MAGAZIN UNIVERSAL SANTA MARIA IMPEX S.R.L.
CUI 3881452 · J40/15587/1991
MAGAZIN UNIVERSAL SANTA MARIA IMPEX S.R.L. are CUI 3881452, nr. de înregistrare J40/15587/1991, înmatriculată pe 13.12.1991. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4719. În 2025: cifră de afaceri 239.474 lei, pierdere netă 210.345 lei, 4 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 239 mii lei · mediana 199 mii lei | 121% din mediană |
| Profit net | -210 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 4 · mediana 1 | 400% din mediană |
| Marjă netă | -87.8% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 60 mii lei · mediana 224 mii lei | 27% din mediană |
Comparat cu 270.695 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 239.474 | 332.864 | 210.586 | 75.002 | 46.613 | 26.823 | 182.529 | 211.328 | 115.089 | 144.241 | 301.241 | 236.535 | 339.722 | 307.412 | 175.475 |
| Venituri totale | 239.474 | 332.864 | 211.003 | 116.582 | 46.613 | 57.444 | 202.487 | 211.328 | 115.089 | 294.241 | 451.241 | 315.718 | 339.723 | 355.800 | 175.671 |
| Cheltuieli totale | 447.424 | 450.441 | 454.837 | 378.602 | 257.623 | 197.027 | 439.215 | 471.700 | 463.057 | 418.513 | 359.006 | 404.285 | 334.387 | 420.305 | 349.028 |
| Profit / pierdere brută | -207.950 | -117.577 | -243.834 | -262.020 | -211.010 | -139.583 | -236.728 | -260.372 | -347.968 | -124.272 | 92.235 | -88.567 | 5.336 | -64.505 | -173.357 |
| Profit / pierdere netă | -210.345 | -122.761 | -245.532 | -262.020 | -211.010 | -139.745 | -238.752 | -262.487 | -349.117 | -124.272 | 92.235 | -88.567 | 5.336 | -64.505 | -173.357 |
| Active imobilizate | 1.363 | 1.363 | 1.363 | 1.363 | 1.363 | 1.363 | 12.529 | 9.862 | 49.312 | 88.762 | 127.846 | 171.680 | 174.353 | — | — |
| Active circulante | 89.973 | 105.542 | 182.876 | 203.394 | 189.764 | 214.774 | 142.463 | 148.520 | 260.893 | 234.125 | 280.271 | 114.756 | 78.372 | 284.497 | 255.653 |
| Stocuri | 19.227 | 11.149 | 65.720 | 133.759 | 144.265 | 175.977 | 98.515 | 111.393 | 226.580 | 202.097 | 253.734 | 74.865 | 25.439 | 128.193 | 155.150 |
| Creanțe | 63.938 | 88.773 | 98.938 | 65.529 | 17.152 | 13.129 | 16.179 | 31.394 | 26.898 | 27.201 | 26.214 | 26.357 | 20.300 | 113.243 | 93.265 |
| Casa și conturi la bănci | 6.808 | 5.620 | 18.218 | 4.106 | 28.347 | 25.668 | 27.769 | 5.733 | 7.415 | 4.827 | 323 | 13.534 | 32.633 | 43.061 | 7.238 |
| Cheltuieli în avans | 13.078 | 24.800 | 25.878 | 25.878 | 24.029 | 13.529 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — | 5.432 |
| Datorii | 3.142.355 | 2.959.301 | 2.914.953 | 2.689.939 | 2.412.440 | 2.215.940 | 2.001.521 | 1.766.159 | 1.655.495 | 1.319.060 | 1.280.018 | 1.250.609 | 1.128.331 | 1.165.439 | 1.077.522 |
| Capitaluri proprii | -3.037.941 | -2.827.596 | -2.704.836 | -2.459.304 | -2.197.284 | -1.986.274 | -1.846.529 | -1.607.777 | -1.345.290 | -996.173 | -871.901 | -964.173 | -875.606 | -880.942 | -816.437 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 4 | 5 | 5 | 5 | 6 | 7 | 7 | 7 | 7 | 6 | 7 | 7 | 6 | 7 | 8 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 13.12.1991 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 4719 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MAGAZIN UNIVERSAL SANTA MARIA IMPEX SRL |
| Nr. reg. com. | J40/15587/1991 |
| EUID | ROONRC.J40/15587/1991 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-12-13 |
| Sediu social | Str. GEMENI, 59, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. GEMENI, NR.59 |
| Telefon | 0722650931 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| GHELASIE ZINA RIZINA S.R.L. | aceeași clădire |
| OANA GIM SRL inactiv | aceeași clădire |
| LUCA & VALY CONSTRUCT SRL inactiv | aceeași clădire |
| AZUR PROFESSIONAL CONSULT SRL inactiv | 19 m |
| GENTLEMENS BARBER SHOP S.R.L. | 25 m |
| GABSTAR COMIMPEX SRL inactiv | 47 m |
| AG PHONE PROTECT S.R.L. | 49 m |
| ALBOR EXPERT S.R.L. | 49 m |
| RADOI CONCEPT S.R.L. | 49 m |
| RODY EXPERT RESIDENTIAL S.R.L. inactiv | 49 m |
| T&P AUTO CAR WASH S.R.L. | 49 m |
| SORIDORIMOBILIARE SRL inactiv | 53 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4719 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Bucureşti
| 11603 | RODIMIN SRL |
| 12641 | NIP PROD COM SRL |
| 13728 | OCTOPUS EXIM SRL |
| 39078 | IMPROCOM CAPRICIU SRL |
| 43311 | SEVIM IMPEX SRL |
| 43648 | SIMCA COMIMPEX SRL |
| 44392 | GLAD SRL |
| 330840 | UTIL COM COMERT SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25