S.R.L. | aceeași clădire |
| BITRING SRL inactiv | aceeași clădire |
| DP PROIECT SRL | aceeași clădire |
| GCE TECH WRITING SRL | aceeași clădire |
| LAYERSHIFT TECHNOLOGIES SRL | aceeași clădire |
| LUADRA CAFFE SRL | aceeași clădire |
| SYNTHERA SRL | aceeași clădire |
| MATERIA DESIGN SHOP SRL | aceeași clădire |
| TRANSILVANIA MUSIC TRAINING S.R.L. | 33 m |
| MEDREPORT S.R.L. | 37 m |
| ZARE FDC SRL inactiv | 37 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 6210 | 2025 |
| 6201 | 2016 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Cluj
| 205260 | INFOTEC SRL |
| 255241 | TRIOSOFT SERV SRL |
| 4167380 | RCAD SOFTWARE SRL |
| 4791552 | SOFTWAREDESIGN SRL |
| 4906881 | YONDER SRL |
| 6278511 | BCOMP SOFT SRL |
| 6839215 | ALPIS PRODUCT SRL |
| 8306120 | CONDIVA PRESTSERV SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25