HSL SILVA TRADING SRL
CUI 37266282 · J24/402/2017
HSL SILVA TRADING SRL are CUI 37266282, nr. de înregistrare J24/402/2017, înmatriculată pe 23.03.2017. Sediul social e în Oraş Sălistea de Sus, jud. Maramureş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 1610. În 2025: cifră de afaceri 104.000 lei, pierdere netă 17.152 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 104 mii lei · mediana 254 mii lei | 41% din mediană |
| Profit net | -17 mii lei · mediana 7 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 2 · mediana 2 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -16.5% · mediana 3% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 52 mii lei · mediana 162 mii lei | 32% din mediană |
Comparat cu 94.197 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 9 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 104.000 | 300.550 | 604.584 | 24.094 | 15.483 | — | 85.000 | 88.030 | 45.000 |
| Venituri totale | 104.000 | 300.550 | 604.584 | 24.094 | 15.483 | 0 | 97.000 | 120.030 | 45.000 |
| Cheltuieli totale | 120.112 | 101.179 | 68.909 | 37.125 | 49.918 | 32.367 | 94.466 | 103.415 | 14.306 |
| Profit / pierdere brută | -16.112 | 199.371 | 535.675 | -13.031 | -34.435 | -32.367 | 2.534 | 16.615 | 30.694 |
| Profit / pierdere netă | -17.152 | 196.365 | 529.629 | -13.271 | -34.590 | -32.367 | 1.684 | 15.735 | 29.344 |
| Active imobilizate | 332.965 | 340.215 | 159.215 | 173.955 | 178.455 | 195.953 | 195.953 | 211.488 | 236.794 |
| Active circulante | 300.618 | 643.671 | 682.756 | 43.349 | 5.106 | 56.706 | 121.377 | 74.724 | 2.156 |
| Creanțe | 244.568 | 584.862 | 499.510 | 9.737 | 1.237 | 50.087 | 105.487 | 58.377 | 0 |
| Casa și conturi la bănci | 56.050 | 58.809 | 183.246 | 33.612 | 3.869 | 6.619 | 15.890 | 16.347 | 2.156 |
| Datorii | 35.568 | 135.050 | 189.500 | 94.462 | 47.554 | 82.062 | 114.367 | 72.932 | 209.406 |
| Venituri în avans | 156.000 | 156.000 | 156.000 | 156.000 | 156.000 | 156.000 | 156.000 | 168.000 | — |
| Capitaluri proprii | 442.015 | 692.836 | 496.471 | -33.158 | -19.993 | 14.597 | 46.963 | 45.280 | 29.544 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 0 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 23.03.2017 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus |
| CAEN principal | 1610 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | HSL SILVA TRADING SRL |
| Nr. reg. com. | J24/402/2017 |
| EUID | ROONRC.J24/402/2017 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2017-03-23 |
| Sediu social | Str. Liviu Doru Bindea, 181, Orş. Săliştea de Sus, MARAMUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. SĂLIŞTEA DE SUS, STR. LIVIU DORU BINDEA, NR.181 |
| Telefon | 0728094545 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CRISMAD CONCEPT SOLUTIONS S.R.L. | 21 m |
| PUŞCA BUSINESS SRL inactiv | 35 m |
| ANI-SAM GAGA S.R.L. | 111 m |
| SOPHY'S PLACE GROUP SRL | 113 m |
| ARDELEAN WOOD S.R.L. | 185 m |
| SUSCATEAM SRL | 191 m |
| SUSCA TRANS SRL | 203 m |
| GO IRINA S.R.L. | 246 m |
| IUGA TRANSILVANIA SNC inactiv | 259 m |
| HOREA COM 2015 SRL | 268 m |
| LEX ANDU INVEST S.R.L. | 288 m |
| CAGE FIGHT SERIES INTERNATIONAL S.R.L. | 293 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 1610 | 2017 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Maramureş
| 2234571 | TRANSCHIOAR SRL |
| 2962842 | SAPINTANA SRL |
| 2965008 | DENCOVA SRL |
| 3360772 | SECU SRL |
| 3459432 | SPICON SRL |
| 3810079 | CVASCIUC SRL |
| 4004714 | POTCOAVA SRL |
| 4748234 | BARSEBA SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25