VLS ENGINEERING SOLUTIONS SRL
CUI 36142995 · J8/1179/2016
VLS ENGINEERING SOLUTIONS SRL are CUI 36142995, nr. de înregistrare J8/1179/2016, înmatriculată pe 30.05.2016. Sediul social e în Sat Hălchiu, Comuna Hălchiu, jud. Braşov. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7112. În 2025: cifră de afaceri 2.489 lei, pierdere netă 9.931 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2 mii lei · mediana 172 mii lei | 1% din mediană |
| Profit net | -10 mii lei · mediana 31 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -399% · mediana 23.7% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 103.071 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.489 | 15.658 | 0 | 9.679 | 6.898 | 129.283 | 89.279 | 19.557 | 24.543 | 51.829 |
| Venituri totale | 2.489 | 15.658 | 0 | 9.679 | 6.898 | 129.283 | 89.279 | 19.557 | 24.543 | 51.829 |
| Cheltuieli totale | 12.420 | 20.085 | 10.404 | 17.437 | 38.144 | 64.265 | 19.085 | 28.696 | 19.889 | 19.139 |
| Profit / pierdere brută | -9.931 | -4.427 | -10.404 | -7.758 | -31.246 | 65.018 | 70.194 | -9.139 | 4.654 | 32.690 |
| Profit / pierdere netă | -9.931 | -5.884 | -10.404 | -7.758 | -31.453 | 63.725 | 67.516 | -9.725 | 3.917 | 31.135 |
| Active imobilizate | 0 | 0 | 945 | 6.017 | 2.246 | 4.146 | 2.589 | 6.164 | 9.739 | 13.314 |
| Active circulante | 70.738 | 80.669 | 85.609 | 90.941 | 102.469 | 134.108 | 71.649 | 9.513 | 26.611 | 18.568 |
| Stocuri | 140 | 0 | 0 | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 51.474 | 51.474 | 51.474 | 51.474 | 51.473 | 58.543 | 51.474 | — | 1.995 | — |
| Casa și conturi la bănci | 19.124 | 29.195 | 34.135 | 39.467 | 50.996 | 75.565 | 20.175 | 9.513 | 24.616 | 18.568 |
| Datorii | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2.086 | 1.795 | 10.749 | 1.098 | 547 |
| Capitaluri proprii | 70.738 | 80.669 | 86.554 | 96.958 | 104.715 | 136.168 | 72.443 | 4.928 | 35.252 | 31.335 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | 1 | — | 0 | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 30.05.2016 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Codlea |
| CAEN principal | 7112 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | VLS ENGINEERING SOLUTIONS SRL |
| Nr. reg. com. | J08/1179/2016 |
| EUID | ROONRC.J8/1179/2016 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2016-05-30 |
| Sediu social | Str. Carpenului, 17, Sat Hălchiu Com. Hălchiu, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, SAT HĂLCHIU COM. HĂLCHIU, STR. CARPENULUI, NR.17 |
| Telefon | 0744754497 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| FYNCON D.M.C. SRL inactiv | aceeași clădire |
| ANASI AUTO PAINT S.R.L. | 60 m |
| MANOLO ENTERTAINMENT S.R.L. | 60 m |
| TORIA EXPERT S.R.L. | 60 m |
| TORIA TEHNIC S.R.L. | 60 m |
| EURODESIGN CADCAM S.R.L. | 346 m |
| TITAN C.C. GRUP SRL inactiv | 436 m |
| MESTERUL ISCUSIT SRL | 447 m |
| PIZZERIA HALCHIU S.R.L. | 447 m |
| SEN CUTTING S.R.L. inactiv | 447 m |
| SITEDITY SRL | 447 m |
| BODMARCOM SRL inactiv | 478 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7112 | 2016 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Braşov
| 1088370 | CREAT SRL |
| 1089937 | RODENT SRL |
| 1095424 | SORIN MIHAI,UTILAJE PTR.PRELUCRAREA LEMNULUI SRL |
| 1095637 | ICPROA SA |
| 1095890 | ASTEC SRL |
| 1100768 | I.G.U.T. SRL |
| 1103837 | LORANDRA SRL |
| 1103985 | AQUA SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25