MOISE CONSULTING SRL
CUI 37211422 · J2017000367178
MOISE CONSULTING SRL are CUI 37211422, nr. de înregistrare J2017000367178, înmatriculată pe 15.03.2017. Sediul social e în Municipiul Galaţi, jud. Galaţi. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6619. În 2025: cifră de afaceri 1.582.193 lei, profit net 106.040 lei, 10 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,6 mil lei · mediana 111 mii lei | de 14× mediana |
| Profit net | 106 mii lei · mediana 23 mii lei | 468% din mediană |
| Salariați | 10 · mediana 1 | de 10× mediana |
| Marjă netă | 6.7% · mediana 26.9% | 25% din mediană |
| Cifră pe salariat | 158 mii lei · mediana 152 mii lei | 104% din mediană |
Comparat cu 14.293 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 9 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.582.193 | 1.554.624 | 1.140.147 | 1.160.454 | 902.499 | 906.054 | 855.252 | 878.457 | 479.563 |
| Venituri totale | 1.600.674 | 1.577.611 | 1.140.147 | 1.160.454 | 902.499 | 906.054 | 855.252 | 892.857 | 486.477 |
| Cheltuieli totale | 1.466.848 | 1.304.971 | 1.032.441 | 812.531 | 790.577 | 745.935 | 679.395 | 629.446 | 413.050 |
| Profit / pierdere brută | 133.826 | 272.640 | 107.706 | 347.923 | 111.922 | 160.119 | 175.857 | 263.411 | 73.427 |
| Profit / pierdere netă | 106.040 | 226.919 | 85.041 | 336.550 | 104.200 | 152.045 | 167.664 | 254.627 | 68.632 |
| Active imobilizate | 231.080 | 37.492 | 55.532 | 83.418 | 88.369 | 88.233 | 106.641 | 134.461 | 0 |
| Active circulante | 97.542 | 262.120 | 73.820 | 314.870 | 122.068 | 185.914 | 152.015 | 249.611 | 103.549 |
| Creanțe | 79.551 | 136.215 | 40.289 | 292.409 | 115.457 | 87.072 | 106.618 | 171.038 | 91.283 |
| Casa și conturi la bănci | 17.991 | 45.828 | 33.531 | 22.461 | 6.611 | 98.842 | 45.397 | 78.573 | 12.266 |
| Cheltuieli în avans | 467 | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 26.708 |
| Datorii | 222.809 | 72.453 | 44.071 | 61.498 | 69.199 | 115.688 | 90.752 | 129.205 | 61.425 |
| Capitaluri proprii | 106.280 | 227.159 | 85.281 | 336.790 | 141.238 | 158.459 | 167.904 | 254.867 | 68.832 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 10 | 9 | 9 | 8 | 8 | 8 | 7 | 7 | 7 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 15.03.2017 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi |
| CAEN principal | 6619 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MOISE CONSULTING SRL |
| Nr. reg. com. | J2017000367178 |
| EUID | ROONRC.J2017000367178 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2017-03-15 |
| Sediu social | Bld. Siderurgiştilor, 42, Micro 14. spațiul comercial 6, Mun. Galaţi, GALAŢI |
| Domiciliu fiscal | JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, BLD. SIDERURGIŞTILOR, NR.42, MICRO 14. SPAȚIUL COMERCIAL 6, BL.M4A, SC.2, ET.PARTER |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BUSTER F & G SRL | aceeași clădire |
| DOUA PUNCTE SRL | aceeași clădire |
| EUROMIA SRL inactiv | aceeași clădire |
| GICOANTO SRL inactiv | aceeași clădire |
| MS PRODUZIONE LAVORO SRL inactiv | aceeași clădire |
| NOVADOM S.R.L. | aceeași clădire |
| SBC SIBO SRL inactiv | aceeași clădire |
| SEVENLASHES S.R.L. | aceeași clădire |
| TRADITIONAL ACTIV S.R.L. | aceeași clădire |
| TRANSPORT SI TRANSFER S.R.L. | aceeași clădire |
| TST TURISTIK SRL | aceeași clădire |
| AGROANDRIPET SHOP SRL | 100 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6619 | 2017 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (21)
Sunt 21 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Galaţi
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08