MENDACIUM CONS SRL
CUI 36538028 · J29/1671/2016
MENDACIUM CONS SRL are CUI 36538028, nr. de înregistrare J29/1671/2016, înmatriculată pe 19.09.2016. Sediul social e în Municipiul Ploieşti, jud. Prahova. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 6201. În 2025: cifră de afaceri 1.333.974 lei, profit net 764.068 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,3 mil lei · mediana 159 mii lei | 841% din mediană |
| Profit net | 764 mii lei · mediana 40 mii lei | de 19× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 57.3% · mediana 36.4% | 157% din mediană |
| Cifră pe salariat | 1,3 mil lei · mediana 221 mii lei | 605% din mediană |
Comparat cu 33.355 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.333.974 | 1.200.194 | 1.256.977 | 599.450 | 687.636 | 343.953 | 278.752 | 227.459 | 184.233 | 51.421 |
| Venituri totale | 1.376.592 | 1.200.693 | 1.270.730 | 602.418 | 688.875 | 343.953 | 278.752 | 227.459 | 184.233 | 51.435 |
| Cheltuieli totale | 558.923 | 374.836 | 290.996 | 242.842 | 107.793 | 132.469 | 98.447 | 97.313 | 82.992 | 7.749 |
| Profit / pierdere brută | 817.669 | 825.857 | 979.734 | 359.576 | 581.082 | 211.484 | 180.305 | 130.146 | 101.241 | 43.686 |
| Profit / pierdere netă | 764.068 | 790.571 | 967.383 | 353.694 | 574.331 | 208.269 | 177.517 | 127.871 | 99.399 | 43.172 |
| Active imobilizate | 397.278 | 133.789 | 188.652 | 242.903 | 101.804 | 100.893 | 92.405 | 5.266 | 2.533 | — |
| Active circulante | 752.039 | 788.008 | 910.863 | 313.533 | 530.822 | 174.850 | 162.574 | 138.965 | 100.376 | 45.943 |
| Stocuri | 319 | 8.450 | — | — | 5.358 | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 715.253 | 731.778 | 814.373 | 312.317 | 434.660 | 92.250 | 22.937 | 22.074 | 13.952 | 13.363 |
| Casa și conturi la bănci | 36.467 | 47.780 | 96.490 | 1.216 | 90.804 | 82.600 | 139.637 | 116.891 | 86.424 | 32.580 |
| Cheltuieli în avans | 3 | 3 | 6.070 | 17 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 385.012 | 130.989 | 137.962 | 202.519 | 58.055 | 67.137 | 77.222 | 2.721 | 3.270 | 2.571 |
| Capitaluri proprii | 764.308 | 790.811 | 967.623 | 353.934 | 574.571 | 208.606 | 177.757 | 141.510 | 99.639 | 43.372 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 19.09.2016 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova |
| CAEN principal | 6201 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MENDACIUM CONS SRL |
| Nr. reg. com. | J29/1671/2016 |
| EUID | ROONRC.J29/1671/2016 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2016-09-19 |
| Sediu social | Str. Iasomiei, 3, Mun. Ploieşti, PRAHOVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. IASOMIEI, NR.3 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| DAIMON SOFTWARE S.R.L. | aceeași clădire |
| THESOF NEW DESIGN S.R.L. | aceeași clădire |
| MAGNUM DESIGN INSTAL S.R.L. | 62 m |
| CARMEN CAR SPEED S.R.L. | 106 m |
| SEA STORE S.R.L. | 114 m |
| ETANSARI GRAFEX SRL | 115 m |
| GRAFEX INTERNATIONAL SRL | 115 m |
| SEAL-TECH INDUSTRY EXPERT SRL | 115 m |
| GB JALISCO S.R.L. inactiv | 122 m |
| AIMIA COM SRL inactiv | 140 m |
| AIMIA GROUP SRL | 140 m |
| GLIGORE EXPRES SRL inactiv | 140 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6201 | 2016 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Prahova
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25