TIPLEANIANA SRL
CUI 3824635 · J24/441/1993
TIPLEANIANA SRL are CUI 3824635, nr. de înregistrare J24/441/1993, înmatriculată pe 04.03.1993. Sediul social e în Oraş Dragomireşti, jud. Maramureş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 1073. În 2025: cifră de afaceri 819.754 lei, profit net 15.457 lei, 6 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 820 mii lei · mediana 254 mii lei | 322% din mediană |
| Profit net | 15 mii lei · mediana 7 mii lei | 206% din mediană |
| Salariați | 6 · mediana 2 | 300% din mediană |
| Marjă netă | 1.9% · mediana 3% | 63% din mediană |
| Cifră pe salariat | 137 mii lei · mediana 162 mii lei | 84% din mediană |
Comparat cu 94.194 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 819.754 | 720.876 | 640.651 | 562.830 | 608.605 | 556.570 | 602.362 | 522.870 | 460.809 | 335.391 | 183.151 | 125.705 | 115.114 | 75.690 | 65.268 |
| Venituri totale | 822.327 | 721.766 | 739.988 | 564.909 | 611.496 | 585.292 | 611.625 | 522.870 | 460.809 | 335.391 | 183.151 | 125.705 | 115.114 | 75.690 | 65.268 |
| Cheltuieli totale | 787.122 | 744.261 | 641.981 | 597.791 | 591.585 | 571.906 | 602.048 | 514.852 | 422.115 | 306.717 | 168.121 | 112.386 | 106.337 | 98.098 | 87.778 |
| Profit / pierdere brută | 35.205 | -22.495 | 98.007 | -32.882 | 19.911 | 13.386 | 9.577 | 8.018 | 38.694 | 28.674 | 15.030 | 13.319 | 8.777 | -22.408 | -22.510 |
| Profit / pierdere netă | 15.457 | -38.253 | 90.703 | -38.584 | 14.550 | 9.042 | 3.531 | 2.767 | 34.086 | 25.320 | 9.554 | 9.547 | 5.476 | -22.408 | -22.510 |
| Active imobilizate | 20.077 | 27.763 | 21.940 | 19.831 | 11.804 | 17.895 | 23.986 | 11.443 | 13.730 | 7.573 | — | — | — | 13 | 1.683 |
| Active circulante | 118.139 | 79.177 | 122.586 | 119.991 | 100.551 | 86.216 | 62.888 | 77.175 | 80.258 | 59.139 | 41.399 | 15.669 | 24.837 | 11.775 | 13.755 |
| Stocuri | 52.149 | 62.159 | 76.974 | 65.985 | 42.050 | 50.629 | 47.266 | 60.309 | 58.037 | 27.919 | 26.456 | 7.878 | 10.581 | 4.439 | 7.176 |
| Creanțe | 28.129 | 6.425 | 1.951 | 12.018 | 8.092 | 1.172 | 395 | 6.260 | 5.762 | 4.329 | 1.173 | 2.293 | 11.242 | 5.264 | 5.829 |
| Casa și conturi la bănci | 37.861 | 10.593 | 43.661 | 41.988 | 50.409 | 34.415 | 15.227 | 10.606 | 16.459 | 26.891 | 13.770 | 5.498 | 3.014 | 2.072 | 750 |
| Cheltuieli în avans | 2.503 | 2.029 | 480 | 71 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 85.667 | 69.374 | 67.158 | 152.748 | 86.626 | 92.933 | 84.738 | 90.013 | 98.150 | 104.960 | 104.967 | 88.791 | 107.506 | 99.933 | 81.175 |
| Capitaluri proprii | 55.052 | 39.595 | 77.848 | -12.855 | 25.729 | 11.178 | 2.136 | -1.395 | -4.162 | -38.248 | -63.568 | -73.122 | -82.669 | -88.145 | -65.737 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 6 | 7 | 7 | 7 | 8 | 8 | 6 | 6 | 4 | 5 | 5 | 4 | 5 | 6 | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 12.09.1994 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus |
| CAEN principal | 1073 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | TIPLEANIANA SRL |
| Nr. reg. com. | J24/441/1993 |
| EUID | ROONRC.J24/441/1993 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-03-04 |
| Sediu social | Str. 1 Decembrie 1918, 302 A, Orş. Dragomireşti, MARAMUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. DRAGOMIREŞTI, STR. 1 DECEMBRIE 1918, NR.302A |
| Telefon | 0262337168 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADIMARFIM SRL | aceeași clădire |
| AF EXPERT CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| ALFA CONSTRUCT SRL inactiv | aceeași clădire |
| CIVASI ANDREI SRL inactiv | aceeași clădire |
| ESTETIC SMILE YARDENT S.R.L. | aceeași clădire |
| EXPLO ZUBY FOREST S.R.L. | aceeași clădire |
| EXROAD S.R.L. | aceeași clădire |
| FA EURO CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| FOUNTAIN SOFTWARE SERVICES S.R.L. | aceeași clădire |
| GLOBUS CONSULTANCY SERVICES S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| GMI BOBANU ZIDĂRII S.R.L. | aceeași clădire |
| GOLD MERIDIAN S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 1073 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Maramureş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25