WIC SITUAŢII URGENŢĂ SRL
CUI 37212541 · J2017003368408
WIC SITUAŢII URGENŢĂ SRL are CUI 37212541, nr. de înregistrare J2017003368408, înmatriculată pe 15.03.2017. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 2, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 8425. În 2025: cifră de afaceri 303.009 lei, profit net 192.016 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-04-22 | Spitalul de Boli Infectioase si Tropicale "Dr. | Servicii de consultanta in protectia con | 47 mii lei |
| 2024-04-16 | CENTRUL DE CREATIE, ARTA SI TRADITIE AL MUNICI | Servicii de consultanta in protectia con | 5 mii lei |
| 2024-04-02 | Spitalul de Boli Infectioase si Tropicale "Dr. | Servicii de asigurare legala si de asigu | 45 mii lei |
| 2024-02-09 | Consiliul de Monitorizare | Servicii de consultanta sanitara si de s | 975 lei |
| 2024-02-09 | Consiliul de Monitorizare | Servicii de consultanta sanitara si de s | 975 lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 303 mii lei · mediana 153 mii lei | 198% din mediană |
| Profit net | 192 mii lei · mediana 18 mii lei | de 11× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 63.4% · mediana 16.4% | 387% din mediană |
| Cifră pe salariat | 303 mii lei · mediana 120 mii lei | 252% din mediană |
Comparat cu 624 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 9 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 303.009 | 299.482 | 280.487 | 150.112 | 122.697 | 94.514 | 112.212 | 131.780 | 72.933 |
| Venituri totale | 303.182 | 299.539 | 280.513 | 152.573 | 125.752 | 101.087 | 113.332 | 131.837 | 72.940 |
| Cheltuieli totale | 106.738 | 82.412 | 92.273 | 84.406 | 70.928 | 63.582 | 46.254 | 20.491 | 2.324 |
| Profit / pierdere brută | 196.444 | 217.127 | 188.240 | 68.167 | 54.824 | 37.505 | 67.078 | 111.346 | 70.616 |
| Profit / pierdere netă | 192.016 | 213.061 | 185.491 | 66.672 | 53.592 | 36.627 | 65.945 | 109.736 | 68.428 |
| Active imobilizate | 7.639 | 11.274 | 2.092 | 3.617 | 2.475 | 2.475 | 3.208 | — | — |
| Active circulante | 352.442 | 212.816 | 192.150 | 74.985 | 179.533 | 266.129 | 244.434 | 183.715 | 72.633 |
| Stocuri | — | — | 1.749 | 1.375 | 1.375 | 1.255 | 360 | — | — |
| Creanțe | 238.207 | 62.497 | 67.699 | 44.586 | 29.025 | 36.289 | 27.034 | 27.357 | 15.574 |
| Casa și conturi la bănci | 114.235 | 150.319 | 122.702 | 29.024 | 149.133 | 228.585 | 217.040 | 156.358 | 57.059 |
| Datorii | 167.825 | 7.089 | 5.051 | 8.230 | 1.835 | 4.670 | 3.334 | 5.351 | 4.005 |
| Venituri în avans | — | 3.700 | 3.700 | 3.700 | 3.700 | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 192.256 | 213.301 | 185.491 | 66.672 | 176.473 | 263.934 | 244.308 | 178.364 | 68.628 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | — | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Jul 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 15.03.2017 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 8425 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | WIC SITUAȚII URGENȚĂ SRL |
| Nr. reg. com. | J2017003368408 |
| EUID | ROONRC.J2017003368408 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2017-03-15 |
| Sediu social | Str. Elev Ştefan Ştefănescu, 5, CAMERA NR. 2, Sector 2 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR ELEV ŞTEFAN ŞTEFĂNESCU, NR.5, CAMERA NR. 2, BL.445, SC.A, ET.8, AP.44 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ARIESTE S.R.L. | aceeași clădire |
| CMA DESIGN S.R.L. | aceeași clădire |
| GENERAL PAM SHOP S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| GLOBAL STAR SPORT S.R.L. | aceeași clădire |
| GOOD THINGS STUDIO S.R.L. | aceeași clădire |
| LEYLAND DEVELOPMENTS HOLDINGS S.R.L. | aceeași clădire |
| M.G. GABRIELA COMERT SI SERVICII SRL | aceeași clădire |
| MARBIT LOGICON FOCUS S.R.L. | aceeași clădire |
| MITI - CERT SRL inactiv | aceeași clădire |
| PHOTO CORNER SRL inactiv | aceeași clădire |
| PUBLIVERSE ONLINE SRL | aceeași clădire |
| RINGS OF SATURN S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8425 | 2017 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (11)
Sunt 11 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (9)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25