SIMVAS DD TAXI SRL
CUI 36331897 · J2016001013266
SIMVAS DD TAXI SRL are CUI 36331897, nr. de înregistrare J2016001013266, înmatriculată pe 19.07.2016. Sediul social e în Municipiul Sighişoara, jud. Mureş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4933. În 2025: cifră de afaceri 52.335 lei, profit net 5.806 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 52 mii lei · mediana 158 mii lei | 33% din mediană |
| Profit net | 6 mii lei · mediana 5 mii lei | 111% din mediană |
| Marjă netă | 11.1% · mediana 3.2% | 347% din mediană |
Comparat cu 94.314 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 9 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 52.335 | 80.382 | 129.453 | 100.150 | 80.324 | 98.460 | 69.139 | 41.305 | 6.808 |
| Venituri totale | 52.335 | 85.920 | 129.453 | 100.515 | 80.324 | 98.960 | 69.139 | 41.305 | 6.808 |
| Cheltuieli totale | 45.480 | 85.302 | 89.379 | 89.733 | 70.289 | 90.827 | 49.885 | 33.215 | 10.175 |
| Profit / pierdere brută | 6.855 | 618 | 40.074 | 10.782 | 10.035 | 8.133 | 19.254 | 8.090 | -3.367 |
| Profit / pierdere netă | 5.806 | 102 | 38.973 | 10.085 | 9.480 | 6.822 | 17.180 | 6.851 | -3.489 |
| Active imobilizate | — | 1.014 | 13.181 | 25.347 | 8.811 | 21.207 | 36.829 | 7.529 | 12.939 |
| Active circulante | 33.221 | 48.700 | 39.829 | 1.646 | 11.599 | 556 | 2.965 | 1.199 | 430 |
| Creanțe | 740 | 410 | 410 | 410 | — | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 32.481 | 48.290 | 39.419 | 1.236 | 11.599 | 556 | 2.965 | 1.199 | 430 |
| Datorii | 0 | 76 | 3.474 | 16.430 | 10.690 | 4.725 | 19.052 | 5.166 | 16.658 |
| Capitaluri proprii | 33.221 | 49.638 | 49.536 | 10.563 | 9.720 | 17.038 | 20.742 | 3.562 | -3.289 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 19.07.2016 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Sighişoara |
| CAEN principal | 4933 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SIMVAS DD TAXI SRL |
| Nr. reg. com. | J2016001013266 |
| EUID | ROONRC.J2016001013266 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2016-07-19 |
| Sediu social | Aleea Margaretelor, 14, Mun. Sighişoara, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. SIGHIŞOARA, ALEEA MARGARETELOR, NR.14, BL.451, AP.4 |
| Telefon | 0764773772 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CARMASINAS ROP S.R.L. | aceeași clădire |
| CENTRUL PENTRU EXPERTIZA SOCIAL POLITICA SRL inactiv | aceeași clădire |
| JANUS GROUP SRL inactiv | aceeași clădire |
| LAPAPABUN S.R.L. | aceeași clădire |
| MAGIC LANGOS S.R.L. | aceeași clădire |
| MAICLEAN SRL inactiv | aceeași clădire |
| MAR & CO TRANSPORT ITALIA SRL | aceeași clădire |
| MDR AUTO PARTS & MORE S.R.L. | aceeași clădire |
| PAUL & COTE TAXI SRL | aceeași clădire |
| PAUL BURIAN TAXI S.R.L. | aceeași clădire |
| ROBI & GEO TAXI SRL | aceeași clădire |
| SMARTIVE INNOVATION S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4932 | 2016 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Mureş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25