FCP SORT SRL
CUI 37005368 · J12/335/2017
FCP SORT SRL are CUI 37005368, nr. de înregistrare J12/335/2017, înmatriculată pe 08.02.2017. Sediul social e în Sat Luncani, Comuna Luna, jud. Cluj. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 812. În 2025: cifră de afaceri 802.108 lei, profit net 5.506 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 802 mii lei · mediana 172 mii lei | 466% din mediană |
| Profit net | 6 mii lei · mediana 31 mii lei | 17% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 0.7% · mediana 23.7% | 3% din mediană |
| Cifră pe salariat | 401 mii lei · mediana 176 mii lei | 228% din mediană |
Comparat cu 103.071 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 6 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 802.108 | 626.763 | 299.951 | — | 112.122 | 37.500 |
| Venituri totale | 806.729 | 475.057 | 583.284 | 0 | 112.122 | 37.500 |
| Cheltuieli totale | 800.321 | 434.556 | 453.721 | 27.739 | 26.230 | 1.420 |
| Profit / pierdere brută | 6.408 | 40.501 | 129.563 | -27.739 | 85.892 | 36.080 |
| Profit / pierdere netă | 5.506 | 22.960 | 126.714 | -27.739 | 82.528 | 34.955 |
| Active imobilizate | 286 | 2.551 | 9.344 | 16.138 | 22.932 | 19.453 |
| Active circulante | 701.961 | 412.803 | 381.594 | 89.156 | 94.751 | 16.827 |
| Stocuri | 136.249 | 131.628 | 283.333 | — | — | — |
| Creanțe | 542.720 | 276.521 | 92.673 | — | — | 7.500 |
| Casa și conturi la bănci | 22.992 | 4.654 | 5.588 | 89.156 | 94.751 | 9.327 |
| Datorii | 457.123 | 175.736 | 174.280 | 15.350 | 0 | 1.125 |
| Capitaluri proprii | 245.124 | 239.618 | 216.658 | 89.944 | 117.683 | 35.155 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 3 | 2 | 1 | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 08.02.2017 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Turda |
| CAEN principal | 812 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | FCP SORT SRL |
| Nr. reg. com. | J12/335/2017 |
| EUID | ROONRC.J12/335/2017 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2017-02-08 |
| Sediu social | LUNCANI, 505, Sat Luncani Com. Luna, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, SAT LUNCANI COM. LUNA, LUNCANI, NR.505 |
| Telefon | 0264365456 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 812 | 2020 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (6)
| 8164769 | DYNAMIC LOGISTICS CENTER SRL inactiv |
| 26130578 | DANIELLE WOOD S.R.L. |
| 36719318 | GENTILIA BUILDING TEAM SRL |
| 42167870 | UTILIZATORUL PLUS S.R.L. |
| 43049431 | ARHIVATORUL CBMS S.R.L. |
CAEN autorizat (11)
Alte firme din Cluj
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25