MASTORAKIS CONSTRUCT S.R.L.
CUI 36696940 · J32/1372/2016
MASTORAKIS CONSTRUCT S.R.L. are CUI 36696940, nr. de înregistrare J32/1372/2016, înmatriculată pe 01.11.2016. Sediul social e în Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, jud. Sibiu. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4333. În 2025: cifră de afaceri 106.471 lei, pierdere netă 87.798 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 106 mii lei · mediana 221 mii lei | 48% din mediană |
| Profit net | -88 mii lei · mediana 19 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -82.5% · mediana 9.3% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 112.118 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 106.471 | 228.393 | 261.621 | 409.124 | 307.579 | 172.165 | 57.170 | 57.217 | 66.319 | 47.116 |
| Venituri totale | 106.474 | 229.277 | 261.625 | 409.125 | 307.581 | 172.165 | 57.170 | 57.217 | 66.320 | 47.116 |
| Cheltuieli totale | 193.207 | 264.178 | 252.051 | 298.856 | 128.056 | 108.300 | 62.344 | 22.114 | 30.812 | 9.510 |
| Profit / pierdere brută | -86.733 | -34.901 | 9.574 | 110.269 | 179.525 | 63.865 | -5.174 | 35.103 | 35.508 | 37.606 |
| Profit / pierdere netă | -87.798 | -37.193 | 6.957 | 106.177 | 176.449 | 62.148 | -5.840 | 33.386 | 33.519 | 36.193 |
| Active imobilizate | 25.247 | 39.660 | 61.262 | 80.598 | 27.007 | 2.173 | 4.446 | 3.532 | 4.996 | — |
| Active circulante | 239.247 | 298.070 | 313.559 | 298.044 | 276.007 | 122.508 | 44.899 | 43.634 | 33.874 | 37.806 |
| Stocuri | 53.236 | 57.646 | 86.993 | — | 40.166 | — | 0 | — | — | — |
| Creanțe | 178.132 | 171.348 | 145.259 | 92.813 | 46.596 | 26.053 | 24.804 | 8.176 | 1.053 | — |
| Casa și conturi la bănci | 7.879 | 69.076 | 81.307 | 205.231 | 189.245 | 96.455 | 20.095 | 35.458 | 32.821 | 37.806 |
| Cheltuieli în avans | 1.117 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 137.393 | 121.714 | 121.612 | 91.084 | 26.899 | 25.015 | 9.093 | 1.074 | 5.111 | 1.413 |
| Capitaluri proprii | 128.218 | 216.016 | 253.209 | 287.558 | 276.115 | 99.666 | 40.252 | 46.092 | 33.759 | 36.393 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | 2 | 2 | 2 | 1 | — | 1 | — | — | 0 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Sat Oct 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 01.11.2016 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu |
| CAEN principal | 4333 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MASTORAKIS CONSTRUCT S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J32/1372/2016 |
| EUID | ROONRC.J32/1372/2016 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2016-11-01 |
| Sediu social | Str. Corneliu Coposu, 29, Orş. Tălmaciu, SIBIU |
| Domiciliu fiscal | JUD. SIBIU, ORŞ. TĂLMACIU, STR. CORNELIU COPOSU, NR.29 |
| Telefon | 0751486268 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ATIJOB HOLDING S.R.L. | aceeași clădire |
| BULDOTRUST S.R.L. | aceeași clădire |
| ACS LASER ART DESIGN S.R.L. | 170 m |
| BEST HAUSMEISTER S.R.L.-D. | 202 m |
| BURTEA ELECTROCONSTRUCT S.R.L. inactiv | 202 m |
| CALIN COMMERCE S.R.L. | 202 m |
| DANY & SORIN EDIL S.R.L. | 202 m |
| RIA TRANSIB S.R.L. | 202 m |
| ASPEN PRODUCT SRL inactiv | 213 m |
| BRIGHT PRINT S.R.L. | 219 m |
| EXPERTCONTA MULTISERV S.R.L. | 226 m |
| BOLTAŞU' SRL inactiv | 374 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4333 | 2025 |
| 4334 | 2016 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (9)
Alte firme din Sibiu
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25