ALE-RES S.R.L.
CUI 36868638 · J2016000434149
ALE-RES S.R.L. are CUI 36868638, nr. de înregistrare J2016000434149, înmatriculată pe 23.12.2016. Sediul social e în Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, jud. Covasna. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 220. În 2025: cifră de afaceri 1.107.966 lei, pierdere netă 122.259 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,1 mil lei · mediana 254 mii lei | 436% din mediană |
| Profit net | -122 mii lei · mediana 8 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 2 · mediana 2 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -11% · mediana 3.2% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 554 mii lei · mediana 214 mii lei | 259% din mediană |
Comparat cu 11.857 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.107.966 | 1.045.718 | 1.617.649 | 1.037.680 | 884.535 | 476.049 | 219.601 | 42.594 | — | — |
| Venituri totale | 1.153.798 | 1.058.323 | 1.615.958 | 1.108.981 | 884.527 | 476.049 | 219.601 | 42.594 | 0 | 0 |
| Cheltuieli totale | 1.241.443 | 1.342.683 | 1.391.605 | 1.051.535 | 769.512 | 463.390 | 171.186 | 50.811 | 13.633 | 24 |
| Profit / pierdere brută | -87.645 | -284.360 | 224.353 | 57.446 | 115.015 | 12.659 | 48.415 | -8.217 | -13.633 | -24 |
| Profit / pierdere netă | -122.259 | -309.355 | 208.929 | 47.972 | 108.367 | 8.115 | 46.219 | -8.643 | -13.633 | -24 |
| Active imobilizate | 320.151 | 566.259 | 590.668 | 609.522 | 342.855 | 160.943 | — | 104 | 1.703 | 699 |
| Active circulante | 73.374 | 100.878 | 60.331 | 153.582 | 58.055 | 43.570 | 65.725 | 113 | 3 | 3.277 |
| Stocuri | 20.500 | 27.061 | 3.558 | 90.703 | 2.911 | 353 | 125 | 113 | — | — |
| Creanțe | 51.178 | 73.331 | 12.953 | 59.235 | 2 | 14.406 | 1.200 | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 1.696 | 486 | 43.820 | 3.644 | 55.142 | 28.811 | 64.400 | — | 3 | 3.277 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 4.278 | 6.515 | — | — | — | — | — |
| Datorii | 435.784 | 587.138 | 261.645 | 586.957 | 274.971 | 172.279 | 41.606 | 22.317 | 15.163 | 3.800 |
| Capitaluri proprii | -42.259 | 79.999 | 389.354 | 180.425 | 132.454 | 32.234 | 24.119 | -22.100 | -13.457 | 176 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 5 | 3 | 4 | 3 | 2 | 2 | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 23.12.2016 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna |
| CAEN principal | 220 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ALE-RES S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2016000434149 |
| EUID | ROONRC.J2016000434149 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2016-12-23 |
| Sediu social | Str. Mihai Viteazul, 261A, Orş. Întorsura Buzăului, COVASNA |
| Domiciliu fiscal | JUD. COVASNA, ORŞ. ÎNTORSURA BUZĂULUI, STR. MIHAI VITEAZUL, NR.261A |
| Telefon | 0768819717 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| RARES-MIHAELA SRL | aceeași clădire |
| GIGI-ANDREA S.R.L. | 59 m |
| DARKDESIGN S.R.L. inactiv | 63 m |
| PROEMIS S.R.L. | 116 m |
| SILV-CARM-COM S.R.L. | 184 m |
| ANDREODORA S.R.L. | 309 m |
| CAROVION SERVICE S.R.L. | 309 m |
| CBY NICOBO S.R.L. | 309 m |
| COMERT LUCI 2026 S.R.L. | 309 m |
| COMERT LUCI SRL | 309 m |
| FEDARANT S.R.L. | 309 m |
| MARIOAN S.R.L. | 309 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 220 | 2016 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Covasna
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25