LIRAMAX GRAND SRL
CUI 36055856 · J32/670/2016
LIRAMAX GRAND SRL are CUI 36055856, nr. de înregistrare J32/670/2016, înmatriculată pe 09.05.2016. Sediul social e în Municipiul Sibiu, jud. Sibiu. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 5610. În 2025: cifră de afaceri 465.833 lei, profit net 77.204 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 466 mii lei · mediana 166 mii lei | 281% din mediană |
| Profit net | 77 mii lei · mediana 1 mii lei | de 60× mediana |
| Salariați | 3 · mediana 2 | 150% din mediană |
| Marjă netă | 16.6% · mediana 1% | de 17× mediana |
| Cifră pe salariat | 155 mii lei · mediana 131 mii lei | 118% din mediană |
Comparat cu 55.576 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 9 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 465.833 | 44.997 | 0 | — | — | — | 35.135 | 352.549 | 0 |
| Venituri totale | 497.833 | 45.011 | 0 | 0 | 0 | 0 | 35.135 | 352.549 | 0 |
| Cheltuieli totale | 403.678 | 41.634 | 207 | 20.021 | — | 1.772 | 15.301 | 226.799 | 5.028 |
| Profit / pierdere brută | 94.155 | 3.377 | -207 | -20.021 | 0 | -1.772 | 19.834 | 125.750 | -5.028 |
| Profit / pierdere netă | 77.204 | 1.249 | -207 | -20.021 | 0 | -1.772 | 19.483 | 122.386 | -5.028 |
| Active imobilizate | — | 0 | 0 | 0 | — | — | — | 1.150 | — |
| Active circulante | 91.736 | 23.771 | 1.357 | 10.097 | 187.374 | 187.374 | 223.085 | 188.519 | 222 |
| Stocuri | 17.358 | 6.955 | 0 | 207 | 17.919 | 18.126 | 29.975 | 39.581 | — |
| Creanțe | 32.111 | 3.841 | 1.357 | 654 | 159.209 | 159.002 | 173.179 | 14 | — |
| Casa și conturi la bănci | 42.267 | 12.975 | 0 | 9.236 | 10.246 | 10.246 | 19.931 | 148.924 | 222 |
| Datorii | 15.514 | 24.753 | 3.457 | 12.808 | 5.064 | 5.064 | 61.197 | 72.111 | 5.050 |
| Capitaluri proprii | 76.222 | -982 | -2.100 | -2.711 | 182.310 | 182.310 | 161.888 | 117.558 | -4.828 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 09.05.2016 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu |
| CAEN principal | 5610 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | LIRAMAX GRAND SRL |
| Nr. reg. com. | J32/670/2016 |
| EUID | ROONRC.J32/670/2016 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2016-05-09 |
| Sediu social | Str. Luptei, 19, Mun. Sibiu, SIBIU |
| Domiciliu fiscal | JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. LUPTEI, NR.19 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ACOPERIS CONSTRUCTII S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| FINANCIAL FGG S.R.L. | aceeași clădire |
| GLAM APARTMENTS S.R.L. | aceeași clădire |
| RANIMAR GRAND S.R.L. | aceeași clădire |
| CENTRUL DE SANATATE PUBLICA SIBIU | 64 m |
| BADGERSET S.R.L. | 75 m |
| CONSULTING BRAND EXPRESS SRL inactiv | 77 m |
| DENIDEIA SRL inactiv | 77 m |
| GOGOŞERIA ANADEL S.R.L. | 77 m |
| OLIVEE JARDIN S.R.L. inactiv | 77 m |
| PATRICK PIESE AUTO S.R.L. inactiv | 77 m |
| PHILPAT MANAGEMENT SRL | 77 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 5610 | 2016 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (6)
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Sibiu
| 789622 | GINSANA-CB S.R.L. |
| 2456136 | IRIS PARTNER S.R.L. |
| 2456519 | PENSIUNEA DUMBRAVA SIBIULUI SRL |
| 2458668 | PEROM SRL |
| 2577782 | OLTUL SRL |
| 2580915 | MAGURA SRL |
| 2680795 | ROSU SI NEGRU SRL |
| 2687130 | VAMA CUCULUI SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25