FERBAL INSTAL SRL
CUI 36817545 · J2016000581197
FERBAL INSTAL SRL are CUI 36817545, nr. de înregistrare J2016000581197, înmatriculată pe 08.12.2016. Sediul social e în Municipiul Odorheiu Secuiesc, jud. Harghita. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7112. În 2025: cifră de afaceri 1.176.369 lei, profit net 24.240 lei, 7 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2023-10-19 | COMUNA AVRAMESTI | Servicii de proiectare a sistemelor de i | 4 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,2 mil lei · mediana 172 mii lei | 683% din mediană |
| Profit net | 24 mii lei · mediana 31 mii lei | 77% din mediană |
| Salariați | 7 · mediana 1 | 700% din mediană |
| Marjă netă | 2.1% · mediana 23.7% | 9% din mediană |
| Cifră pe salariat | 168 mii lei · mediana 176 mii lei | 95% din mediană |
Comparat cu 103.071 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.176.369 | 1.036.988 | 793.421 | 793.472 | 602.111 | 577.379 | 489.942 | 251.966 | 57.594 | — |
| Venituri totale | 1.177.582 | 1.037.016 | 793.421 | 793.472 | 602.636 | 577.379 | 490.705 | 252.319 | 58.202 | 0 |
| Cheltuieli totale | 1.126.764 | 907.598 | 588.763 | 621.416 | 543.231 | 486.145 | 426.559 | 213.357 | 56.315 | 25 |
| Profit / pierdere brută | 50.818 | 129.418 | 204.658 | 172.056 | 59.405 | 91.234 | 64.146 | 38.962 | 1.887 | -25 |
| Profit / pierdere netă | 24.240 | 104.015 | 197.676 | 164.280 | 53.504 | 85.897 | 59.247 | 36.442 | 1.311 | -25 |
| Active imobilizate | 176.373 | 56.721 | 37.463 | 21.641 | 41.935 | 59.191 | 79.485 | 1.807 | 3.613 | 747 |
| Active circulante | 108.477 | 149.743 | 217.831 | 210.860 | 137.413 | 159.586 | 84.159 | 53.300 | 12.495 | 190 |
| Stocuri | — | 108 | 24.850 | 24.850 | 24.850 | 10.984 | — | — | — | — |
| Creanțe | 13.596 | 10.429 | 138.861 | 72.528 | 69.241 | 14.401 | 5.803 | 14.144 | 2.107 | — |
| Casa și conturi la bănci | 94.881 | 139.206 | 54.120 | 113.482 | 43.322 | 134.201 | 78.356 | 39.156 | 10.388 | 190 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 21.346 | 41.050 | — |
| Datorii | 134.925 | 74.112 | 52.103 | 67.981 | 77.860 | 73.393 | 104.157 | 38.525 | 55.672 | 762 |
| Capitaluri proprii | 149.925 | 132.352 | 203.191 | 164.520 | 101.488 | 145.384 | 59.487 | 37.928 | 1.486 | 175 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 7 | 8 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 3 | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 08.12.2016 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Odorheiu Secuiesc |
| CAEN principal | 7112 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | FERBAL INSTAL SRL |
| Nr. reg. com. | J2016000581197 |
| EUID | ROONRC.J2016000581197 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2016-12-08 |
| Sediu social | Str. Bartók Béla, 1, Mun. Odorheiu Secuiesc, HARGHITA |
| Domiciliu fiscal | JUD. HARGHITA, MUN. ODORHEIU SECUIESC, STR. BARTÓK BÉLA, NR.1 |
| Telefon | 0746283622 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BLUEPENTOOL S.R.L. | aceeași clădire |
| CONTIR-CONT SRL | aceeași clădire |
| FONIX KONYHA SRL | aceeași clădire |
| QKI-PRODINST SRL inactiv | aceeași clădire |
| URBAN DESIGN SRL | aceeași clădire |
| MAGOK-FEEDS S.R.L. | 69 m |
| CLEMENS-DEM INVEST SRL | 78 m |
| KLEMBEROR S.R.L. inactiv | 78 m |
| SILVOPLANT SRL | 125 m |
| BILD ELECTRIC SRL | 133 m |
| HARGHITA CATERING S.R.L. | 139 m |
| TASTE EVENTS S.R.L. | 139 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7112 | 2016 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Harghita
| 512027 | CONINS SRL |
| 513472 | DUO-TRANS-COOP SRL |
| 514060 | GEOLEX SRL |
| 514168 | PROIECT-HARGHITA SA |
| 516720 | POLITOP SRL |
| 525949 | PECIF-IMPEX SRL |
| 3132278 | TOPO SERVICE SA |
| 3495397 | NEXTRA SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25