FUNERAR GRANIT S.R.L.
CUI 38890666 · J32/235/2018
FUNERAR GRANIT S.R.L. are CUI 38890666, nr. de înregistrare J32/235/2018, înmatriculată pe 19.02.2018. Sediul social e în Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, jud. Sibiu. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4719. În 2025: cifră de afaceri 213.050 lei, profit net 913 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 213 mii lei · mediana 199 mii lei | 107% din mediană |
| Profit net | 913 lei · mediana 3 mii lei | 32% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 0.4% · mediana 1.6% | 25% din mediană |
| Cifră pe salariat | 213 mii lei · mediana 224 mii lei | 95% din mediană |
Comparat cu 270.691 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 8 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 213.050 | 213.007 | 202.366 | 295.796 | 101.554 | 29.128 | 213.985 | 19.771 |
| Venituri totale | 218.120 | 213.007 | 202.366 | 295.796 | 101.554 | 29.128 | 213.985 | 23.031 |
| Cheltuieli totale | 215.025 | 115.709 | 128.516 | 46.595 | 63.825 | 40.985 | 79.674 | 26.325 |
| Profit / pierdere brută | 3.095 | 97.298 | 73.850 | 249.201 | 37.729 | -11.857 | 134.311 | -3.294 |
| Profit / pierdere netă | 913 | 95.424 | 71.836 | 246.243 | 37.570 | -12.148 | 132.171 | -3.524 |
| Active imobilizate | 1.020 | 19.400 | 1.020 | 1.020 | 1.020 | 1.020 | 1.020 | — |
| Active circulante | 171.946 | 152.140 | 74.898 | 404.607 | 153.408 | 117.723 | 128.583 | 44.360 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | 30.966 |
| Creanțe | 162.600 | 128.400 | 60.000 | 154 | 144 | — | — | 12.170 |
| Casa și conturi la bănci | 9.346 | 23.740 | 14.898 | 404.453 | 153.264 | 117.723 | 128.583 | 1.224 |
| Datorii | 4.553 | 4.040 | 3.842 | 3.066 | 159 | 2.044 | 756 | 47.684 |
| Capitaluri proprii | 168.413 | 167.500 | 72.076 | 402.561 | 154.269 | 116.699 | 128.847 | -3.324 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 0 | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 19.02.2018 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu |
| CAEN principal | 4719 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | FUNERAR GRANIT S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J32/235/2018 |
| EUID | ROONRC.J32/235/2018 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2018-02-19 |
| Sediu social | Str. Paul Smărăndescu, 9, Orş. Cisnădie, SIBIU |
| Domiciliu fiscal | JUD. SIBIU, ORŞ. CISNĂDIE, STR. PAUL SMĂRĂNDESCU, NR.9 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| FUNERARE DRĂGOIU SRL | aceeași clădire |
| FUNERARII SIBIU DRĂGOIU SRL | aceeași clădire |
| BEBO CONSTRUCT S.R.L. | 15 m |
| GASTROMED EXPERT S.R.L. | 15 m |
| NESIVA SOLUTIONS S.R.L. inactiv | 15 m |
| MTURISM SIM S.R.L. | 28 m |
| NA DYNAMICS S.R.L. | 48 m |
| NUTUTECH SERVICES S.R.L. | 48 m |
| DYNAMIC DNK-TRANS S.R.L. inactiv | 67 m |
| RAINA&RYAN S.R.L. inactiv | 67 m |
| BODYSUN CONCEPT S.R.L. | 76 m |
| EV IT SOFTWARE S.R.L. inactiv | 76 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4712 | 2025 |
| 4719 | 2018 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Sibiu
| 783492 | ADELINA SRL |
| 798868 | CRIVALY SRL |
| 804005 | WIENER SRL |
| 805868 | BERG SRL |
| 809894 | HATEG SRL |
| 812539 | CARPATI B & V SRL |
| 2456365 | CARMEN SRL |
| 2470157 | STEFI SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25