DU JELCOM SRL
CUI 370577 · J1991013262402
DU JELCOM SRL are CUI 370577, nr. de înregistrare J1991013262402, înmatriculată pe 05.11.1991. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 4, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 260.954 lei, pierdere netă 4.595 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 261 mii lei · mediana 199 mii lei | 131% din mediană |
| Profit net | -5 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 3 · mediana 1 | 300% din mediană |
| Marjă netă | -1.8% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 87 mii lei · mediana 224 mii lei | 39% din mediană |
Comparat cu 270.699 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 260.954 | 272.245 | 295.872 | 276.495 | 262.605 | 259.167 | 434.896 | 966.959 | 1.127.362 | 1.357.136 | 1.519.964 | 1.428.038 | 1.300.249 | 1.522.224 | 1.601.356 |
| Venituri totale | 261.108 | 273.988 | 295.935 | 277.027 | 262.723 | 259.201 | 451.455 | 1.032.412 | 1.207.036 | 1.443.182 | 1.609.028 | 1.513.285 | 1.366.500 | 1.608.022 | 1.655.558 |
| Cheltuieli totale | 263.093 | 289.660 | 333.234 | 312.168 | 272.472 | 254.512 | 507.342 | 1.027.613 | 1.118.899 | 1.331.152 | 1.455.427 | 1.516.414 | 1.254.381 | 1.585.676 | 1.609.133 |
| Profit / pierdere brută | -1.985 | -15.672 | -37.299 | -35.141 | -9.749 | 4.689 | -55.887 | 4.799 | 88.137 | 112.030 | 153.601 | -3.129 | 112.119 | 22.346 | 46.425 |
| Profit / pierdere netă | -4.595 | -18.401 | -40.259 | -37.911 | -12.376 | 2.291 | -60.402 | -5.526 | 73.584 | 97.105 | 129.024 | -25.768 | 95.077 | 20.862 | 46.425 |
| Active imobilizate | 320.467 | 193.239 | 227.930 | 279.650 | 279.135 | 318.064 | 343.641 | 383.741 | 398.183 | 165.315 | 183.407 | 203.606 | 349.300 | 383.439 | 174.053 |
| Active circulante | 28.659 | 17.378 | 13.132 | 35.712 | 46.605 | 52.062 | 25.804 | 27.158 | 23.485 | 180.127 | 175.818 | 148.565 | 243.638 | 249.907 | 255.244 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | 18.204 | 13.079 | 14.480 | 11.546 | 26.143 | 18.947 | 19.260 | 37.866 |
| Creanțe | — | — | — | 3.798 | — | — | 1.774 | 2.000 | 2.000 | 7.874 | 6.127 | 2.379 | 18.734 | 1.325 | 4.429 |
| Casa și conturi la bănci | 28.659 | 17.378 | 13.132 | 31.914 | 46.605 | 52.062 | 24.030 | 6.954 | 8.406 | 157.744 | 158.119 | 119.940 | 205.957 | 229.322 | 212.739 |
| Datorii | 79.109 | 85.761 | 97.805 | 131.846 | 104.312 | 136.322 | 152.205 | 133.257 | 64.916 | 62.441 | 70.072 | 79.416 | 99.526 | 106.276 | 230.846 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 62.577 | 187.731 | 312.885 | 5.228 |
| Capitaluri proprii | 270.017 | 124.856 | 143.257 | 183.516 | 221.428 | 233.804 | 217.240 | 277.642 | 356.752 | 283.001 | 289.153 | 210.178 | 305.681 | 214.185 | 193.223 |
| Capital subscris vărsat | 50.050 | 50.050 | 50.050 | 50.050 | 50.050 | 50.050 | 50.050 | 50.050 | 50.050 | 50.050 | 50.050 | 100.100 | 100.100 | 100.100 | 100.000 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 7 | 7 | 7 | 7 | 6 | 8 | 9 | 11 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 05.11.1991 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | DU JELCOM SRL |
| Nr. reg. com. | J1991013262402 |
| EUID | ROONRC.J1991013262402 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-11-05 |
| Sediu social | Int. Graiului, 7, PARTER. CAMERA 1, Sector 4 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, INT GRAIULUI, NR.7, PARTER. CAMERA 1, AP.1 |
| Telefon | 0722522825 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CONDUMI GEO SRL inactiv | aceeași clădire |
| PROVENCE DELIVERY SRL | 21 m |
| EUFORIA VIOLETEI S.R.L. | 36 m |
| SINEL ART SRL | 39 m |
| ADMIN & CONSULTING IMOBILE SRL | 54 m |
| ADMIN&CONSULTING MARGARIT SRL | 54 m |
| VIEZURIKA TRANS SRL inactiv | 54 m |
| BETA CONT BUSINESS SRL | 57 m |
| BETA CONT SMART SRL | 57 m |
| BeTa CONT 2000 SRL | 57 m |
| MARIUS SI IONUT DESIGN S.R.L. inactiv | 58 m |
| TRITON EXIM SRL inactiv | 76 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 6820 | 2020 – 2025 |
| 4711 | 2011 – 2019 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Bucureşti
| 2834 | IMPRODEX TERRA SRL |
| 3180 | DANCAR IMPORT EXPORT SRL |
| 3635 | MULTICOM IODAN SRL |
| 6410 | ARIANA PRODEXIM SRL |
| 7106 | ROMAS PREXIM SRL |
| 7360 | TAHINA TRADING SRL |
| 8128 | BLUE STAR B F COM IMPEX SRL |
| 8187 | TARACOM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25