IONIC IMPORT-EXPORT SRL
CUI 3681020 · J1992022117402
IONIC IMPORT-EXPORT SRL are CUI 3681020, nr. de înregistrare J1992022117402, înmatriculată pe 24.08.1992. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 3, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 97.681 lei, profit net 6.747 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 98 mii lei · mediana 199 mii lei | 49% din mediană |
| Profit net | 7 mii lei · mediana 3 mii lei | 238% din mediană |
| Marjă netă | 6.9% · mediana 1.6% | 431% din mediană |
Comparat cu 270.677 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 97.681 | 65.562 | 43.625 | 39.380 | 40.169 | 28.606 | 37.986 | 28.008 | 44.832 | 43.156 | 43.407 | 42.830 | 21.318 | 15.629 | 9.660 |
| Venituri totale | 97.921 | 65.709 | 43.925 | 40.040 | 40.742 | 28.747 | 38.230 | 28.012 | 44.832 | 43.156 | 43.407 | 42.830 | 21.318 | 15.629 | 9.662 |
| Cheltuieli totale | 90.083 | 59.978 | 37.384 | 33.284 | 35.849 | 25.381 | 33.355 | 22.485 | 47.156 | 44.693 | 44.130 | 47.357 | 26.206 | 15.667 | 9.495 |
| Profit / pierdere brută | 7.838 | 5.731 | 6.541 | 6.756 | 4.893 | 3.366 | 4.875 | 5.527 | -2.324 | -1.537 | -723 | -4.527 | -4.888 | -38 | 167 |
| Profit / pierdere netă | 6.747 | 4.860 | 5.546 | 5.734 | 3.817 | 2.503 | 3.729 | 4.631 | -2.324 | -1.537 | -723 | -4.527 | -4.888 | -38 | 167 |
| Active circulante | 72.132 | 71.980 | 37.993 | 29.336 | 20.770 | 16.271 | 13.114 | 4.819 | 4.498 | 2.489 | 3.176 | 534 | 6.507 | 8.540 | 7.585 |
| Stocuri | 69.834 | 69.591 | 34.393 | 27.236 | 20.019 | 14.322 | 10.769 | 4.485 | 4.291 | 2.237 | 3.037 | — | 6.260 | 8.332 | 7.421 |
| Creanțe | 1.610 | 1.691 | 1.575 | — | — | — | — | — | — | 139 | 139 | 139 | 139 | 139 | — |
| Casa și conturi la bănci | 688 | 698 | 2.025 | 2.100 | 751 | 1.949 | 2.345 | 334 | 207 | 113 | 0 | 395 | 108 | 69 | 164 |
| Datorii | 35.214 | 41.809 | 12.682 | 9.570 | 6.739 | 6.057 | 5.403 | 837 | 7.471 | 16.033 | 15.183 | 11.818 | 13.264 | 10.447 | 9.454 |
| Capitaluri proprii | 36.918 | 30.171 | 25.311 | 19.766 | 14.031 | 10.214 | 7.711 | 3.982 | -2.973 | -13.544 | -12.007 | -11.284 | -6.757 | -1.907 | -1.869 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 | — | — | — | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 24.08.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | IONIC IMPORT-EXPORT SRL |
| Nr. reg. com. | J1992022117402 |
| EUID | ROONRC.J1992022117402 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-08-24 |
| Sediu social | Str. Ion Minulescu, 103, CORP C2. PARTER. CAMERA 3, Sector 3 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. ION MINULESCU, NR.103, CORP C2. PARTER. CAMERA 3 |
| Telefon | 748197416 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| FIRST HQ OFFICES SRL inactiv | 17 m |
| NEXT LEVEL EDUCATION S.R.L. inactiv | 17 m |
| TRIPART 2003 SRL inactiv | 17 m |
| ESTOREY S.R.L. | 21 m |
| ANTONIO & ROBERTO BUSINESS SRL | 31 m |
| e-NOVATOR DATA SRL | 36 m |
| I.C.B.C. - INTERNATIONAL CONSULTANTS AND BUSINESS COMPANY S.R.L. | 41 m |
| NERDVANA 2.0 S.R.L. | 50 m |
| ORBIS UNUM S.R.L. | 50 m |
| F&G ENTERTAINMENT SRL inactiv | 56 m |
| MOTION CONSULTING GROUP S.R.L. | 60 m |
| COGNITIVE MEDIA SRL inactiv | 64 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Bucureşti
| 2834 | IMPRODEX TERRA SRL |
| 3180 | DANCAR IMPORT EXPORT SRL |
| 3635 | MULTICOM IODAN SRL |
| 6410 | ARIANA PRODEXIM SRL |
| 7106 | ROMAS PREXIM SRL |
| 7360 | TAHINA TRADING SRL |
| 8128 | BLUE STAR B F COM IMPEX SRL |
| 8187 | TARACOM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25