BĂNEASA CLEANING SRL
CUI 37996902 · J2017013088408
BĂNEASA CLEANING SRL are CUI 37996902, nr. de înregistrare J2017013088408, înmatriculată pe 18.07.2017. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 8299. În 2025: cifră de afaceri 308.991 lei, profit net 55.951 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 309 mii lei · mediana 188 mii lei | 164% din mediană |
| Profit net | 56 mii lei · mediana 26 mii lei | 219% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 18.1% · mediana 15.2% | 119% din mediană |
| Cifră pe salariat | 154 mii lei · mediana 127 mii lei | 122% din mediană |
Comparat cu 43.045 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 9 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 308.991 | 296.091 | 299.234 | 298.181 | 295.754 | 279.805 | 298.377 | 288.967 | 128.559 |
| Venituri totale | 309.764 | 297.578 | 299.646 | 298.182 | 295.755 | 286.362 | 298.377 | 288.967 | 128.559 |
| Cheltuieli totale | 242.182 | 235.548 | 219.802 | 217.577 | 175.276 | 121.589 | 143.266 | 128.138 | 40.564 |
| Profit / pierdere brută | 67.582 | 62.030 | 79.844 | 80.605 | 120.479 | 164.773 | 155.111 | 160.829 | 87.995 |
| Profit / pierdere netă | 55.951 | 51.118 | 76.907 | 77.974 | 117.597 | 162.913 | 152.099 | 157.940 | 86.709 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | 90 |
| Active circulante | 94.607 | 86.701 | 86.776 | 126.732 | 126.489 | 325.813 | 162.110 | 167.071 | 93.423 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | 570 | — |
| Creanțe | 63.238 | 59.693 | 71.436 | 119.861 | 2.461 | 410 | — | 180 | 222 |
| Casa și conturi la bănci | 31.369 | 27.008 | 15.340 | 6.871 | 124.028 | 325.403 | 162.110 | 166.321 | 93.201 |
| Datorii | 33.404 | 24.515 | 221 | 37.024 | 8.631 | 10.552 | 9.762 | 8.822 | 6.604 |
| Capitaluri proprii | 61.203 | 62.186 | 86.555 | 89.708 | 117.858 | 315.261 | 152.348 | 158.249 | 86.909 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 18.07.2017 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 8299 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | BĂNEASA CLEANING SRL |
| Nr. reg. com. | J2017013088408 |
| EUID | ROONRC.J2017013088408 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2017-07-18 |
| Sediu social | Bld. Aerogării, 30, C4- MAGAZIN, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD AEROGĂRII, NR.30, C4- MAGAZIN |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| GAMEHAVN.RO SRL inactiv | aceeași clădire |
| LIS BUSINESS SOLUTIONS SRL | aceeași clădire |
| NOR IMOB MANAGEMENT S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| PAVERTI COMIMPEX SRL inactiv | aceeași clădire |
| XL COMPUTERS SRL | aceeași clădire |
| MESTESUGART DECO-TOYS S.R.L. inactiv | 19 m |
| RENT YOUR GREEN CAR S.R.L. inactiv | 19 m |
| SERRE MEDIA CONSULTING SRL inactiv | 19 m |
| WOW RENTAL S.R.L. inactiv | 19 m |
| X86 SERVER MANAGEMENT SRL inactiv | 19 m |
| ASD ART GRUP SRL inactiv | 27 m |
| DAN DENTAL DELUXE S.R.L. | 27 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8299 | 2017 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (6)
| 30870850 | LIS BUSINESS SOLUTIONS SRL |
| 31625433 | LISOVSCHI ADINA PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ |
| 38354323 | GAMEHAVN.RO SRL inactiv |
| 38389941 | CIRCLE COMMUNICATIONS SRL |
| 43636053 | NOR IMOB MANAGEMENT S.R.L. inactiv |
CAEN autorizat (21)
Alte firme din Bucureşti
| 5261 | SERDAN IMPEX SRL |
| 42197 | CONSART SRL |
| 329926 | APROMAT BUCURESTI SRL |
| 344233 | GLOB R ENCHIM SRL |
| 378945 | AMCOR IMPEX SRL |
| 425133 | UNA MOMENT EXPERT SRL |
| 436841 | COSELI (A C) COM SERV SRL |
| 447654 | AMONIS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25