CYGNUS COMPUTER SRL
CUI 3884629 · J1993008829407
CYGNUS COMPUTER SRL are CUI 3884629, nr. de înregistrare J1993008829407, înmatriculată pe 26.03.1993. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 8559. În 2025: cifră de afaceri 290.465 lei, profit net 160.672 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 290 mii lei · mediana 105 mii lei | 276% din mediană |
| Profit net | 161 mii lei · mediana 7 mii lei | de 24× mediana |
| Salariați | 3 · mediana 1 | 300% din mediană |
| Marjă netă | 55.3% · mediana 10.2% | 542% din mediană |
| Cifră pe salariat | 97 mii lei · mediana 110 mii lei | 88% din mediană |
Comparat cu 19.637 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 290.465 | 361.597 | 435.192 | 477.548 | 607.034 | 621.243 | 587.570 | 571.157 | 564.301 | 427.190 | 401.247 | 252.784 | 202.960 | 137.275 | 119.728 |
| Venituri totale | 290.648 | 361.597 | 435.192 | 477.548 | 607.034 | 621.243 | 587.570 | 571.157 | 564.301 | 427.190 | 401.247 | 252.784 | 202.964 | 137.277 | 119.729 |
| Cheltuieli totale | 122.959 | 108.649 | 99.398 | 99.766 | 113.326 | 198.272 | 231.010 | 212.765 | 218.059 | 142.887 | 117.462 | 84.962 | 58.510 | 51.171 | 46.653 |
| Profit / pierdere brută | 167.689 | 252.948 | 335.794 | 377.782 | 493.708 | 422.971 | 356.560 | 358.392 | 346.242 | 284.303 | 283.785 | 167.822 | 144.454 | 86.106 | 73.076 |
| Profit / pierdere netă | 160.672 | 246.844 | 331.441 | 373.006 | 487.637 | 417.221 | 350.684 | 352.680 | 340.598 | 275.759 | 237.837 | 160.238 | 138.365 | 81.988 | 69.484 |
| Active imobilizate | 6.290 | 4.214 | 8.348 | 12.482 | 3.313 | 19.426 | 73.480 | 123.688 | 171.977 | 39.588 | 9.570 | 12.175 | 8.817 | 10.979 | 11.736 |
| Active circulante | 162.919 | 251.545 | 330.915 | 367.137 | 494.610 | 410.815 | 292.233 | 242.312 | 215.310 | 269.238 | 307.592 | 249.242 | 231.631 | 144.945 | 77.832 |
| Creanțe | 1.932 | 1.932 | 1.982 | 1.932 | 1.913 | 1.913 | 5.141 | 1.913 | 3.202 | 1.613 | — | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 160.987 | 249.613 | 328.933 | 365.205 | 492.697 | 408.902 | 287.092 | 240.399 | 212.108 | 267.625 | 307.592 | 249.242 | 231.631 | 144.945 | 77.832 |
| Datorii | 7.200 | 7.578 | 6.485 | 5.276 | 8.949 | 11.683 | 13.692 | 11.983 | 45.352 | 31.730 | 77.988 | 21.117 | 20.774 | 12.115 | 11.522 |
| Capitaluri proprii | 162.009 | 248.181 | 332.778 | 374.343 | 488.974 | 418.558 | 352.021 | 354.017 | 341.935 | 277.096 | 239.174 | 240.300 | 219.674 | 143.809 | 78.046 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | — | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 02.02.2026 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 8559 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | CYGNUS COMPUTER SRL |
| Nr. reg. com. | J1993008829407 |
| EUID | ROONRC.J1993008829407 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-03-26 |
| Sediu social | Aleea Pajurei, 5, Camera 10, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD NICOLAE BĂLCESCU, NR.5, CAMERA 10, BL.DUNĂREA, SC.B, ET.1, AP.31 |
| Telefon | 16732295 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 8TO8 BUSINESS CONSULTANCY S.R.L. | aceeași clădire |
| ATA PRIME SOLUTIONS S.R.L. | aceeași clădire |
| CENTRUL MEDICAL UNIVERSUL 2025 S.R.L. | aceeași clădire |
| MIRAJ CONSTRUCT SERV SRL | aceeași clădire |
| RAZVAN MTS S.R.L. | aceeași clădire |
| ROCCA HOLDING'S S.R.L. | aceeași clădire |
| VERTICAL TEHNIC PC S.R.L. | aceeași clădire |
| VINCERE REAL ASSETS S.R.L. | aceeași clădire |
| APOLOTIC 96 IMPEX SRL inactiv | 40 m |
| DANIELA 97 IMPEX SRL inactiv | 40 m |
| EASTERN POWER STATION SRL inactiv | 40 m |
| ART RESTAURATION CONSTRUCT S.R.L. | 42 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8559 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25