LIBRĂRIILE DACIA SRL
CUI 38385133 · J40/17842/2017 · dizolvare
LIBRĂRIILE DACIA SRL are CUI 38385133, nr. de înregistrare J40/17842/2017, înmatriculată pe 23.10.2017. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 4, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4762. În 2025: cifră de afaceri 15.094 lei, pierdere netă 41.449 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 15 mii lei · mediana 199 mii lei | 8% din mediană |
| Profit net | -41 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -274.6% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 15 mii lei · mediana 224 mii lei | 7% din mediană |
Comparat cu 270.641 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 8 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 15.094 | 139.775 | 193.426 | 225.229 | 195.826 | 165.668 | 174.275 | 85.314 |
| Venituri totale | 15.094 | 140.130 | 193.426 | 225.229 | 195.826 | 165.668 | 174.275 | 85.390 |
| Cheltuieli totale | 56.463 | 222.339 | 228.062 | 228.162 | 190.749 | 176.041 | 195.897 | 111.330 |
| Profit / pierdere brută | -41.369 | -82.209 | -34.636 | -2.933 | 5.077 | -10.373 | -21.622 | -25.940 |
| Profit / pierdere netă | -41.449 | -83.609 | -36.570 | -4.734 | 5.077 | -11.926 | -23.365 | -26.794 |
| Active imobilizate | — | — | 129 | 129 | 175 | 129 | 129 | 262 |
| Active circulante | 2.602 | 49.652 | 54.125 | 52.283 | 27.395 | 39.442 | 11.060 | 43.764 |
| Stocuri | — | 27.771 | 46.665 | 46.651 | 20.804 | 18.128 | 9.281 | 26.874 |
| Creanțe | 1.379 | 1.379 | 1.379 | 5.081 | 5.545 | 7.802 | 590 | 404 |
| Casa și conturi la bănci | 1.223 | 20.502 | 6.081 | 551 | 1.046 | 13.512 | 1.189 | 16.486 |
| Datorii | 225.773 | 231.373 | 152.366 | 113.953 | 84.377 | 101.456 | 61.148 | 70.620 |
| Capitaluri proprii | -223.171 | -181.721 | -98.112 | -61.541 | -56.807 | -61.885 | -49.959 | -26.594 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 23.10.2017 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 4762 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | LIBRĂRIILE DACIA SRL |
| Nr. reg. com. | J40/17842/2017 |
| EUID | ROONRC.J40/17842/2017 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2017-10-23 |
| Sediu social | Str. 11 Iunie, 27, CORP A, CAMERA 2, Sector 4 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. 11 IUNIE, NR.27, CORP A, CAMERA 2, AP.1 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ANA ELY FLOWERS S.R.L. | aceeași clădire |
| G.S.D. ALPIN SRL inactiv | aceeași clădire |
| ADRIA IMOBINVEST SRL inactiv | 20 m |
| FERFELIS S.R.L. | 20 m |
| GATE MAX S.R.L. | 20 m |
| GATEDOOR UNLIMITED S.R.L. | 20 m |
| GREEN FIELD LAND INVESTMENT SRL | 20 m |
| MINIŞ INVESTMENT SRL | 20 m |
| PANOREA ESTATES SRL inactiv | 20 m |
| RICA SERV '95 SRL | 20 m |
| WAVE BUSINESS INTELLIGENCE SRL | 20 m |
| ZERISI CONCEPT SRL inactiv | 20 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4762 | 2018 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (21)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08