URSU-FAMIVIS SRL
CUI 36747342 · J39/702/2016
URSU-FAMIVIS SRL are CUI 36747342, nr. de înregistrare J39/702/2016, înmatriculată pe 16.11.2016. Sediul social e în Sat Varniţa, Comuna Răcoasa, jud. Vrancea. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 79.315 lei, pierdere netă 11.671 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 79 mii lei · mediana 199 mii lei | 40% din mediană |
| Profit net | -12 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -14.7% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 79 mii lei · mediana 224 mii lei | 35% din mediană |
Comparat cu 270.677 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 79.315 | 137.030 | 221.892 | 173.262 | 66.663 | 61.148 | 107.381 | 22.318 | 36.564 | 1.080 |
| Venituri totale | 79.621 | 137.030 | 221.892 | 173.262 | 66.663 | 61.148 | 107.381 | 22.318 | 36.564 | 1.080 |
| Cheltuieli totale | 91.049 | 172.326 | 219.224 | 147.662 | 56.531 | 93.562 | 107.985 | 43.030 | 54.254 | 1.005 |
| Profit / pierdere brută | -11.428 | -35.296 | 2.668 | 25.600 | 10.132 | -32.414 | -604 | -20.712 | -17.690 | 75 |
| Profit / pierdere netă | -11.671 | -36.667 | 444 | 23.867 | 9.465 | -33.212 | -2.261 | -20.935 | -18.216 | 43 |
| Active imobilizate | 1.365 | 1.365 | 1.365 | 1.365 | 1.365 | 1.365 | 1.365 | 1.365 | 1.365 | 1.904 |
| Active circulante | 13.631 | 24.192 | 46.987 | 78.951 | 69.828 | 23.985 | 12.904 | 56.363 | 28.194 | 13.587 |
| Stocuri | 10.150 | 20.677 | 40.450 | 78.331 | 69.303 | 18.435 | 8.386 | 53.950 | 27.968 | 13.059 |
| Creanțe | 2.608 | 1.673 | — | — | — | 5.232 | — | 1.509 | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 873 | 1.842 | 6.537 | 620 | 525 | 318 | 4.518 | 904 | 226 | 528 |
| Datorii | 103.939 | 102.829 | 88.957 | 121.365 | 136.109 | 99.731 | 55.438 | 96.636 | 47.532 | 15.248 |
| Capitaluri proprii | -88.943 | -77.272 | -40.605 | -41.049 | -64.916 | -74.381 | -41.169 | -38.908 | -17.973 | 243 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 16.11.2016 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Panciu |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | URSU-FAMIVIS SRL |
| Nr. reg. com. | J39/702/2016 |
| EUID | ROONRC.J39/702/2016 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2016-11-16 |
| Sediu social | VARNIŢA, Sat Varniţa Com. Răcoasa, VRANCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VRANCEA, SAT VARNIŢA COM. RĂCOASA, VARNIŢA |
| Telefon | 0727873170 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2016 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (19)
Sunt 19 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Vrancea
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25