MARIUS ENERGY SRL
CUI 37078718 · J40/1923/2017
MARIUS ENERGY SRL are CUI 37078718, nr. de înregistrare J40/1923/2017, înmatriculată pe 21.02.2017. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 4, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4932. În 2025: cifră de afaceri 31.039 lei, profit net 2.751 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 31 mii lei · mediana 158 mii lei | 20% din mediană |
| Profit net | 3 mii lei · mediana 5 mii lei | 53% din mediană |
| Marjă netă | 8.9% · mediana 3.2% | 278% din mediană |
Comparat cu 94.327 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 9 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 31.039 | 21.547 | 81.049 | 73.684 | 75.193 | 69.873 | 60.788 | 51.460 | 26.234 |
| Venituri totale | 34.410 | 23.954 | 81.049 | 73.684 | 75.193 | 81.002 | 60.788 | 51.460 | 26.234 |
| Cheltuieli totale | 31.147 | 26.093 | 60.864 | 181.974 | 40.357 | 26.805 | 17.098 | 12.695 | 10.034 |
| Profit / pierdere brută | 3.263 | -2.139 | 20.185 | -108.290 | 34.836 | 54.197 | 43.690 | 38.765 | 16.200 |
| Profit / pierdere netă | 2.751 | -2.139 | 17.026 | -110.167 | 32.821 | 52.100 | 41.866 | 37.220 | 15.413 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | 834 | 1.667 | 2.500 | — | — |
| Active circulante | 71.783 | 117.164 | 107.768 | 110.360 | 204.468 | 148.996 | 93.802 | 55.178 | 16.200 |
| Stocuri | — | — | — | — | 2.000 | — | — | — | — |
| Creanțe | 59.006 | 107.105 | 99.726 | 99.726 | -273 | 767 | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 12.777 | 10.059 | 8.042 | 10.634 | 202.741 | 148.229 | 93.802 | 55.178 | 16.200 |
| Datorii | 4.731 | 33.064 | 21.529 | 41.146 | 26.121 | 4.064 | 1.803 | 2.545 | 787 |
| Capitaluri proprii | 67.052 | 84.100 | 86.239 | 69.214 | 179.181 | 146.599 | 94.499 | 52.633 | 15.413 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 17.09.2019 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 4932 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MARIUS ENERGY SRL |
| Nr. reg. com. | J40/1923/2017 |
| EUID | ROONRC.J40/1923/2017 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2017-02-21 |
| Sediu social | Bld. Constantin Brâncoveanu, 130-132, CAMERA NR. 3, Sector 4 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, B-DUL CONSTANTIN BRÂNCOVEANU, NR.130-132, CAMERA NR. 3, BL.34, SC.C, ET.10, AP.117 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AMON BEST TRADE SRL inactiv | aceeași clădire |
| ANMAR CONCEPT IMOBILIARE SRL inactiv | aceeași clădire |
| APUNTO DESIGN CONSTRUCT SRL inactiv | aceeași clădire |
| BALET EVOLUTION S.R.L. | aceeași clădire |
| BELLA - ACTIV SRL inactiv | aceeași clădire |
| BONTIS MEMORIES S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CASIOPEEA STAR SRL inactiv | aceeași clădire |
| CUCLEA SRL inactiv | aceeași clădire |
| DE SIGN SRL inactiv | aceeași clădire |
| DIGITAL SAIL S.R.L. | aceeași clădire |
| EDUMIB S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| EMA FAN ACMS BUILDING S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4932 | 2017 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (26)
Sunt 26 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Bucureşti
| 19917 | AUTOCOMPROD SRL |
| 351389 | GEDO ALCOMIMPEXT SRL |
| 354415 | JAX COM SRL |
| 382695 | ELAN EXIM SRL |
| 451132 | ORIENT TRANSPORT SRL |
| 1561230 | ASTRO CARGO SRL |
| 2621691 | AUROTONI IMPEX SRL |
| 2629008 | INTERMED LUCIA TAXI SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25