SAMANTA CONSULTING SRL
CUI 36838726 · J40/16419/2016
SAMANTA CONSULTING SRL are CUI 36838726, nr. de înregistrare J40/16419/2016, înmatriculată pe 14.12.2016. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6201. În 2025: cifră de afaceri 1.436.084 lei, profit net 1.108.476 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,4 mil lei · mediana 158 mii lei | 906% din mediană |
| Profit net | 1,1 mil lei · mediana 40 mii lei | de 28× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 77.2% · mediana 36.4% | 212% din mediană |
| Cifră pe salariat | 1,4 mil lei · mediana 221 mii lei | 651% din mediană |
Comparat cu 33.354 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.436.084 | 2.250.236 | 237.331 | 1.327.058 | 826.366 | 1.158.219 | 992.679 | 597.230 | 220.287 | 214.169 |
| Venituri totale | 1.436.212 | 2.250.236 | 237.383 | 1.327.058 | 826.366 | 1.158.219 | 992.679 | 597.231 | 220.287 | 214.169 |
| Cheltuieli totale | 119.601 | 112.462 | 79.076 | 78.171 | 76.173 | 78.604 | 50.266 | 51.438 | 26.119 | 812 |
| Profit / pierdere brută | 1.316.611 | 2.137.774 | 158.307 | 1.248.887 | 750.193 | 1.079.615 | 942.413 | 545.793 | 194.168 | 213.357 |
| Profit / pierdere netă | 1.108.476 | 2.071.617 | 156.289 | 1.235.882 | 742.315 | 1.068.700 | 932.486 | 539.820 | 191.966 | 206.932 |
| Active imobilizate | 44.429 | 11.515 | 12.055 | 9.116 | 14.603 | 22.903 | 608 | 956 | — | — |
| Active circulante | 1.585.667 | 3.221.765 | 701.038 | 2.113.285 | 1.000.354 | 1.381.371 | 1.103.948 | 656.287 | 321.713 | 215.557 |
| Creanțe | 1.338.661 | 3.087.638 | 656.472 | 1.890.062 | 641.913 | 1.185.948 | 866.550 | 431.536 | 270.085 | 214.169 |
| Casa și conturi la bănci | 247.006 | 134.127 | 44.566 | 223.223 | 358.441 | 195.423 | 237.398 | 224.751 | 51.628 | 1.388 |
| Cheltuieli în avans | 507 | 237 | 942 | 772 | 153 | 394 | 54 | 383 | — | — |
| Datorii | 521.887 | 1.161.660 | 155.413 | 887.051 | 272.555 | 335.728 | 171.884 | 117.566 | 129.507 | 8.425 |
| Capitaluri proprii | 1.108.716 | 2.071.857 | 558.622 | 1.236.122 | 742.555 | 1.068.940 | 932.726 | 540.060 | 192.206 | 207.132 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 14.12.2016 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 6201 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SAMANTA CONSULTING SRL |
| Nr. reg. com. | J40/16419/2016 |
| EUID | ROONRC.J40/16419/2016 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2016-12-14 |
| Sediu social | Str. Izbiceni, 4, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. IZBICENI, NR.4 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| DAALY ACTIV SRL inactiv | 27 m |
| TMR TRANS S.R.L. | 27 m |
| AGENCY MARKETINGFX CONCEPT S.R.L. | 38 m |
| AS FIN EXPERT PARTNERS SRL | 38 m |
| BIAMAR SPA BOUTIQUE SRL inactiv | 38 m |
| EURO AGRO PLUS SRL inactiv | 38 m |
| EVERTHING ITALY S.R.L. | 38 m |
| MARKETING PLUS PERFORMANCE S.R.L. | 38 m |
| MARKETINGFX CONCEPT SRL | 38 m |
| POS MANUFAKTURA SRL | 38 m |
| SPARK SOFT SRL | 38 m |
| TAMAR FARM SRL inactiv | 38 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6201 | 2016 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Bucureşti
| 12846 | EDBUR SRL |
| 14359 | INFSERV SRL |
| 16899 | S.I.E.B. SRL |
| 22181 | COMPU CONS SRL |
| 326393 | BUSINESS SOFT SRL |
| 330858 | GLOBAL SYSTEMS 2001 SRL |
| 333137 | ANASOFT SRL |
| 361048 | PAKAD SOFT SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25