GECOMESI COM SRL
CUI 3719559 · J1993000282097
GECOMESI COM SRL are CUI 3719559, nr. de înregistrare J1993000282097, înmatriculată pe 05.03.1993. Sediul social e în Loc. Făurei, Oraş Făurei, jud. Brăila. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4712. În 2025: cifră de afaceri 186.230 lei, profit net 9.792 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 186 mii lei · mediana 199 mii lei | 94% din mediană |
| Profit net | 10 mii lei · mediana 3 mii lei | 346% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 5.3% · mediana 1.6% | 331% din mediană |
| Cifră pe salariat | 186 mii lei · mediana 224 mii lei | 83% din mediană |
Comparat cu 270.680 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 186.230 | 189.327 | 156.583 | 153.711 | 144.244 | 111.280 | 182.129 | 197.677 | 187.479 | 169.998 | 146.129 | 114.628 | 106.823 | 111.795 | 120.578 |
| Venituri totale | 186.240 | 189.327 | 156.583 | 153.906 | 147.244 | 123.219 | 182.129 | 197.677 | 193.361 | 169.998 | 146.129 | 118.268 | 106.831 | 111.795 | 120.578 |
| Cheltuieli totale | 174.869 | 163.199 | 123.213 | 139.297 | 142.582 | 120.735 | 179.799 | 221.548 | 205.440 | 175.516 | 140.165 | 114.718 | 105.526 | 110.446 | 119.006 |
| Profit / pierdere brută | 11.371 | 26.128 | 33.370 | 14.609 | 4.662 | 2.484 | 2.330 | -23.871 | -12.079 | -5.518 | 5.964 | 3.550 | 1.305 | 1.349 | 1.572 |
| Profit / pierdere netă | 9.792 | 24.518 | 31.835 | 13.101 | 3.677 | 1.658 | 510 | -25.847 | -14.012 | -7.219 | 1.580 | 3 | -1.605 | 1.133 | 1.320 |
| Active imobilizate | 77.142 | 77.142 | 77.142 | 40.400 | 41.000 | 46.000 | 46.929 | 54.493 | 54.493 | 62.226 | 67.034 | 78.478 | 88.255 | 92.522 | 103.342 |
| Active circulante | 140.583 | 125.730 | 103.569 | 81.151 | 65.145 | 63.403 | 61.455 | 58.250 | 69.791 | 72.500 | 72.224 | 53.855 | 48.549 | 43.108 | 34.418 |
| Stocuri | 136.365 | 114.556 | 101.384 | 77.707 | 62.421 | 61.997 | 57.804 | 56.525 | 64.955 | 66.381 | 71.210 | 52.713 | 48.267 | 42.862 | 34.203 |
| Creanțe | 1.701 | — | 1.701 | 1.701 | 1.701 | — | 1.701 | 1.701 | 4.193 | 4.193 | — | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 2.517 | 11.174 | 484 | 1.743 | 1.023 | 1.406 | 1.950 | 24 | 643 | 1.926 | 1.014 | 1.142 | 282 | 246 | 215 |
| Datorii | 76.126 | 71.065 | 73.422 | 83.487 | 81.182 | 88.117 | 88.756 | 93.625 | 79.319 | 75.748 | 73.061 | 65.993 | 70.467 | 67.687 | 70.951 |
| Capitaluri proprii | 141.599 | 131.807 | 107.289 | 38.064 | 24.963 | 21.286 | 19.628 | 19.118 | 44.965 | 58.978 | 66.197 | 66.340 | 66.337 | 67.943 | 66.809 |
| Capital subscris vărsat | 501 | 501 | 501 | 501 | 501 | 501 | 501 | 501 | 501 | 501 | 501 | 501 | 501 | 501 | 501 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 07.04.1993 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Făurei |
| CAEN principal | 4712 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | GECOMESI COM SRL |
| Nr. reg. com. | J1993000282097 |
| EUID | ROONRC.J1993000282097 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-03-05 |
| Sediu social | Str. Depozitelor, Orş. Făurei, BRĂILA |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRĂILA, ORŞ. FĂUREI, STR. DEPOZITELOR, BL.A4, ET.PART. |
| Telefon | 0239661623 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AGROSERVICE PREMIUM S.R.L. | aceeași clădire |
| ALGEPA SERV SRL | aceeași clădire |
| ALIGAND PROTECT SRL | aceeași clădire |
| ANGIRIMEX COM SRL | aceeași clădire |
| BULIGA & CO SNC inactiv | aceeași clădire |
| COMPROMIS IMPEX SRL | aceeași clădire |
| CONMAR UNIVERSAL S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| DAR CU HAR SRL | aceeași clădire |
| FIRSTFARMS AGRO TRADE S.R.L. | aceeași clădire |
| GLORINVEST S.R.L. | aceeași clădire |
| INFRAERTECH SRL | aceeași clădire |
| IULARGI FRIG SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4719 | 2013 – 2025 |
| 4711 | 2011 – 2012 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (11)
Alte firme din Brăila
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25