FUNERAR LUX SRL
CUI 36775911 · J6/915/2016
FUNERAR LUX SRL are CUI 36775911, nr. de înregistrare J6/915/2016, înmatriculată pe 23.11.2016. Sediul social e în Municipiul Bistriţa, jud. Bistriţa-Năsăud. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4778. În 2025: cifră de afaceri 8.871 lei, pierdere netă 517 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 9 mii lei · mediana 199 mii lei | 4% din mediană |
| Profit net | -517 lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -5.8% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 270.686 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 8.871 | 119.606 | 234.781 | 255.895 | 243.201 | 295.046 | 240.289 | 212.596 | 210.643 | 47.610 |
| Venituri totale | 8.871 | 120.394 | 234.781 | 255.895 | 243.201 | 295.296 | 240.289 | 212.596 | 210.643 | 47.610 |
| Cheltuieli totale | 9.388 | 131.614 | 131.038 | 146.304 | 154.909 | 161.841 | 133.385 | 120.305 | 121.794 | 24.882 |
| Profit / pierdere brută | -517 | -11.220 | 103.743 | 109.591 | 88.292 | 133.455 | 106.904 | 92.291 | 88.849 | 22.728 |
| Profit / pierdere netă | -517 | -11.220 | 101.443 | 107.084 | 86.502 | 130.910 | 104.501 | 90.165 | 86.742 | 21.301 |
| Active imobilizate | 3.349 | 3.907 | 4.465 | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 63.108 | 66.723 | 151.111 | 169.617 | 138.560 | 395.096 | 305.338 | 200.357 | 110.178 | 22.928 |
| Stocuri | 1.856 | — | 77.969 | 86.174 | 56.707 | 45.551 | 42.639 | 67.372 | 33.755 | 12.086 |
| Creanțe | 45.114 | 46.028 | 68.226 | 76.013 | 75.671 | 349.262 | 261.345 | 127.354 | 57.651 | — |
| Casa și conturi la bănci | 16.138 | 20.695 | 4.916 | 7.430 | 6.182 | 283 | 1.354 | 5.631 | 18.772 | 10.842 |
| Datorii | 60.344 | 0 | 3.726 | 3.211 | 7.238 | 2.277 | 2.429 | 1.949 | 1.935 | 1.427 |
| Capitaluri proprii | 6.113 | 70.630 | 151.850 | 166.406 | 131.322 | 392.819 | 302.909 | 198.408 | 108.243 | 21.501 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 23.11.2016 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud |
| CAEN principal | 4778 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | FUNERAR LUX SRL |
| Nr. reg. com. | J06/915/2016 |
| EUID | ROONRC.J6/915/2016 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2016-11-23 |
| Sediu social | Str. Tănase Tudoran, 18A, Mun. Bistriţa, BISTRIŢA-NĂSĂUD |
| Domiciliu fiscal | JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, MUN. BISTRIŢA, STR. TĂNASE TUDORAN, NR.18A |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ABYMAR ECOLOGIC SRL | aceeași clădire |
| AMINTIREA ETERNA S.R.L. | aceeași clădire |
| ATELIERUL DE IMAGINI S.R.L. | aceeași clădire |
| AUTOMARNAT S.R.L. | aceeași clădire |
| CONSTRUCT PARTENER CONFORT S.R.L. | aceeași clădire |
| CREATIVI BBTIMO CONSTRUCT SRL | aceeași clădire |
| CXP EXPRESS S.R.L.-D. | aceeași clădire |
| DRUMUL SPRE ÎNGERI S.R.L. | aceeași clădire |
| EURO-CONT-EXPERT SRL | aceeași clădire |
| EUROSTOC GROUP SRL inactiv | aceeași clădire |
| FARMACIA VISCUM SRL | aceeași clădire |
| K BOOM PRO EVENTS S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4778 | 2016 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (9)
Alte firme din Bistriţa-Năsăud
| 572509 | FRESH SRL |
| 2733695 | GIMN-OPT SRL |
| 2736462 | AGKON PRODCOM SRL |
| 3477064 | MOBIL WASH SRL |
| 4170253 | ROMBISTEA SERV SRL |
| 4816550 | DOMNICA PROD SRL |
| 7912632 | SANPLANT SERVCOM SRL |
| 9337191 | PROT-PLANT SERV SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25