CERVANA MONTANA S.R.L.
CUI 38620263 · J2017003345087
CERVANA MONTANA S.R.L. are CUI 38620263, nr. de înregistrare J2017003345087, înmatriculată pe 20.12.2017. Sediul social e în Municipiul Braşov, jud. Braşov. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4776. În 2025: cifră de afaceri 584.672 lei, profit net 33.375 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 585 mii lei · mediana 199 mii lei | 294% din mediană |
| Profit net | 33 mii lei · mediana 3 mii lei | de 12× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 5.7% · mediana 1.6% | 356% din mediană |
| Cifră pe salariat | 585 mii lei · mediana 224 mii lei | 261% din mediană |
Comparat cu 270.699 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 9 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 584.672 | 217.754 | 258.702 | 280.402 | 263.171 | 273.361 | 251.327 | 234.382 | — |
| Venituri totale | 615.873 | 227.835 | 259.403 | 281.512 | 263.498 | 273.361 | 251.329 | 234.382 | 0 |
| Cheltuieli totale | 575.704 | 217.631 | 263.612 | 272.573 | 255.634 | 249.389 | 221.841 | 233.299 | — |
| Profit / pierdere brută | 40.169 | 10.204 | -4.209 | 8.939 | 7.864 | 23.972 | 29.488 | 1.083 | 0 |
| Profit / pierdere netă | 33.375 | 7.925 | -6.801 | 6.517 | 5.278 | 21.437 | 25.724 | -1.252 | 0 |
| Active imobilizate | 85.079 | 0 | 0 | 647 | 1.576 | 2.700 | 367 | 274 | 130 |
| Active circulante | 112.543 | 64.307 | 50.815 | 72.480 | 69.185 | 75.813 | 60.093 | 49.966 | 200 |
| Stocuri | 67.699 | 52.716 | 37.972 | 68.430 | 65.623 | 73.289 | 54.141 | 48.593 | — |
| Creanțe | 2.130 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Casa și conturi la bănci | 42.714 | 11.591 | 12.843 | 4.050 | 3.562 | 2.524 | 5.952 | 1.373 | 200 |
| Cheltuieli în avans | 1.150 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Datorii | 163.593 | 62.703 | 57.136 | 39.682 | 43.833 | 56.676 | 52.716 | 51.292 | 130 |
| Capitaluri proprii | 35.179 | 1.604 | -6.321 | 33.445 | 26.928 | 21.837 | 7.744 | -1.052 | 200 |
| Capital subscris vărsat | 600 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 20.12.2017 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 4776 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | CERVANA MONTANA S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2017003345087 |
| EUID | ROONRC.J2017003345087 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2017-12-20 |
| Sediu social | Aleea Mercur, 7, Mun. Braşov, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, ALEEA MERCUR, NR.7, BL.33, SC.B, AP.20 |
| Telefon | 0741106047 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| LUNAVIBES S.R.L. | aceeași clădire |
| SERAWEARUS S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| SORIN GHEORGHE CONSULTING S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| TURA SRL inactiv | aceeași clădire |
| ATRACTIV RECREATIV SRL-D | 55 m |
| GLASS SERVICE SRL inactiv | 55 m |
| MONORECO SRL inactiv | 55 m |
| NCD CAPITAL SOLUTIONS S.R.L. | 55 m |
| T.G.A. SOFTELECT SRL inactiv | 55 m |
| TRANS EDUALIA SRL-D inactiv | 55 m |
| UTILBUT SRL inactiv | 55 m |
| VICNECOM SRL | 55 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4776 | 2017 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (13)
Sunt 13 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (15)
Alte firme din Braşov
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25