HIGHCONT SRL
CUI 36879718 · J8/2629/2016
HIGHCONT SRL are CUI 36879718, nr. de înregistrare J8/2629/2016, înmatriculată pe 28.12.2016. Sediul social e în Municipiul Braşov, jud. Braşov. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6920. În 2025: cifră de afaceri 184.825 lei, profit net 116.287 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 185 mii lei · mediana 172 mii lei | 107% din mediană |
| Profit net | 116 mii lei · mediana 31 mii lei | 369% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 62.9% · mediana 23.7% | 265% din mediană |
| Cifră pe salariat | 185 mii lei · mediana 176 mii lei | 105% din mediană |
Comparat cu 103.071 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 184.825 | 205.165 | 248.315 | 293.115 | 297.195 | 148.768 | 67.105 | 79.400 | 141.640 | 15.000 |
| Venituri totale | 184.825 | 205.165 | 248.315 | 293.115 | 297.195 | 148.768 | 67.105 | 79.400 | 141.640 | 15.000 |
| Cheltuieli totale | 66.726 | 72.612 | 86.470 | 55.353 | 44.352 | 38.366 | 33.809 | 35.088 | 24.407 | 99 |
| Profit / pierdere brută | 118.099 | 132.553 | 161.845 | 237.762 | 252.843 | 110.402 | 33.296 | 44.312 | 117.233 | 14.901 |
| Profit / pierdere netă | 116.287 | 130.542 | 159.891 | 235.462 | 250.512 | 109.268 | 32.684 | 43.518 | 115.083 | 14.451 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 519 |
| Active circulante | 137.046 | 143.625 | 164.113 | 246.345 | 296.838 | 136.940 | 45.826 | 45.778 | 117.579 | 16.582 |
| Creanțe | 108.710 | 97.050 | 124.950 | 234.848 | 199.101 | 85.298 | 3.000 | 13.800 | 20.000 | 15.000 |
| Casa și conturi la bănci | 28.336 | 46.575 | 39.163 | 11.497 | 97.737 | 51.642 | 42.826 | 31.978 | 97.579 | 1.582 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 40.000 | 6 | — | — | — | — | — |
| Datorii | 20.249 | 12.633 | 3.772 | 50.433 | 44.262 | 8.322 | 8.372 | 2.020 | 2.296 | 2.450 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 1.620 | 18.900 | 4.320 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 116.797 | 130.992 | 160.341 | 235.912 | 250.962 | 109.718 | 33.134 | 43.758 | 115.283 | 14.651 |
| Capital subscris vărsat | 410 | 410 | 410 | 410 | 410 | 410 | 410 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 28.12.2016 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 6920 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | HIGHCONT SRL |
| Nr. reg. com. | J08/2629/2016 |
| EUID | ROONRC.J8/2629/2016 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2016-12-28 |
| Sediu social | Str. de Mijloc, 155, cam. 2, Mun. Braşov, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. DE MIJLOC, NR.155, CAM. 2, AP.1 |
| Telefon | 0722228138 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADISTIROM SRL | aceeași clădire |
| ADVENTURE WAY SRL | aceeași clădire |
| AGER STYLE SRL | aceeași clădire |
| ALTERNATOARE DEMAROARE S.R.L. | aceeași clădire |
| ASALBRA TRADE SRL | aceeași clădire |
| AXORMI SERV SRL | aceeași clădire |
| BRAVO SOFT DRINKS SRL inactiv | aceeași clădire |
| CABINET MEDICAL GUZUN LUCIA S.R.L. | aceeași clădire |
| CLAUFLOOR HOUSE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CLIMBHOUSE S.R.L. | aceeași clădire |
| COMPASS BARS SRL | aceeași clădire |
| CONTAFACTORY EXTREM SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6920 | 2016 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (8)
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Braşov
| 1102289 | HORA SRL |
| 1103373 | SMARTI SRL |
| 1108443 | CONTFIN CONSULTING SRL |
| 3048844 | INGECO SRL |
| 3332390 | SERDRA SRL |
| 3482192 | MINI CONT SRL |
| 3583995 | PANTA RHEI SRL |
| 4383855 | SERGHEM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25