RMD CONTROL SRL
CUI 37456643 · J2017000961167
RMD CONTROL SRL are CUI 37456643, nr. de înregistrare J2017000961167, înmatriculată pe 26.04.2017. Sediul social e în Municipiul Craiova, jud. Dolj. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 1.406.615 lei, profit net 94.455 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,4 mil lei · mediana 199 mii lei | 708% din mediană |
| Profit net | 94 mii lei · mediana 3 mii lei | de 33× mediana |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 6.7% · mediana 1.6% | 419% din mediană |
| Cifră pe salariat | 703 mii lei · mediana 224 mii lei | 314% din mediană |
Comparat cu 270.691 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 8 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.406.615 | 1.066.581 | 1.318.350 | 750.450 | 83.729 | 376.200 | 112.546 | 41.670 |
| Venituri totale | 1.409.638 | 1.070.570 | 1.321.045 | 752.865 | 84.401 | 376.200 | 112.546 | 41.670 |
| Cheltuieli totale | 1.295.812 | 1.042.861 | 1.084.911 | 733.759 | 39.144 | 37.685 | 54.518 | 1.583 |
| Profit / pierdere brută | 113.826 | 27.709 | 236.134 | 19.106 | 45.257 | 338.515 | 58.028 | 40.087 |
| Profit / pierdere netă | 94.455 | 14.611 | 222.924 | 11.602 | 44.413 | 334.753 | 56.903 | 39.670 |
| Active imobilizate | 17.226 | 4.189 | 10.172 | 16.092 | — | — | — | — |
| Active circulante | 385.300 | 271.053 | 397.177 | 102.097 | 72.087 | 345.484 | 100.629 | 42.947 |
| Stocuri | 129.479 | 121.463 | 131.701 | 72.263 | — | — | — | 1.300 |
| Creanțe | 239.793 | 47.680 | 154.460 | 22.033 | 42.644 | 121.539 | 43.199 | 32.270 |
| Casa și conturi la bănci | 16.028 | 101.910 | 111.016 | 7.801 | 29.443 | 223.945 | 57.430 | 9.377 |
| Datorii | 305.591 | 260.150 | 214.141 | 147.905 | 27.025 | 8.495 | 3.856 | 3.077 |
| Capitaluri proprii | 96.935 | 15.092 | 193.208 | -29.716 | 45.062 | 336.989 | 96.773 | 39.870 |
| Capital subscris vărsat | — | 400 | — | 400 | 400 | 400 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 26.04.2017 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | RMD CONTROL SRL |
| Nr. reg. com. | J16/961/2017 |
| EUID | ROONRC.J2017000961167 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2017-04-26 |
| Sediu social | Str. Mohorului, 13A, Mun. Craiova, DOLJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. MOHORULUI, NR.13A |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BARBU MEDICINĂ SPECIALIZATĂ SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ | aceeași clădire |
| IONELIA MED VITA S.R.L. | aceeași clădire |
| LUCAS BRANDS SRL | aceeași clădire |
| R & M COMPANY SRL inactiv | aceeași clădire |
| STEFAMAT COMPANY SRL inactiv | aceeași clădire |
| TORRESS MARIO IMPEX SRL inactiv | aceeași clădire |
| ADRYA PRINT S.R.L. | 78 m |
| AED SOLUTIONS S.R.L. | 78 m |
| ALBERT SRL inactiv | 78 m |
| ALLURE BIOESTETIK S.R.L. | 78 m |
| ALZAD SRL inactiv | 78 m |
| ANCULETE GROUP S.R.L. inactiv | 78 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4619 | 2017 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (16)
Alte firme din Dolj
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25