ION MACARIE DESIGN SRL
CUI 36792971 · J40/15750/2016
ION MACARIE DESIGN SRL are CUI 36792971, nr. de înregistrare J40/15750/2016, înmatriculată pe 28.11.2016. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 2, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7410. În 2025: cifră de afaceri 1.950 lei, profit net 408 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2 mii lei · mediana 124 mii lei | 2% din mediană |
| Profit net | 408 lei · mediana 17 mii lei | 2% din mediană |
| Marjă netă | 20.9% · mediana 19.4% | 108% din mediană |
Comparat cu 55.919 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.950 | 9.050 | 12.826 | 3.450 | 9.317 | 25.807 | 15.172 | 9.019 | 7.840 | 1.676 |
| Venituri totale | 1.950 | 9.050 | 12.826 | 3.450 | 9.317 | 25.807 | 15.172 | 9.019 | 7.840 | 1.676 |
| Cheltuieli totale | 1.477 | 2.460 | 3.380 | 3.736 | 5.598 | 11.830 | 3.903 | 4.176 | 5.831 | 2.245 |
| Profit / pierdere brută | 473 | 6.590 | 9.446 | -286 | 3.719 | 13.977 | 11.269 | 4.843 | 2.009 | -569 |
| Profit / pierdere netă | 408 | 5.694 | 7.965 | -390 | 3.440 | 13.263 | 10.815 | 4.572 | 1.774 | -619 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | 1.517 | 4.205 | 177 | 265 | — | — |
| Active circulante | 9.872 | 14.658 | 8.502 | 4.672 | 6.023 | 13.761 | 11.145 | 9.083 | 5.255 | 1.363 |
| Stocuri | 4.549 | 4.549 | 4.549 | 4.549 | 4.548 | 4.549 | 4.549 | 4.536 | 4.607 | 1.157 |
| Creanțe | 114 | 257 | 379 | 79 | 129 | 79 | 79 | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 5.209 | 9.852 | 3.574 | 44 | 1.346 | 9.133 | 6.517 | 4.547 | 648 | 206 |
| Cheltuieli în avans | 44 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 0 | 1.149 | 687 | 4.822 | 3.860 | 4.463 | 267 | 3.421 | 3.900 | 1.782 |
| Capitaluri proprii | 9.916 | 13.509 | 7.815 | -150 | 3.680 | 13.503 | 11.055 | 5.927 | 1.355 | -419 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 28.11.2016 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 7410 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ION MACARIE DESIGN SRL |
| Nr. reg. com. | J40/15750/2016 |
| EUID | ROONRC.J40/15750/2016 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2016-11-28 |
| Sediu social | Str. Ţepeş Vodă, 16, MANSARDĂ, Sector 2 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. ŢEPEŞ VODĂ, NR.16, MANSARDĂ |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| NADA CONSTRUCT SRL | aceeași clădire |
| FANTASTIC GLASS SRL | 22 m |
| MOTODENT TEAM S.R.L. inactiv | 22 m |
| ANDRA CONSULT SRL inactiv | 23 m |
| ARCHITECT STUDIO SRL | 23 m |
| D & V STANCU ARHITECTURA S.R.L. | 23 m |
| STYLE METAL CONSTRUCT SRL inactiv | 23 m |
| TEMPERFIELD SRL | 23 m |
| eTACTIC CONSULTING SRL | 23 m |
| DATASOFT SYSTEM SRL | 42 m |
| ERGICA IMPEX COM SRL inactiv | 42 m |
| JDL PETROL SERVICES SRL inactiv | 42 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7410 | 2016 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (13)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25