RONIS ONIAD SRL
CUI 36944980 · J2017000070269
RONIS ONIAD SRL are CUI 36944980, nr. de înregistrare J2017000070269, înmatriculată pe 25.01.2017. Sediul social e în Municipiul Târgu Mureş, jud. Mureş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 9630. În 2025: cifră de afaceri 108.575 lei, pierdere netă 6.357 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 109 mii lei · mediana 129 mii lei | 84% din mediană |
| Profit net | -6 mii lei · mediana 4 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -5.9% · mediana 3.5% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 109 mii lei · mediana 112 mii lei | 97% din mediană |
Comparat cu 28.153 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 9 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 108.575 | 165.182 | 265.180 | 144.893 | 292.165 | 223.445 | 156.234 | 99.071 | 57.051 |
| Venituri totale | 119.007 | 165.182 | 265.180 | 144.893 | 292.165 | 223.445 | 156.234 | 99.071 | 57.051 |
| Cheltuieli totale | 124.496 | 96.260 | 199.243 | 105.949 | 131.258 | 126.966 | 115.324 | 58.240 | 21.677 |
| Profit / pierdere brută | -5.489 | 68.922 | 65.937 | 38.944 | 160.907 | 96.479 | 40.910 | 40.831 | 35.374 |
| Profit / pierdere netă | -6.357 | 67.270 | 63.695 | 37.275 | 155.774 | 94.245 | 39.348 | 39.840 | 34.334 |
| Active imobilizate | 115.012 | 0 | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 321.874 | 171.629 | 153.682 | 255.423 | 351.165 | 237.337 | 138.542 | 81.431 | 36.818 |
| Stocuri | 2.460 | 8.482 | 11.601 | 38.593 | 45.293 | 30.934 | 37.066 | 4.949 | 2.343 |
| Creanțe | 258.596 | 35.713 | 18.615 | 8.281 | — | 690 | 2.016 | 2.700 | — |
| Casa și conturi la bănci | 60.818 | 127.434 | 123.466 | 208.549 | 305.872 | 205.713 | 99.460 | 73.782 | 34.475 |
| Datorii | 231.548 | 46.468 | 84.922 | 10.358 | 37.424 | 29.370 | 24.820 | 7.057 | 2.284 |
| Venituri în avans | 108.757 | 0 | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 96.581 | 125.161 | 68.760 | 245.065 | 313.741 | 207.967 | 113.722 | 74.374 | 34.534 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 25.01.2017 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş |
| CAEN principal | 9630 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | RONIS ONIAD SRL |
| Nr. reg. com. | J2017000070269 |
| EUID | ROONRC.J2017000070269 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2017-01-25 |
| Sediu social | Str. Decebal, 42, Mun. Târgu Mureş, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. DECEBAL, NR.42, AP.17 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ANNARA RELAX S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| EXPERT CONSULT SRL | aceeași clădire |
| FUNTRANS CARE S.R.L. | aceeași clădire |
| MORARDORI IMPEX S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| MSBROD SRL | aceeași clădire |
| ONIAD INVEST SRL | aceeași clădire |
| QWERTY SRL | aceeași clădire |
| REAL INSTANT SERVICE S.R.L. | aceeași clădire |
| RIDE SIDE BY SIDE S.R.L. | aceeași clădire |
| SHINY BUTTONS SRL inactiv | aceeași clădire |
| BRETSOLD IMOB S.R.L. | 25 m |
| JURIMARK SRL | 25 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 9603 | 2017 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (14)
Sunt 14 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Mureş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-12