CORSA TRUCK S.R.L.
CUI 36025995 · J2016000371385
CORSA TRUCK S.R.L. are CUI 36025995, nr. de înregistrare J2016000371385, înmatriculată pe 28.04.2016. Sediul social e în Municipiul Râmnicu Vâlcea, jud. Vâlcea. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 8553. În 2025: cifră de afaceri 249.375 lei, profit net 20.741 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 249 mii lei · mediana 105 mii lei | 237% din mediană |
| Profit net | 21 mii lei · mediana 7 mii lei | 307% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 8.3% · mediana 10.2% | 81% din mediană |
| Cifră pe salariat | 249 mii lei · mediana 110 mii lei | 227% din mediană |
Comparat cu 19.641 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 249.375 | 199.680 | 227.920 | 163.600 | 203.230 | 145.245 | 90.230 | 83.705 | 137.760 | 56.800 |
| Venituri totale | 251.778 | 202.619 | 237.920 | 171.182 | 226.255 | 149.468 | 98.730 | 83.705 | 137.760 | 56.800 |
| Cheltuieli totale | 228.996 | 153.179 | 192.825 | 126.658 | 134.582 | 118.605 | 82.676 | 74.791 | 70.970 | 40.165 |
| Profit / pierdere brută | 22.782 | 49.440 | 45.095 | 44.524 | 91.673 | 30.863 | 16.054 | 8.914 | 66.790 | 16.635 |
| Profit / pierdere netă | 20.741 | 47.577 | 42.861 | 41.613 | 90.117 | 30.094 | 13.981 | 8.077 | 65.412 | 16.067 |
| Active imobilizate | 85.002 | 140.002 | 140.002 | 96.015 | 138.425 | 33.373 | 51.958 | 81.695 | 69.000 | 69.000 |
| Active circulante | 23.796 | 15.498 | 59.297 | 13.908 | 109.119 | 13.696 | 9.609 | 32.771 | 45.811 | 32.157 |
| Creanțe | — | 5.146 | 7.752 | 3.646 | — | 847 | 8.000 | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 23.796 | 10.352 | 51.545 | 10.262 | 109.119 | 12.849 | 1.609 | 32.771 | 45.811 | 32.157 |
| Datorii | 5.765 | 63.208 | 114.584 | 68.070 | 113.113 | 2.754 | 47.346 | 40.737 | 49.159 | 84.890 |
| Capitaluri proprii | 103.033 | 92.292 | 84.715 | 41.853 | 134.431 | 44.315 | 14.221 | 73.729 | 65.652 | 16.267 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 28.04.2016 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea |
| CAEN principal | 8553 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | CORSA TRUCK S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2016000371385 |
| EUID | ROONRC.J2016000371385 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2016-04-28 |
| Sediu social | Bld. Dem Rădulescu, 45-47, Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, BLD. DEM RĂDULESCU, NR.45-47, BL.DC2-DC3, SC.A, ET.3, AP.14 |
| Telefon | 0741046235 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADAM WORK CONSTANTIN S.R.L. | aceeași clădire |
| ADELINA BUDICĂ S.R.L. | aceeași clădire |
| ADENT MEDICAL STUDIO S.R.L. | aceeași clădire |
| ADIVA WOOD S.R.L. | aceeași clădire |
| ADYTAN EXPRESS S.R.L. | aceeași clădire |
| AIO LASHES S.R.L. | aceeași clădire |
| ALNIRO STORE S.R.L. | aceeași clădire |
| AMA REAL S.R.L. | aceeași clădire |
| AMBIENSYS TECHNOLOGY S.R.L. | aceeași clădire |
| ANDAROM IMPEX SRL | aceeași clădire |
| ANDI & ISA TRANS S.R.L. | aceeași clădire |
| ANDRA RADU CONCEPT S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8553 | 2016 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (15)
Sunt 15 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Vâlcea
| 1472559 | AUTOPILOTAJ SA |
| 1488210 | ADAM SRL |
| 2549944 | TRANSLAR SRL |
| 2988869 | ANDONA SRL |
| 6355320 | FLOREXIM INTERNATIONAL SRL |
| 11067553 | RADCRIS-AUTO SRL |
| 18378875 | LUKMAR SRL |
| 21308608 | ALEX CRIN SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25