UITEASA S.R.L.
CUI 37678100 · J2018000213089
UITEASA S.R.L. are CUI 37678100, nr. de înregistrare J2018000213089, înmatriculată pe 30.01.2018. Sediul social e în Municipiul Braşov, jud. Braşov. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 8510. În 2025: cifră de afaceri 195.752 lei, profit net 24.970 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 196 mii lei · mediana 105 mii lei | 186% din mediană |
| Profit net | 25 mii lei · mediana 7 mii lei | 370% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 12.8% · mediana 10.2% | 125% din mediană |
| Cifră pe salariat | 196 mii lei · mediana 110 mii lei | 178% din mediană |
Comparat cu 19.637 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 9 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 195.752 | 683.584 | 815.594 | 726.237 | 644.034 | 296.965 | 295.158 | 285.214 | 78.553 |
| Venituri totale | 221.334 | 683.584 | 815.594 | 726.262 | 645.182 | 306.091 | 295.158 | 285.214 | 78.553 |
| Cheltuieli totale | 194.147 | 560.719 | 545.009 | 510.837 | 377.107 | 234.545 | 360.468 | 266.202 | 168.848 |
| Profit / pierdere brută | 27.187 | 122.865 | 270.585 | 215.425 | 268.075 | 71.546 | -65.310 | 19.012 | -90.295 |
| Profit / pierdere netă | 24.970 | 106.680 | 262.285 | 208.145 | 261.215 | 68.413 | -68.538 | 13.350 | -91.280 |
| Active imobilizate | 136.165 | 9.289 | 15.334 | 11.550 | 15.549 | 19.548 | 23.131 | 24.085 | 24.985 |
| Active circulante | 840.784 | 213.083 | 384.099 | 330.257 | 198.981 | 15.334 | 3.126 | 21.135 | 6.915 |
| Stocuri | 26.974 | — | — | — | — | — | 0 | 12.715 | — |
| Creanțe | 709.757 | 195.725 | 351.156 | 278.700 | 9.217 | 14.391 | 2.423 | 7.179 | 2.486 |
| Casa și conturi la bănci | 104.053 | 17.358 | 32.943 | 51.557 | 189.764 | 943 | 703 | 1.241 | 4.429 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 3.304 | 3.304 |
| Datorii | 256.688 | 113.199 | 137.118 | 133.462 | 31.170 | 112.737 | 172.525 | 126.254 | 126.284 |
| Venituri în avans | 697.228 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 23.033 | 109.173 | 262.315 | 208.345 | 183.360 | -77.855 | -146.268 | -77.730 | -91.080 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 6 | 7 | 7 | 5 | 7 | 8 | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jul 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 30.01.2018 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 8510 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | UITEASA S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2018000213089 |
| EUID | ROONRC.J2018000213089 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2018-01-30 |
| Sediu social | Str. Nicolae Titulescu, 33, FOSTA DOROBANTILOR, Mun. Braşov, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. NICOLAE TITULESCU, NR.33, FOSTA DOROBANTILOR |
| Telefon | 0728187583 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ATLANTA HOUSE GRUP SRL | aceeași clădire |
| CASA NOSTALGIA SRL | aceeași clădire |
| CLUB ROCKSTADT SRL inactiv | aceeași clădire |
| COSMOPOLITAN PROJECT ARCHITECTS SRL inactiv | aceeași clădire |
| DECATEL CONSTRUCT SRL inactiv | aceeași clădire |
| ESS CLOUD S.R.L. | aceeași clădire |
| EUROPEAN COMMERCIAL BUSINESS CENTER SRL inactiv | aceeași clădire |
| GAS ENERGY ECOTHERM S.A. inactiv | aceeași clădire |
| GREEN & ECO TOP INVEST SRL inactiv | aceeași clădire |
| GUMPRECHT ELEKTRO SRL inactiv | aceeași clădire |
| HEADFULLY S.R.L. | aceeași clădire |
| IMOCOACH CONNECT S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 8510 | 2021 – 2025 |
| 8559 | 2018 – 2020 |
| 147 | 2017 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (17)
Alte firme din Braşov
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25