POTENCO SRL
CUI 37547636 · J2017006734408
POTENCO SRL are CUI 37547636, nr. de înregistrare J2017006734408, înmatriculată pe 10.05.2017. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7020. În 2025: cifră de afaceri 238.080 lei, profit net 100.438 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 238 mii lei · mediana 172 mii lei | 138% din mediană |
| Profit net | 100 mii lei · mediana 31 mii lei | 319% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 42.2% · mediana 23.7% | 178% din mediană |
| Cifră pe salariat | 238 mii lei · mediana 176 mii lei | 135% din mediană |
Comparat cu 103.076 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 9 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 238.080 | 245.392 | 211.373 | 447.823 | 177.781 | 471.268 | 546.224 | 305.990 | 55.440 |
| Venituri totale | 248.084 | 245.392 | 211.373 | 536.200 | 220.006 | 475.652 | 585.351 | 305.296 | 55.450 |
| Cheltuieli totale | 145.537 | 124.147 | 142.886 | 268.827 | 62.357 | 405.706 | 468.295 | 273.557 | 56.314 |
| Profit / pierdere brută | 102.547 | 121.245 | 68.487 | 267.373 | 157.649 | 69.946 | 117.056 | 31.739 | -864 |
| Profit / pierdere netă | 100.438 | 119.159 | 66.691 | 259.710 | 155.520 | 65.252 | 100.650 | 22.596 | -2.352 |
| Active imobilizate | 31.593 | 63.163 | 128.353 | 172.453 | 34.249 | 30.182 | — | 29 | — |
| Active circulante | 161.266 | 152.139 | 185.110 | 402.742 | 124.638 | 140.139 | 215.173 | 66.034 | 13.555 |
| Stocuri | 142.047 | — | — | 4.310 | 19.402 | 24.889 | 39.584 | 131 | 653 |
| Creanțe | 10.894 | 142.698 | 161.867 | 277.287 | 98.862 | 112.341 | 137.193 | 65.184 | 6.412 |
| Casa și conturi la bănci | 8.325 | 9.441 | 23.243 | 121.145 | 6.374 | 2.909 | 38.396 | 719 | 6.490 |
| Datorii | 92.181 | 19.514 | 197.777 | 328.043 | 18.037 | 104.829 | 96.435 | 45.619 | 15.707 |
| Capitaluri proprii | 100.678 | 195.788 | 115.686 | 247.152 | 140.850 | 65.492 | 118.738 | 20.444 | -2.152 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 10.05.2017 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 7020 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | POTENCO SRL |
| Nr. reg. com. | J2017006734408 |
| EUID | ROONRC.J2017006734408 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2017-05-10 |
| Sediu social | Bld. Ion Mihalache, 164, PARTER, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD ION MIHALACHE, NR.164, PARTER, BL.2, SC.A, AP.1 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BIOEASY EDU S.R.L. | aceeași clădire |
| BRANDTAILORS STRATEGY SRL | aceeași clădire |
| BURNECI MUSIC SRL | aceeași clădire |
| DENTAL MED CONS SRL | aceeași clădire |
| DIGITAL DESIGN CORPORATION SRL inactiv | aceeași clădire |
| DIOSA SCORE PRODUCTION SRL | aceeași clădire |
| EL LUC 95 SRL inactiv | aceeași clădire |
| FAVA MARKET S.R.L. | aceeași clădire |
| FIGARO VET SRL | aceeași clădire |
| KADREAS INVEST S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| KADREAS SRL inactiv | aceeași clădire |
| MR CONSULT DOCUMENT SRL inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4791 | 2017 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (19)
Sunt 19 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25