HC LINIAR MOTION S.R.L.
CUI 38569810 · J2017002089025
HC LINIAR MOTION S.R.L. are CUI 38569810, nr. de înregistrare J2017002089025, înmatriculată pe 06.12.2017. Sediul social e în Municipiul Arad, jud. Arad. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 3312. În 2025: cifră de afaceri 238.386 lei, pierdere netă 61.894 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 238 mii lei · mediana 254 mii lei | 94% din mediană |
| Profit net | -62 mii lei · mediana 7 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -26% · mediana 3% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 94.201 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 9 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 238.386 | 298.103 | 247.720 | 244.842 | 175.765 | 147.253 | 129.561 | 74.779 | 18.150 |
| Venituri totale | 238.411 | 298.103 | 247.720 | 254.521 | 175.814 | 147.253 | 129.561 | 74.779 | 18.150 |
| Cheltuieli totale | 300.305 | 294.675 | 194.154 | 181.343 | 123.803 | 88.367 | 124.531 | 51.535 | 1.996 |
| Profit / pierdere brută | -61.894 | 3.428 | 53.566 | 73.178 | 52.011 | 58.886 | 5.030 | 23.244 | 16.154 |
| Profit / pierdere netă | -61.894 | -4.917 | 44.032 | 66.934 | 47.234 | 54.468 | 1.143 | 21.001 | 15.609 |
| Active imobilizate | 180.590 | 250.014 | 295.257 | 69.304 | 131.579 | 88.022 | — | — | — |
| Active circulante | 79.514 | 107.536 | 27.953 | 245.244 | 150.937 | 78.937 | 48.482 | 39.140 | 16.404 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | 8.990 | — | — |
| Creanțe | 29.479 | 63.738 | 14.513 | 5.990 | 3.396 | 6.600 | 400 | — | 7.960 |
| Casa și conturi la bănci | 50.035 | 43.798 | 13.440 | 239.254 | 147.541 | 72.337 | 39.092 | 39.140 | 8.444 |
| Datorii | 208.614 | 155.277 | 72.540 | 107.911 | 142.812 | 74.489 | 10.479 | 2.280 | 545 |
| Capitaluri proprii | 51.490 | 202.273 | 250.670 | 206.637 | 139.704 | 92.470 | 38.003 | 36.860 | 15.859 |
| Capital subscris vărsat | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Mar 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 06.12.2017 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad |
| CAEN principal | 3312 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | HC LINIAR MOTION S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2017002089025 |
| EUID | ROONRC.J2017002089025 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2017-12-06 |
| Sediu social | Str. Căpitan Ignat, 56, Mun. Arad, ARAD |
| Domiciliu fiscal | JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. CĂPITAN IGNAT, NR.56, SC.A, AP.8 |
| Telefon | 0740035208 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CARBO METAL SCARP S.R.L. | aceeași clădire |
| GINGI BY HAFEZ SRL inactiv | aceeași clădire |
| MLN TECH SOLUTIONS S.R.L. | aceeași clădire |
| VLAD MEDICA SRL | aceeași clădire |
| BIXBIT SRL | 30 m |
| CBG DISTRIBUŢIE 2015 SRL | 46 m |
| FININVEST MEDIA SRL inactiv | 46 m |
| SOLIS LUMEN S.R.L. inactiv | 85 m |
| ARTEMIS IMPEX SERVICES SRL | 87 m |
| GIACALMA TREND INDUSTRIES SRL inactiv | 87 m |
| HVAC COMPANY SRL | 87 m |
| MEDIMEX INDUSTRIES SRL inactiv | 87 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 3312 | 2017 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (7)
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Arad
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25