CONTRAMAT SRL
CUI 383941 · J1991015628400
CONTRAMAT SRL are CUI 383941, nr. de înregistrare J1991015628400, înmatriculată pe 16.12.1991. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 4, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4100. În 2025: cifră de afaceri 20.350 lei, pierdere netă 177.393 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 20 mii lei · mediana 221 mii lei | 9% din mediană |
| Profit net | -177 mii lei · mediana 19 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | -871.7% · mediana 9.3% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 20 mii lei · mediana 141 mii lei | 14% din mediană |
Comparat cu 112.126 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 20.350 | 2.706 | 33.238 | 59.001 | 36.939 | 28.173 | 93.588 | 176.623 | 111.835 | 89.926 | 110.874 | 127.340 | 447.574 | 801.928 | 1.064.555 |
| Venituri totale | 20.350 | 2.706 | 1.465.675 | 59.001 | 41.558 | 27.509 | 103.435 | 176.625 | 116.837 | 104.527 | 534.952 | 217.456 | 1.728.516 | 887.650 | 1.069.001 |
| Cheltuieli totale | 197.539 | 181.539 | 440.289 | 41.716 | 59.407 | 40.481 | 102.266 | 131.302 | 97.305 | 140.588 | 347.005 | 329.904 | 1.355.353 | 1.360.967 | 1.172.532 |
| Profit / pierdere brută | -177.189 | -178.833 | 1.025.386 | 17.285 | -17.849 | -12.972 | 1.169 | 45.323 | 19.532 | -36.061 | 187.947 | -112.448 | 373.163 | -473.317 | -103.531 |
| Profit / pierdere netă | -177.393 | -178.860 | 1.011.023 | 15.841 | -19.097 | -13.774 | -1.412 | 43.557 | 18.534 | -36.061 | 187.947 | -112.448 | 373.163 | -473.317 | -103.531 |
| Active imobilizate | 238.096 | 296.844 | 105.520 | 96.817 | 96.817 | 96.817 | 96.817 | 96.817 | 96.817 | 96.817 | 97.118 | 133.640 | 138.068 | 151.934 | 238.123 |
| Active circulante | 342.905 | 614.007 | 979.121 | 301.992 | 301.585 | 307.982 | 312.278 | 308.209 | 317.630 | 324.984 | 349.882 | 372.546 | 362.475 | 1.294.876 | 1.935.289 |
| Stocuri | — | — | 1.810 | 1.810 | 1.810 | 17.853 | 17.853 | 17.853 | 17.853 | 17.417 | 19.376 | 35.051 | 34.240 | 73.989 | 465.942 |
| Creanțe | 181.806 | 557.219 | 909.601 | 300.041 | 297.542 | 289.903 | 289.823 | 289.564 | 293.595 | 306.851 | 330.245 | 333.367 | 327.546 | 1.214.736 | 1.458.824 |
| Casa și conturi la bănci | 161.099 | 56.788 | 67.710 | 141 | 2.233 | 226 | 4.602 | 792 | 6.182 | 716 | 261 | 4.128 | 689 | 6.151 | 10.523 |
| Datorii | 936.458 | 1.088.916 | 1.083.239 | 1.191.560 | 1.206.994 | 1.194.294 | 1.184.816 | 1.179.335 | 1.232.313 | 1.258.201 | 1.247.339 | 1.408.988 | 1.331.221 | 2.695.812 | 2.949.097 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 85.484 | 45.161 | — | — |
| Capitaluri proprii | -355.457 | -178.065 | 1.402 | -792.751 | -808.592 | -789.495 | -775.721 | -774.309 | -817.866 | -836.400 | -800.339 | -988.286 | -875.839 | -1.249.002 | -775.685 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 6 | 8 | 6 | 27 | 24 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 16.12.1991 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 4100 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | CONTRAMAT SRL |
| Nr. reg. com. | J1991015628400 |
| EUID | ROONRC.J1991015628400 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-12-16 |
| Sediu social | Şos. Berceni, 104, Sector 4 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, SOS. BERCENI, NR.104 |
| Telefon | 319396566 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| A.C.N. 2020 SRL | aceeași clădire |
| A.R.C.A. TESTARE ŞOFERI SRL inactiv | aceeași clădire |
| ACE L.K. GLOBAL SRL inactiv | aceeași clădire |
| ACTIV INVESTIGATII SRL inactiv | aceeași clădire |
| ADVANCED TECHNICAL SOLUTIONS AND DESIGN SRL | aceeași clădire |
| AGA GAZ R&D EXPERT SRL inactiv | aceeași clădire |
| AGREXCOM -94 SRL | aceeași clădire |
| AQUAMARINE M&M TRAVEL SRL inactiv | aceeași clădire |
| AS METAL COM SRL | aceeași clădire |
| AT AUTO TRADE SRL | aceeași clădire |
| ATANA TRADING SRL inactiv | aceeași clădire |
| ATT ECOENERGY S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 4120 | 2014 – 2025 |
| 4520 | 2013 |
| 4120 | 2011 – 2012 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (20)
Sunt 20 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (89)
Alte firme din Bucureşti
| 353 | I.C.S.I.M. S.R.L. |
| 17487 | BOG 'ART SRL |
| 22157 | CASIMO SRL |
| 23748 | E-ONE HOLDING S.R.L. |
| 25870 | SIMHOUSE SRL |
| 26140 | GIBB TECHNOLOGIES SRL |
| 29511 | DEA & DLX INVEST SRL |
| 325134 | UNICON SA |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25