VANTAGE GRAPHIX SRL
CUI 3883054 · J1993011202406
VANTAGE GRAPHIX SRL are CUI 3883054, nr. de înregistrare J1993011202406, înmatriculată pe 21.04.1993. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 9699. În 2025: cifră de afaceri 92.248 lei, pierdere netă 44.903 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 92 mii lei · mediana 129 mii lei | 71% din mediană |
| Profit net | -45 mii lei · mediana 4 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -48.7% · mediana 3.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 92 mii lei · mediana 112 mii lei | 83% din mediană |
Comparat cu 30.785 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 92.248 | 123.400 | 90.482 | 80.240 | 131.850 | 136.000 | 160.378 | 151.862 | 108.461 | 71.629 | 31.634 | 8.130 | 24.123 | 15.417 | 19.009 |
| Venituri totale | 92.248 | 123.454 | 94.352 | 82.175 | 134.350 | 136.000 | 160.378 | 151.862 | 108.461 | 71.629 | 31.634 | 8.131 | 24.510 | 15.419 | 19.010 |
| Cheltuieli totale | 136.228 | 154.872 | 175.254 | 123.859 | 83.634 | 96.397 | 112.733 | 94.963 | 71.693 | 41.591 | 35.341 | 20.272 | 27.302 | 43.410 | 48.562 |
| Profit / pierdere brută | -43.980 | -31.418 | -80.902 | -41.684 | 50.716 | 39.603 | 47.645 | 56.899 | 36.768 | 30.038 | -3.707 | -12.141 | -2.792 | -27.991 | -29.552 |
| Profit / pierdere netă | -44.903 | -32.652 | -81.836 | -42.490 | 49.870 | 38.723 | 46.041 | 55.380 | 35.652 | 28.605 | -4.656 | -12.385 | -3.527 | -28.454 | -30.122 |
| Active imobilizate | 14.602 | 44.569 | 75.425 | 110.417 | 11.858 | 14.400 | 17.373 | 19.737 | 17.585 | 966 | 1.198 | 1.248 | 1.658 | 3.970 | 24.579 |
| Active circulante | 8.441 | 29.922 | 17.253 | 33.151 | 110.803 | 86.094 | 71.800 | 47.751 | 3.913 | 1.029 | 918 | 2.831 | 426 | 3.855 | 5.068 |
| Stocuri | 842 | 2 | 833 | 844 | 589 | 322 | 3.527 | 2.973 | 1.431 | 593 | 600 | — | — | — | 0 |
| Creanțe | 198 | 24 | 240 | 231 | 23 | 62 | 7.222 | 4.821 | 427 | 117 | — | 806 | 216 | 2.124 | 2.124 |
| Casa și conturi la bănci | 7.401 | 29.896 | 16.180 | 32.076 | 110.191 | 85.710 | 61.051 | 39.957 | 2.055 | 319 | 318 | 2.025 | 210 | 1.731 | 2.944 |
| Cheltuieli în avans | 589 | 622 | — | 698 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 214 | 0 |
| Datorii | 125.983 | 132.561 | 117.474 | 87.226 | 12.605 | 11.887 | 11.921 | 11.403 | 8.879 | 25.028 | 53.754 | 51.061 | 36.681 | 39.109 | 32.263 |
| Capitaluri proprii | -102.351 | -57.448 | -24.796 | 57.040 | 110.056 | 88.607 | 77.252 | 56.085 | 12.619 | -23.033 | -51.638 | -46.982 | -34.597 | -31.070 | -2.616 |
| Capital subscris vărsat | 520 | 520 | 520 | 520 | 520 | 520 | 520 | 520 | 520 | 520 | 520 | 520 | 520 | 520 | 520 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 17.03.2008 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 9699 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | VANTAGE GRAPHIX SRL |
| Nr. reg. com. | J1993011202406 |
| EUID | ROONRC.J1993011202406 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-04-21 |
| Sediu social | Str. Vespasian, 43, CORP C2, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. VESPASIAN, NR.43, ET.1 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| RED NAILS STUDIO S.R.L. | aceeași clădire |
| GENIUS TOP CLEAN S.R.L. | aceeași clădire |
| PERFECT TOP CLEAN S.R.L. | aceeași clădire |
| YANNIS RESIDENCE S.R.L. inactiv | 15 m |
| ADMINISTREAZA LA DISTANTA S.R.L. | 22 m |
| ALEXANDRU GSM S.R.L. inactiv | 22 m |
| ALLIED EVENTS MEDIA SRL inactiv | 22 m |
| ALSEMA INVEST CONSULTING S.R.L. inactiv | 22 m |
| ARMANDY CONSULTING S.R.L. | 22 m |
| ARMANDY STYLE S.R.L. | 22 m |
| BG GREEN FOREST S.R.L. | 22 m |
| BG INDUSTRIAL PARK S.R.L. | 22 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7410 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (7)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25